SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • UZLAŞABİLDİĞİMİZ TEK NOKTA “ PARA”

UZLAŞABİLDİĞİMİZ TEK NOKTA “ PARA”


Maalesef bu gün  PARA VE FİNANS  RAKAMLARI haricinde  sosyal ve siyasi hangi pencereden bakarsak bakalım medya dahil her alanda bir bölünmüşlük kendisini gösteriyor. İşin ilginç yanı da galiba toplum olarak bunlara alıştık gibi bir şey de var ortada.  Hemen hemen hepimizin takip ettiği haber portallarının tamamı kendi düşüncemizi yansıtan kanal ve basın organları olmak da.

Sadece medya da değil artık yavaş yavaş da olsa  güncel yaşam içinde düşünsel bazda farklılık görenlerde kaşıt fikirli arkadaşlarının yanına pek uğramıyorlar.

Demem o ki hepimiz kendi taraftarlarımızla beraber kendi alanlarımızda yaşıyor, konuşuyor, dertleşiyor ve eleştiriler getiriyoruz.

Örneğin ülkemizde  iyi bir şey mi oldu,  kimileri bu haberleri görmezden gelirken bazılarımızda haberin kötü tarafını vermeye çalışıyoruz.  Aynı şekilde olası bir kötü haber çıktığında da bu kez tam tersi haber portalları flaş haber olarak kamu  oyuna haber yapıyorlar.

Ve hatta  paylaşım sitelerinde bile insanlar karşıt fikirli yazıları artık  okumuyorlar.  Maalesef toplum olarak hem gülünç ve hem de düşündürücü bir durumla karşı karşıyayız.

Ama bakıyorum iş para olunca gerçekten her şey değişiveriyor ülkemizde. Normal zaman dediğimiz siyasi tartışmalar arasında konuşmak ve tartışmak zahmetine kapılmadığımız kişilerle her nedense konu alışverişlere geldiğinde yani aş ve iş konusu olduğun da  her şeyi unutuveriyoruz.  Yani ne siyasi duruşlarımız kalıyor ne de siyasi rotalarımız. Bu bağlamda herkesin her şeyin farkında olduğunu ama görmezden gelindiğini de belirtmemiz gerekiyor.

Bakın bu gün hangi gazete ve televizyona baksak dolar ve borsa fiyatları sanki tek elden çıkmışcasına  yazılarak haberler yapılmak da.

Aslında para kadar sağlığın ve huzurun ve hatta motivasyonun  da önemli olduğunu belki çoğumuz iyi biliyoruz ama içine düşürüldüğümüz kırılganlık maalesef tüm bu güzelliklere izin vermiyor.  Belki kendimizi tatmin ediyoruz belki saplantılarımızdan kurtulamıyoruz ama yaptığımız işler iyi işler değil ve günümüz değişen dünyasına da yakışmıyor diyebiliriz.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 788