SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • BİRAZ DA KAFAMIZI MODERN EDEBİLSEK !..

BİRAZ DA KAFAMIZI MODERN EDEBİLSEK !..


Son günlerde spor gündemine baktığımızda şampiyonluk yarışıyla beraber Beşiktaş spor kulübümüzün yaklaşık iki yıl önce yapımına başladığı ve bu hafta sonu Bursaspor ile oynayacağı maçla açılacağını duyurduğu Beşiktaş Vodefone Arena stadının konuşulduğunu görüyoruz.

Basından gördüğümüz kadarı ile son derece modern bir stadın futbol  severleri beklediğini söyleyebiliriz.  Gerçekten de son yıllarda ülkemiz de yaşanan büyük değişimin bir sonucu olarak başka alanlarda  da olduğu gibi futbol sahalarında da yeni bir yapılanmanın içine girildiğini ve yapılan yeni stadlarla beraber  uluslar arası standartlar seviyesine hızla yükseldiğimizi söyleyebiliriz.

Söylemeye çalıştığım gibi bu gün gerçekten bir çok alanda toplum olarak yenikliklerle karşılaşıyoruz. Örneğin  modern hastanelerimiz var artık. Yollarımız, köprülerimiz, hızlı trenlerimiz toplumun hizmetinde. Okullarımız daha modern görünüyor. Hemen hemen bir çok ilimizde modern adalet saraylarımız var.  Dahası da var aslında. Kullandığımız arabalarımız, evlerimiz, televizyon ve cep telefonlarımızla beraber ev aletlerimizin günden güne değiştiği de görüyoruz amma ne yazık ki çağdaş bir yaşam için düşünsel manada yeniliklere doğru bir değişimin yaşanamadığını söyleyebiliriz.

Kadınlarımıza yapılan şiddetten, çocuklarımıza dönük tacizlere, incir çekirdeğini dolduramayacak tartışmalardan silahla adam öldürmelere kadar  yüzümüzü kızartan inanılmaz kötü örneklerle gündemlerimizi yaşıyor ve üzülüyoruz da ama ne yazık ki tüm bu olumsuzlukları azaltabilecek iyi örnekleri toplum önünde sergileyememe gibi bir gerçek durumuzda var ortada.

Özellikle  yöneticiler, başkanlar, liderler,  tv.yapımcıları, sanatçılar, akademisyenler ve  yorumcu olarak bizler gibi topum önünde olup  topluma iyi mesajlar verme adına kullandığımız dilimizi ve de yaptığımız tavırlara dikkat etmemiz gerekirken tam tersi bir şekilde gelişi güzel  konuşma ve sözlerle kafa yapılarımızın kolay kolay değişemeyeceği izlemini de yaşıyoruz.

Şaka bir tarafa, acaba diyorum, bu manadaki eksikliklerimizin giderilebilmesi için şu kullandığımız modern araç ve gereçler gibi çağdaşlık adına uyarı ve önlem paketleri marketlerimizde satışa sunulsa alıcısı olur mu diye de merak ediyorum doğrusu.

Esen kalınız.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 723