SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • SONUÇ DA HANGİ NOKTAYA GELDİK!?

SONUÇ DA HANGİ NOKTAYA GELDİK!?


Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, aylar önce makamında yaptığı basın toplantısında,  Bandırmaspor’un akaryakıt istasyonu talebiyle ilgili, başta büyükşehir belediye başkanı Edip Uğur olmak üzere AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı’yı hedef gösteren açıklamalarda bulunmuştu.


Kamuoyu ve Bandırmaspor taraftarları anımsarlar. Başkan Mirza’nın beyanları ve hedef göstermesi sonucu büyükşehir belediye başkanı Uğur’a, Balıkesir’e ve ilçe başkanı Bostancı’ya dönük, özellikle sosyal medya üzerinden denmedik laf, yapılmadık hakaret kalmamıştı.


Oysa ki, konunun karmaşık ya da anlaşılamaz hiç bir yanı yoktu!


Çünkü, Bandırmaspor Kulübü’nün mali olanağa kavuşturulması, dilenci konumundan kurtulabilmesi açısından bu ve benzeri  mali olanaklara kavuşması  gerektiği konusunda kentimiz kamuoyunda yıllanmış ve olgunlaşmış bir ortak eğilim var.


BANDIRMA, ÜZÜM YEMEYİ ÖĞRENMELİ!


Peki, sorun ne idi?


Sorun, kulüp yönetimi ve Başkan Mirza’nın akaryakıt istasyonu ile ilgili  talep ettiği yerle ilgiliydi. İDO iskelesi karşısındaki bankamatiklerle tuvaletlerin arasındaki boşluk talep ediliyordu.


Doğal olarak, büyükşehir belediye başkanı Uğur, bir çok nedenden ve yasal mevzuat engelinden dolayı, bu yerin uygun olmadığını,  başta ‘Batı Garajı’ olmak üzere, eski itfaiyenin bulunduğu alanın uygun olabileceğine dikkat çekti.


Büyükşehir Başkanı Uğur ve Bostancı, konuya böyle yaklaşmış olmasına karşın, siyaseten Uğur ve Bostancı’yı sporseverlerle karşı karşıya getirebilmek amaçlı, kışkırtıcı, itham edici, hedef gösterici davranışlar içerisine girildi.


Sonuç, nafile ve talep bir anlamda günler içinde gündemden düştü! Kimse, konuyu ve talebi ağzına bile almadı!


OLAYI NE UĞUR NE DE BOSTANCI SİYASALLAŞTIRDI!


Son olarak, Başkan Mirza, İlkHaber gazetesine bir demeç verdi ve şöyle dedi:


“Bizim hedefimiz Bandırmaspor’un kurumsallaşması ve daima başarılı olması. Bunun içinde mali yapısı güçlü bir kulüp olmalıyız, düzenli gelir kaynaklarımızın olması lazım. Bunun için bu akaryakıt istasyonunu yapmaya karar verdik. Bu, Bandırmaspor vakfına ait olan ve gelirlerinin %60 Bandırmaspor’a, %40’ı diğer amatör spor kulüplerine dağıtılacak bir kaynak olacaktı. Tabii ben biraz olayın siyasallaştığını düşünüyorum.”


Buna, başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur olmak üzere AK Parti İlçe Başkanı Bostancı ya da halen Kulüp yönetiminde olan AK Partili veya MHP’li  üyeler bugüne kadar karşı mı çıktı?


Hayır!

Bu, yıllanmış bir ihtiyaç ve talepti!


DİL, İDARECİLER VE SEÇİLMİŞLER İÇİN BİR KENTİN ANAHTARIDIR!


Ancak, devamla sn.Mirza, şöyle diyor:


“Biz, ne Bandırmaspor’a ne de spora siyasal bakmıyoruz. Biz her zaman bir tek parti var o da ‘Bandırma Partisi’ diyoruz ama sanırım bazı kesimler Bandırmaspor’un borçlarının ödeneceği ve kulübe düzenli bir gelir kaynağı olacak bu projenin bize siyasi bir getirisi olacağını düşündüler ve bundan dolayı karşı çıktılar, diye düşünüyorum. Oysa, kentimizde sporun gelişmesi açısından bu tür projeler önemli. Bunu kim yaparsa yapsın fark etmez. Zaten ben daha önceden bunun yapılmadığına üzülüyorum. Kaldı ki, Büyükşehir olmasaydı, biz bunu Bandırma Belediye Meclisinden geçirip rahat bir şekilde yapardık.”


Buyrun, iki buçuk yıldır Bandırma’da  sn.Mirza’nın sergilediği manzara ve dili bu!


Şimdi sormak gerekiyor. Kim/kimler Bandırmaspor’un borçlarının ödeneceği ve kulübe düzenli bir gelir kaynağı olacak bu veya benzeri bir projeye siyasi kaygılarla karşı çıktı ve engelledi?


Sn. Mirza, ne diyor: “Ben böyle düşünüyorum!”


Zaten iki buçuk yıldır, konu Bandırma olduğunda, bu ve benzeri düşüncelere kapılmak, sn.Mirza için bir alışkanlık oldu! Böyle olduğu ve sürekli konu, hizmet ya da yatırımlar söz konusu olduğunda, sürekli mazeret ürettiği içindir ki, koca kentte şahsı da “mazeretçi başkan” olarak anılır oldu!


Hani derler ya, “yiğit lakabıyla anılır “ diye… Alınmaca gücenmece yok! Bandırma’nın da, belediyemizin de gerçeği bu! Ya da bendeniz ve bir kısım insan da böyle “düşünüyor”.


BAŞKAN UĞUR’UN HİÇ BİR ZAMAN ŞARTI DA ŞURTU DA OLMADI!


Sn. Mirza, şöyle devam ediyor:

“Aslında Büyükşehir Meclisinde de bir ara olacak duruma geldi. Sonrasında komisyona gitti. Orada bekletildi ve sonrasında olmuyor, dendi. Ben Edip Başkana neden olmadığını sorduğumda konuya Bandırma’dan karşı çıkışlar olduğunu söyledi ama daha sonra belediyemizi ziyaretinde sizin belediyenizin de bize açtığı mahkemeler var, dedi. Bu iki konunun birbiriyle alakası yok ki. Biz Bandırmanın ve bandırma halkının haklarını korumak için mahkemeye başvurduk. Bunları herkes biliyor.”


Hiç bir siyasal yönetici, seçilmiş, şark kurnazlığı yapmamalı!


 Sn. Mirza, bu beyanıyla büyükşehir başkanı Uğur ile İlçe başkanı Bostancı’yı birbirine tokuşturmanın ya da Bostancı ile sporseverleri karşı karşıya getirmenin derdine düşüyor. Böylesi bir beyanı ile sonuç alamayacağı gibi, bu yaklaşımın siyasi etikle örtüşen bir yanı da yok!


Çünkü, Kulübün başlangıçtaki yer talebiyle ilgili itiraz arıyorsa sn. Mirza, öncelikle CHP’li Meclis üyeleri ile partililerine dinlemeli.


Aklın yolu birdir ve kentte farklı politik görüşlere sahip bir çok insanımız başlangıçta konu edilen yerin  uygun olmadığını düşünüyor. Yani sorun, salt AK Partililerin değil, bir anlamda kentin sorunu!


Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’un istasyon muhabbetini büyükşehir belediyesi aleyhine Bandırma Belediyesi adına  açılmış   davalarla ilişkilendirdiği yönünde bir süredir, dile düşen ithama gelince, hiç hoş  ve doğru da değil!


Bir muhabbet anında Uğur’un dikkat çektiği davaları bu taleple ilişkilendirerek, “Uğur, tamam, diyecek ama şart olarak, bizim açtığımız davaları da geri çekmemizi istedi” demek, gerçeği tepetaklak edip, kamuoyunu yanıltmaktır.


NASREDDİN HOCA MİSELİ: EŞEĞİ SONUNDA BULDUK AMA!


Sn.Mirza’nın beyanları şöyle devam ediyor:

“Sonuçta geçenlerde Büyükşehir Belediye Meclisine gittiğimizde Edip Bey’le bu konuyu tekrar konuştuk. O da Balıkesirspor’un da böyle bir isteği olduğunu ve iki takıma da birer benzinlik vermenin artık şart olduğunu söyledi. Biz de sorun sadece yer ise, başka bir yer bulabileceğimizi söyledik ve o da olur,dedi. Biz hemen bu konuda ki çalışmalarımıza başladık. İnşallah, bu defa karşı çıkmalar veya engellemek isteyenler gibi aksilikler yaşanmaz. Biz de Bandırmaspor’un kurumsallaşması ve güçlenmesi için yaptığımız çalışmaların bir basamağını daha geçmiş oluruz. Bu konuda da tüm siyasi partilerden, Büyükşehir yönetiminden destek bekliyoruz.”


Büyükşehir Belediyesi ya da Bandırma Belediyesi, sn. Mirza veya sn.Uğur açısından Bandırma olarak ya da Bandırmaspor konusunda şimdi, bu durumda hangi noktaya geldik?


Mevzunun ta en başına!

Yani, sn. Uğur ile sn. Bostancı’nın ilk söyledikleri noktaya!


 Yorumunu okurlara, kamuoyuna bırakıyorum. Sonuçta, mevzu Bandırma ve Bandırmaspor’un lehine biçimlenmiş ve ben, bundan ancak Bandırma ve Bandırmaspor adına  mutluluk duyabilirim.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 628