SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • TUNCELİ’DE YENİ CHP’NİN SAHNELEDİĞİ OYUN..!

TUNCELİ’DE YENİ CHP’NİN SAHNELEDİĞİ OYUN..!


Geçtiğimiz hafta sonunda Tunceli’de PKK’lı teröristlerce Necmettin öğretmenin katledilmesine karşı Tunceli CHP il başkanı Güder’in kamuoyunun özlediği sert çıkış sonrası CHP  teröre karşı bir yürüyüş ve miting gerçekleştirdi.


Tunceli’de yaşanan gelişmeleri ve CHP’nin bu süreçte üstlenmeye çalıştığı rolü izleyebilmek  için yaygın basın ve yayın organları dışında Tunceli’de  yayın yayıp gazeteleri ve haber sitelerini internet üzerinden takip ettim. Bir kaçının ismini vereyim: Tunceli Emek gazetesi, Özgür Dersim gazetesi, Dersim Haber, Gazete Dersim..


Neye mi tanık oldum?


Okurlarımızın ama özellikle gerçek CHP’lilerin, CHP içindeki Kemalist ve ulusalcı damarın yıllardır tanık olduğu ve yaşadığı gibi, CHP  ile Yeni CHP arasındaki uçurum gün be gün derinleşiyor. Yeni CHP’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve kurmakla övündüğü CHP ile ARTIK hiçbir ilgisi ve alakası yok..


Yeni CHP, K.Kılıçdaroğlu liderliğindeki yönetim ekibiyle adım adım HDP’lileşiyor ya da HDP’lileştiriliyor…!


Geçtiğimiz Cumartesi günü Tunceli’de CHP il başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüş ve miting ne için ve neden gerçekleştirildi?


NECMETTİN ÖĞRETMENİN KATİLİ KİM  SÖYLEYEMEDİLER..!


23 yaşındaki bir öğretmenin PKK’lı teröristlerce hunharca katledilmesini  lanetlemek ve terörü protesto etmek için!


CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder, Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat’ın da katıldığı yürüyüş ve mitingde konuşan Tunceli milletvekili Gürsel Erol’un yaptığı konuşmayı inceliyorum ve terörle ilgili yuvarlak ifadelerin dışında tek sözcükle bile olsa  Necmettin öğretmeni kimin/kimlerin, hangi terör örgütünün katlettiğine yönelik bir tek sözcük yok..!


Erol’un  konuşmasında, yürüyüşe ve mitinge katılanlara daveti özet olarak şöyle:

“Şimdi sizleri hak-hukuk adalet demek için, teröre karşı çıkmak için yeni bir direniş hikayesine davet ediyorum. Yaşasın demokrasi, yaşasın barış, yaşasın özgürlük, yaşasın laik cumhuriyet. Kahrolsun terörizm, kahrolsun terör."


HDP/PKK, ABD/CIA VE NATO PROJESİDİR..!


Yürüyüş ve miting öncesi Tunceli kent merkezinden Pülümür yoluna kadar uzanan 6 kilometrelik bulvara Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı adı verildi ve törende konuşan CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök de, terörü lanetlerken, Necmettin öğretmenin katili ve terörün müsebbibi PKK’dan tek kelime de olsa söz etmedi.


HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da Necmettin öğretmenin katli ile ilgili yayınladığı mesajda şöyle dedi:


“Necmettin öğretmenin katledilmesini tereddütsüz bir şekilde kınıyor, lanetliyorum. Böylesi bir vahşetin hiçbir meşru ve ahlaki gerekçesi olamaz. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Bu tür cinayetlere sessiz kalınmasını kabul etmeyeceğimizi  ifade etmek istiyorum.”


Dikkat edin, ortada PKK isminde ve cisminde bir bölücü terör örgütü yok ve Necmettin öğretmeni ismi ve cismi bilinemeyen teröristler katletti..!


Demirtaş’ın PKK cinayetleri karşısındaki yaklaşımını, pişkinliğini ve duruşunu bildiğimiz için bu konuda söyledikleri bizleri de şaşırtmıyor.


Peki, Yeni CHP’li milletvekillerinin tavrı ve duruşları, söyledikleri bizler için şaşırtıcı ya da ilginç mi?


HAYIR..!


ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI GÖZLERİ KÖR EDERSE..!


15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasına ‘darbe’ diyemeyen; darbe ve işgal girişiminin FETÖ ile ilişkilendirilmesine şiddetle karşı çıkan; darbe ve işgal girişiminin bir senaryo, tiyatro olduğunu iddia ederek, gerçek darbenin siyasal iktidar tarafından 20 Temmuz da yapıldığını iddia eden; darbe ve işgal girişiminin baş planlayıcısı ve organizatörü olarak ABD/CIA ve NATO’yu  ağzına bile almamaya imtina eden; ülkeyi ABD, AB ve İsrail’e sürekli şikayet ederek, Batı medyası üzerinden NATO’yu, ABD ve AB’yi ülkeye müdahale etmeye davet eden; FETÖ’cü darbecilere ve hainlere, ajanlara ‘adalet’ ve ‘özgürlük’ isteyen ve bu amaçla yollara düşen Yeni CHP’nin Necmettin öğretmenin katillerinin kim/kimler olduğunu söylemesini beklemek fazla iyimserlik mi olur?


Gerçekten Yeni CHP’liler ve liderleri Kemal Kılıçdaroğlu  katilleri bilmiyorlar mı yoksa siyaseten yurt dışında karanlık mahfallerde hazırlanmış planlar doğrultusunda “her ne olursa olsun” Erdoğan’ın  siyasal tasfiyesi ve iktidardan alaşağı edilmeleri  yönünde 2019’a kadar en geniş siyasal yelpazenin oluşturulması amacına dönük HDP/PKK , FETÖ’cülerle oluşturulması öngörülen “geniş cephe”nin zarar görmemesi için mi katiller ve ihanet çetelerinin dile getirilmesinden kaçınılıyor?


PKK’nın katlettiği Necmettin öğretmenin anısına  terörü lanetlemek amacıyla gerçekleştirildiği duyurular yürüyüş ve mitinge PKK’nın siyasi uzantısı HDP’lilerin de davet edildiği yönündeki iddialar, yürüyüş ve mitingi organize eden Yeni CHP’lilerin yürüyüş ve mitingin “sessiz” düzenlenmesi ve slogan atılmaması yönündeki gayretlerinin ardında  katılımcıların yüksek sesle katillerin adını söyleyebilecekleri kaygısı mı  acaba Yeni CHP’lileri ürküttü..?


ATA’NIN CHP’Sİ VE  KEMALİSTLERİN ÇARESİZLİĞİ..!


Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sinin  HDP’lileşmesine Yeni CHP içinde en çok  “gerçek CHP” liler ve Kemalistler, ulusalcılar  yaşıyor.


Çaresizler..!


Çünkü, Yeni CHP’de tüm yönetim aparatları en üstten en alt yönetim birimine kadar işgal edilmiş durumda. Kendi öz partilerinde, yuvalarında üvey evlat muamelesi gören “gerçek CHP”liler, parti içerisinde adeta sığınmacı konumundalar.

İşgalden ve işgalcilerden kurtuluşun reçetesi de şifreleri de belli…


Mustafa Kemal Atatürk, yaşamının hiçbir evresinde sosyal demokrat değildi, olmadı. Bilmediğinden ya da tanımadığından değil. Sosyal demokrasinin ne menem bir şey olduğunu başından beri biliyordu. Yaşamı boyunca emperyalizme karşı mücadele etmiş ve bu mücadeleyi milletiyle kazanmış  olan Mustafa Kemal, sosyal demokrasinin emperyalizmle uzlaşı ve teslimiyet, işbirlikçilik olduğunu da çok iyi biliyordu.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 301