SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • TÜRKİYE, ŞİMDİ NE YAPMALI?

TÜRKİYE, ŞİMDİ NE YAPMALI?


“TSK’ya bağlı unsurlar, 15 Temmuz’da İstanbul ile Ankara`daki devletin ve savunma sisteminin kilit noktalarında bir darbe girişiminde bulundu. Sokakları toplu halde saran sivil vatandaşların darbecilerle karşı karşıya gelmesiyle, 300`e yakın insan öldürüldü ve 2000`den fazlası yaralandı. Akabinde, Türk Hükümeti yetkilileri askeri personelin içerisinde büyük ölçekli tutuklamalar gerçekleştirdi, binlerce yargıç ve gazeteci gözaltına aldı, binlerce eğitimci darbeyle bağları oldukları gerekçesi ile görevlerinden uzaklaştırıldı. Hükümet, darbecileri uluslararası İslami ve sosyal hareket olan ve terör örgütü diye tanımladığı “Gülen” Hareketi ile bağları olmakla suçluyor.”


Bu yorum, CIA’nin resmi  web sitesi  tarafından hazırlanan ve dünyadaki ülkeler hakkında bilgilerin yer aldığı “The World Factbook” sayfasındaki 9 Ağustos da güncellenen Türkiye bölümünden.


HEDEFLERİ TÜRKİYE’Yİ BÖLÜP-PARÇALAMAK!


Keza, New York Times, geçtiğimiz günlerde  skandal  bir Türkiye haritası yayınladı. Harita, bizlere hiç yabancı değil. Sevr haritasını alın, New York Times’ın  yeni yayınladığı haritayla üst üste koyun, aynı emperyal özleme tanık olacaksınız.


 Bu haritaya göre; Doğu Anadolu’nun Doğu Karadeniz ile buluştuğu kısım Ermenistan, Güney Doğu Anadolu’nun  doğu Akdeniz kısmı dahil Kürdistan, İzmir bölgesi sanırım Rumlar, Güney Marmara ve  Trakya. İstanbul yani Konstantinopolis  merkez olmak üzere uluslararası bölge olarak belirlenmiş!


15 Temmuz darbe kalkışmasının kendisi zaten skandaldı ama kalkışmanın bastırılması sonrası da , SKANDALSIZ bir günümüz geçmiyor.


15 Temmuz darbe kalkışması sonrası  açığa alınan Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu`nun NATO`daki görevi sonrası  yurda dönmeyerek firari konumda ABD’din sığınma talep etmiş olması ve bu arada hiçbir şey  olmamışçasına 26 Temmuz`da NATO`nun Endüstriyel Danışma Grubu toplantısına katılması ve NATO’nun internet sitesinde fotoğrafının yayınlanmasının şaşkınlığı hala sürüyor.


DEVLET,İKTİDAR VE MİLLET UYANIK OLMALI!


TAKVİM yazarı Ergün Diler’in 15 Temmuz darbe kalkışmasının perde arkasıyla ilgili gazetesinde yazdığı  makale ise, bize bambaşka bir pencere açıyor. Kalkışmanın ‘ÜST AKLI’ olarak  İzmir’de HAVRA SOKAĞI ile SABETAYİZMLE ,dolayısıyla da İsrail’le ilişkilerine dikkat çekerken devleti ve iktidarı, yeni  operasyonlar için uyarıyor ve şöyle diyor:


“İçeri alınan DARBECİLER arasında 12 ÖZEL PAŞA var. Bunları asla ve kat`a içeride bırakmak istemeyecekler. Göreceksiniz. Saldıracaklar. İsimleri lazım değil. Özellikle 10`unu kurtarmak için her yolu deneyecekler. İfadelerle, tanıklarla gelecekler... Yanan TÜRK ÇOCUKLARI olacak yine.....”


Peki, neler oluyor?


YARIM KALAN HESAPLAŞMA!


Daha önce de sayısız kereler yazdım, vurguladım.1.dünya savaşı sonucunda yenilen taraf olan Osmanlı’nın  emperyal  hesaplarla taksim edilmesi ve paylaşılmasını bozan, tek ülke Türkiye ve tek millet Türk milleti  oldu.  Başını İngiltere’nin çektiği İtilaf Devletleri ile imzalanan Mondros’u ve Sevr anlaşmalarını ulusal kurtuluş mücadelesi ile yırtıp, parçalayan ve  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuyla Lozan da, bugün ki sınırlarımızı tanımak, kabul etmek zorunda kalanlar, onlarca yıldır yarım kalmış hesabı tamamlayabilmek için her yolu denedi ve hiç boş durmadı.


Türkiye’nin 2.Dünya Savaşı’nın bitişi sonrası yüzünü galip devletler olan İngiltere ve ABD’ye dönmesi, ABD ile imzalanan ikili antlaşmalar, 1952’de NATO’ya girişi ile emperyal ülkelerin yüzü güldü. Türkiye, hızla ekonomisinden siyasal yaşamına, eğitimden savunmasına, istihbaratından  kültür-sanat yaşamına kadar, her alanda emperyalizme bağımlı bir yeni sömürge  ülke konumuna sokuldu.


15 Temmuz darbe kalkışmasının figüranları ve taşeronları  bu kez Fetullahçılardı. Dikkat edilirse, Fetullah Gülen’in macerası 50’li yılların sonunda ve 1960’lı yılların başında başlıyor. Ve bu maceranın başından itibaren, ‘derin devlet’ olarak nitelenen Özel Harp Dairesi, MİT, kontr-gerilla ya  da NATO Gladıo’su  her şeyiyle devrede. Yani, olayın başından bugüne ABD/CIA ve NATO,AB ülkeleri ve Siyonistler organizatörler olarak işin içinde.


Bu gerçek bilinmiyor muydu?


Başından bugüne, her yönüyle ve her şeyiyle bu gerçek biliniyordu!


Başını ABD’nin çektiği küresel güçler ittifakı,  Mondros ve Sevr’in ret edilmesi ve Lozan’ın bağıtlanması anından başlayarak, bu topraklarda yarım kalmış hesabı nihayete erdirmenin ve Türkiye’yi bölüp, parçalamanın derdinde ve peşinde!


TÜRKİYE,YENİ ULUSAL GÜVENLİK STRATEJİSİNİ BELİRLEMEK ZORUNDA!


O zaman ne yapılmalı?


Türkiye; ulusal bağımsızlığını ve ulusal egemenliğini koruyabilmek için bugüne kadar emperyalist ülkelere farklı ayrıcalıklar sunmuş her türlü  kölelik anlaşmasından bir an önce kurtularak, başta NATO ile ilişkilerini gözden geçirip, topraklarındaki NATO  üslerinin geleceği konusunda karar vermeli!


Türkiye; ulusal güvenlik stratejisini, coğrafi ve bölgesel, ulusal gerçekliğine uygun biçimde yeniden belirlemeli. ’Tehdit’ algılamasını, ulusal ve toplumsal kaygılarını gözeterek, gelecek beklentilerine uygun şekilde tayin edebilmeli.


Türkiye; 45’li yıllardan başlayarak devletini ve ulusal savunmasını, güvenliğini, istihbaratını, yargısını, eğitimini  kendisine göre biçimlendirmiş ve geliştirmiş  emperyal bağımlılık ilişkilerine son vererek, ‘milli devlet’i  tepeden tırnağa yeniden yapılandırıp, inşa etmeli.


Türkiye’de mevcut  AK Parti iktidarının, artık kapıya dayanan ve zorlayan, emperyalist kuşatmayı tek başına kırabilmesi ve bağımsız ve egemen ‘Yeni Türkiye’yi tek başına kurabilmesi  saldırıların ciddiyeti göz önüne alındığında mümkün görünmüyor.15 Temmuz kalkışması sonrası cumhurbaşkanı Erdoğan ve başbakan Yıldırım’ın TBMM çatısı altında ve toplumda CHP ve MHP ile kurduğu ulusal demokratik siyasi ittifak daha da geliştirilip, güçlendirilerek, ‘milli hükümet’ gibi, siyasi bir iradenin oluşturulması kaçınılmaz görünüyor. ’Vatan’ merkezli bu ulusal seferberliğe, TBMM dışındaki tüm siyasi partiler, tüm  sivil toplum örgütlerinin de katılması sağlanarak, ulusal demokratik bir cephe oluşturulmalıdır.


Esen kalın…


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 579