SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • TÜRK VE İSLAM TARİHİNİ İYİ OKUMAK GEREK!

TÜRK VE İSLAM TARİHİNİ İYİ OKUMAK GEREK!


15  Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması sonrası cumhurbaşkanı Erdoğan ve başbakan Yıldırım’ın çağrısıyla başlayan ‘Demokrasi Nöbeti’nin  7 Ağustos Pazar günü  İstanbul Yenikapı ve 80 vilayette meydanlarda milyonlarca yurttaş tarafından taçlandırılması muhteşem bir coşkuyla gerçekleşti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Demokrasi Nöbeti’nin 10 Ağustos Çarşamba günü gecesi tamamlanacağını açıkladı. Ülkenin 80 vilayetinde gerçekleşen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ kuşkusuz tarihseldi ve önemliydi. Ancak, tüm Türkiye’nin gözü ve kulağı, doğal olarak, İstanbul Yenikapı’da gerçekleşen mitingdeydi.


DEVLET NEZDİNDE TOPLUMSAL KONSENSUS SAĞLANDI!


3,5 milyon yurttaşın katılması beklenen Yenikapı mitingine, ilgi ve coşku büyük oldu ve yaklaşık 5 milyon insan katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hazır bulunduğu miting de,  , TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’nın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın, CHP Genel Başkanı ve ana muhalefet lideri  Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 11.cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti eski genel başkanı ve eski başbakan Davutoğlu’nun Diyanet İşleri Başkanının, milletvekillerinin, parti yöneticilerinin, STÖ temsilcilerinin ve  genç yaşlı, kadın erkek milyonlarca yurttaşın Türk bayraklarıyla katıldığı miting her yönüyle tarihsel önem taşıyordu.


15 Temmuz darbe kalkışması ile ‘söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ denilerek, cumhurbaşkanı Erdoğan ile  Başbakan Yıldırım öncülüğünde ve girişimleriyle, siyasi parti liderleri arasında,   Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkma ekseninde gelişen diyalog ortamı, TBMM’ne, tüm siyasi ve sosyal yaşama yansıdı. Diyalog ortamı, demokrasi nöbetleri  ve meydanlara, mitinglere taşındı.


DARBECİLER EYLEMLERİNİ ÖLDÜRMEK,İÇ SAVAŞ VE İŞGAL ÜZERİNE KURMUŞ!


Fetöcu  darbe kalkışmacılarının 15 Temmuz ile amacı ne idi?

a-     Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rehin almak ya da öldürmek,

b-     AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Yıldırım’ı  ve bakanlarını iktidardan alaşağı edip, rehin tutmak ya da öldürmek,

c-      Genelkurmay Başkanı  Hulusi Akar ve TSK içinde  kalkışmaya direnenleri  rehin almak ya da öldürmek,

d-     MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ve kalkışmaya direnenleri rehin almak ya da öldürmek gibi  tüm devlet kurumlarının zora dayalı işgali ve ele geçirilmesiyle birlikte önceden belirlenmiş isimlerin rehin alınması ya da öldürülmesi…


Fetörist kalkışmacıların  devleti ve idareyi ele geçirmelerinde temel yöntemlerinde  zorbalık ve şiddet unsurunun ön planda tuttukları, eylemleriyle  somut bir gerçek olarak zaten öne çıktı.Bunun olası bir iç savaşa dönüştürülmesi yanı sıra darbecilerle darbe karşıtları arasında yaratılan çatışma ortamında  BM veya NATO üzerinden farklı ve suni  gerekçelerle  bir işgale dönüştürülmesi de kamuoyunda sorgulanan kurgulardan biriydi.


‘AHMAK’ VE FİLM ÇEVİREN ACABA KİMDİ!?


Şöyle ki;

a-     Kürt sorunu üzerinden HDP/PKK/YPG aracılığıyla ,

b-     Aleviler kışkırtılarak,

c-      17/25 Aralık düzmece yolsuzluk ve suiistimal dosyalarını açarak,


d-     Sahte Kemalistler ve liberalleri, Sorosçu sol’u  Gezi eylemlerinde olduğu gibi harekete geçirip, yıllardır sinsi bir şekilde derinleştirilen Erdoğan düşmanlığını keskinleştirerek, 15 Temmuz kalkışmacılarına siyasal ve toplumsal destek yaratmayı düşlediler.


Ancak, oyun tutmadı ve  kapalı kapılar ardında ve masa başında şekillendirilen planlar tutmadı. FETÖ çetesinin,15 Temmuz da  kalkışma planlarının  tutmamasının en önemli nedenlerinden birisinin, erken harekete geçme , kendilerine aşırı güven ve cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti iktidarını, TSK, Emniyet ve MİT’i ama en önemlisi milletin verebileceği refleksi öngörememekten kaynaklandığı görülüyor.


DEVLET AKLI, ERDOĞAN’IN AKLIYLA BİRLEŞİNCE FİLM DEĞİŞTİ!


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın, bakanların tüm konuşmalarında devletin ve iktidarın, özellikle 2012 yılından başlayarak ,dış merkezli bir darbe kalkışması beklentisi içinde oldukları görülüyor. Gezi eylemleri süreci, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a yönelik gerçekleştirilen hamle, MİT tırlarının durdurulması, 17/25 Aralık operasyonları, dersanelerin kapatılması, telefon ve ortam dinlemeler gibi operasyonlar  sürecinde, ne devletin, ne de iktidarın boş durmadığı anlaşılıyor.


Devlet ve iktidar, bu geçen zaman zarfında, gelecek sert hamleyi göğüsleyebilmek ve yumuşatabilmek amaçlı, Fetocu çeteye karşı, bir çok ciddi hamle yaptı. Bir çoğunu başta Emniyet olmak üzere devlet organlarından, iktidardan ve partiden  tasfiye etti, temizledi. Ben, TSK nezdinde de Fetocu çetenin, devlet ve iktidar tarafından emir-komuta zincirine bağlı  olarak, büyük ölçüde etkisinin kırıldığını, işlevsiz bırakıldığını düşünüyorum.


Bir halk deyişi vardır: Yövmiyeli akılla pazara bile çıkılmaz, diye..


ABD/CIA ve İsrail/MOSSAD ile NATO beslemesi Fetocu çete, T.C.Devletinin aklını ve siyasi iradesinin gücünü 15  Temmuz  darbe kalkışmasının 10-12 saat gibi bir sürede bastırılmasıyla gördü ve yaşadı. TC Devletini ve iktidarını kumpasa getirmek isteyenler, kendileri kumpasa geldiler  ve kendi kendilerini rezil duruma  düşürdüler diye düşünüyorum.


SANTRANCI; ERDOĞAN,DEVLET VE MİLLET KAZANDI!


Onun içindir ki,15 Temmuz kalkışmasıyla yaşanılan bu toprakların son 100-150 yıldır görüp, yaşamadığı, tanık olmadığı  ulusal bir operasyondur. FETO ve hamisi ülkeler gibi  yaşananları bir tiyatro ve Hollywood filmine benzetenler, genel olarak bi tip filmleri kendileri kurgulayıp, sahneye koymaya alışkanlık haline getirdikleri için, içine düştükleri batağın derinliğini içine gömüldükçe anlıyorlar.


Peki, devlet ve iktidar, 15 Temmuz darbe kalkışmasını önleyebilir miydi? Hayır!


 Dikkat edilirse, kalkışma anından başlayarak, devlet ve iktidar, karşı tarafın her hamlesinde bir kaç adım önde ve hamleyi savuşturuyor. Erdoğan, ne önde olduğunu ne de hamleyi nasıl savuşturduklarını gizleme ihtiyacı bile duymuyor.


Türk ve İslam tarihini iyi okuyun, sorgulayın ve anlayın. Devletinizle de, ordunuzla da, istihbarat örgütünüzle de ama en önemlisi milletinizle  ve milletinize sağlam bir liderlik yapmış Erdoğan ile onur duyacak ve hayran olacaksınız!


Sonuçta bu da benim kurgum.!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 537