SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • YAŞANANLAR HİÇ BİR ZAMAN SÜRPRİZ OLMADI!

YAŞANANLAR HİÇ BİR ZAMAN SÜRPRİZ OLMADI!


Biliniyordu, izleniyordu ve sabırla bekleniyordu…


Türkiye ve millet, FETOÇU terör örgüte ile ilk kez 15  Temmuz darbe kalkışmasıyla tanışmadı. Hele hele 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması sonrası yazılı ve görsel medyada, sosyal paylaşım sitelerinde bilgiç bir tavırla  ‘Gördünüz mü, biz söylemiştik’ diyerek yaşananlar karşısında şaşkın ancak  milletin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir çağrısı  ile Cumhuriyet tarihinde ilk kez sokaklara, meydanlara inip ,  Fetocu darbe kalkışmacıları ile ölümüne bir direniş içine girmesi ve darbenin bastırılmasında milyonların oynadığı kilit rol, devlet ve toplumda  birbirinden farklı  etkilere, kırılmalara, yol ayrımlarına  neden olmuştu.


Oysa ki, yaşananların hiç biri sürpriz değildi.!


Devlet, siyasal iktidar, yerel yönetimler ve  AK  Parti,  son çare olarak kopartılacak  fırtınayı  en iyi şekilde göğüsleyebilmek ve en iyi şekilde atlatabilmek için yıllardır, aylardır, günlerdir teyakkuz içinde beklemekteydi.


Onun  için hep yazdık, dikkat çektik ve önemle vurguladık.


15 TEMMUZ HASAPLAŞMASI AN’LIK DEĞİL,TARİHSEL BİR HESAPLAŞMADIR!


Dedik ki, yaşanan ve yaşanmakta olan hadiselerin iyi anlaşılabilmesi ve layıkıyla tanımlanabilmesi ve yorumlanabilmesi için,  yaşananların ve sürecin iyi okunması gerekli, dedik. Yaşanan iktidar ve güç hesaplaşmasını sadece 15 Temmuz darbe kalkışması ile  kalkışmanın bastırılmasıyla sınırlı görenler, yanılıyorlardı.


AK Parti’yi kurmak için yola çıkmış dar siyasal kadro, daha yolun başında  birlikteliklerinin ve  mücadelelerinde kendilerini bekleyen zorluk ve sıkıntıların, belaların, pusuların, olası ihanetlerin bilincindeydi. AK Parti ile 15 yıllık siyasal tarihleri, aslında  60-70 yıllık bir mücadelenin ve hesaplaşma sürecinin sonucuydu.


Türk tarihinde Ergenekon destanının özel bir anlamı ve yeri vardır. Dövülen demirin çelikleşmesi  muhteşem bir sabrın ve ustalığın sonucudur. Örsün üzerinde demire inen her darbe ile etrafa saçılan kıvılcımlar, , etrafındaki kuşatmayı ve esareti  özgüvenle yıkan, özgürlüğe açılan kapının müjdesicisidir. Kılıcı tutan bileğin, Hz. Hamza ve Hz Ali’nin elinde keskinleşmesi, azameti ve  gücü ise, sonsuz bir inanç ve imanla ilgilidir.


Bu günleri  ve yaşanan hesaplaşmaları anlayabilmek için, Türk ve İslam tarihi ve kültürünün iyi okunması, bilinmesi, anlaşılması gerekiyor diye boşuna  dikkat çekmedik. Bilmezseniz, anlayamazsınız. Anlayamadığınız zaman ise, FETO gibi şaklabanların elinde oyuncak olursunuz. Rüyalarınızda, aşa, hz.peygamber ile söyleşir, 2.Murat tarafından namaza davet edilirsiniz!


Türkiye, 15/27 Aralık’ta da,15 Temmuz’da da destan yazdı!


BALIKESİR, 15 TEMMUZ DESTANININ YAPI İŞÇİSİ BİR KENTTİR!


Bir milletin destan yazması, bir milletin destanlaşması an’lık ve günlük bir olay değildir. Türkiye, devleti ve milletiyle 15 Temmuz’da  Fetocu darbe kalkışmasını bastırarak, destanlaşmış ve destan yazmıştır. Tarihin, hem yapıcısı hem de yazıcısı olmuştur. Ülkenin 81 vilayetinden biri, Balıkesir de, merkezi ,ilçeleri ve  kırsal mahalleleriyle   yine tarihsel misyonuna uygun,onurla yerini almaktan bir an olsun geri durmadı. Günlerce ‘önce işe akşam direnişe’ diyerek  tarihsel hesaplaşmanın bayrağı oldu!


Karesi, üzerinde laf cambazlığı yapılacak, bir kent değildir!

Balıkesir halkı, kuru gürültüye papuç bırakmaz, laf cambazlarını, entrikacıları, kumpasçıları  sevmez, itibar etmez!


Söz konusu, vatan toprağı, vatanın  bağımsızlığı ve milletin  geleceği, güvenliği ve huzuru ise Balıkesir’de akan sular durur. Zorlu, sıkıntılı, çileli ,kara günlerin umut çiçeği, aydınlık yüzü  olmayı hep başarmış  bir kenttir Balıkesir!


BAŞKAN UĞUR’U HEDEF ALANLAR, BALIKESİR HALKINI HEDEF ALIYOR!


Geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması ve  Fetöristlere yönelik  devlet ve toplum yaşamından tasfiyelerine yönelik  kolluk güçleri ve yargının kapsamlı çalışmalarının, mücadelesinin başlamasıyla birlikte,  belli çevreler ve kişilerce,  büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur’a ve bir çok AK Partili belediye başkanına yönelik başlatılan Fetocularla ilişkilendirme ve karalama çabalarına dikkat çekmiş ,bu çabaların anlamsızlığını, mesnetsizliğini vurgulamıştım. Bu çabalar ,zaman içinde Balıkesir nezdinde bir çok parti başkanı ve yöneticisinin aynı çevre ve kişilerce hedef alınmasına kadar vardı.


Bunun  siyasi bir mantığı var ve doğal!


Zaten, AK Parti’nin genel merkez ve liderlik düzeyinde yerel yönetimlerin  ve teşkilatların titizlikle gözden geçirilmesi. tüm itham ve iddiaların, hatta kuşkuların  gözden geçirilmesi, ele alınması konusunda kararı var .Kuşkusuz, bu karar yerinde bir karar ve parti teşkilatları ve yerel yönetimler nezdinde Fetocuların belirlenmesi ve  tasfiye edilmeleri kaçınılmaz.


Ayrıca, bu sadece AK Parti için değil, tüm siyasal parti teşkilatları ,yerel yönetimler için  hatta TBMM’nde grubu bulunan iktidar ve muhalefet partili milletvekilleri ,Bakanlar nezdinde de  gözetilmesi gereken bir hassasiyet. Devletin ve milletin bekası söz konusu olduğunda adaletin kılıcının keskin olduğu bilinen bir gerçek ve öyle de olmalı!


BULANIK SU DA AVA ÇIKANLAR ANCAK AV OLABİLİR!


Ancak, bulanık su da balık avlamak, diye bir deyişimiz vardır. Farklı beklenti ve çıkarlar gözetilip, farklı siyasi, makam ve mevki hesapları güdülerek, durumdan   vazife çıkartıp, belli partileri, belediye başkanlarını, milletvekillerini, insanları  mesnetsiz itham ve iddialarla hedef olarak göstermek, asılsız ihbarlarla hedef saptırmaya ve kendilerine bir şekilde yol açmaya  çalışmak gibi olumsuzluklar, çabalar ülke genelinde olduğu gibi, Balıkesir’de de  göze çarpıyor.


Bu konuda en çok kullanılan yöntemlerin başında  fısıltı gazetesi, dedikodu  ve sosyal medyaya servis edilen videolar geliyor…Bir kaçını bende izlediğimi belirtmeliyim. Bugün için Başkan Uğur’u doğrudan hedef aldığı gözlenen bu karalama kampanyalarının AK Parti içindeki uzantılarının da, dışardaki figüranlarının da herkes farkında. Gazetemiz de dün, ’Topunuz gelin” başlıklı yazıda, nezaket gereği isimleri verilmese de  parti teşkilatları, belediye başkanları, partililer bu isimleri, figüranları, çevreleri, kişileri, dertleri ve davalarıyla başından beri biliyor ve  sabırla  izliyor.


BALIKESİR VE BUMERANG!


Bumerang gibi oyun bir anlamda tersine döndü ve şimdi, havada daireler çizerek, muhatabını arıyor!


Bunun da FETÖ ile hesaplaşma noktasında doğal olduğunu vurgulayalım. Balıkesir’de şimdilik AK Parti ve belediye başkanlarını hedef alan bu yeltenişlere yönelik  Balıkesir  Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur ve diğer belediye başkanları, il ve ilçe parti başkanları, bu konuda  birlik ve beraberlik içinde, somut duruşlarını ortaya koyarak, tavırlarını kamuoyuna  deklare ettiler. Eminim ki, FETÖ ile bu hesaplaşma, CHP ve MHP gibi diğer partilere  ve CHP’li MHP’li yerel yönetimlere taşındığında, benzer sorun ve sıkıntılar, bu partiler ve yerel yönetimlerde de farklı düzeylerde  yaşanacaktır.


Ben, FETOCULUK ve FETÖ ile hesaplaşma konusunda, Balıkesir de en rahat olanın, Başkan Uğur ve il teşkilatı olduğuna inanıyorum. Çünkü, ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 520