SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ŞEHİTLERİMİZE,GAZİLERİMİZE SÖZÜMÜZ VAR..!

ŞEHİTLERİMİZE,GAZİLERİMİZE SÖZÜMÜZ VAR..!


15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasının 1.yıldönümünü andığımız ve kutladığımız şu günlerde Cumhurbaşkanlığının günün önemine binaen hazırlatarak, bastırıp astırdığı afişler  kimi emekli asker ve sivillerin tepkilerine neden olmuş!!!


Neymiş efendim, söz konusu afişlerde askerin figür olarak kullanılması  TSK’nin manevi şahsiyetini ve onurunu inciten, içinde bulunduğumuz ortamın hassasiyetlerini gözetmeyen afişlermiş…


Oysa ki, görsellerde kullanılan asker, 1990-91 Körfez harekatına katılan ABD askerlerinden sadece biri ve 15 Temmuz’un yıldönümünde kullanılan afiş üzerinden darbe ve işgal kalkışmasının gerçek organizatörü  ABD/CIA ile NATO’ya doğrudan mesaj veriliyor!

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi


Afişi gören ve hikayeyi bilen anlıyor da anlamak  istemeyen ve onlarca yıldır bu millete ‘stratejik dost’ ve ‘stratejik müttefik’ olarak yutturulmuş ABD/CIA ve NATO’nun 15 Temmuz kalkışmasının gerçek organizatörü ve sorumlusu olduğuna işaret eden bir görsel, ne hikmet ise, birilerinin tüylerini diken diken edip, duydukları rahatsızlığı dışa vurduruyor.


ALIŞACAKSINIZ…ALIŞACAKSINIZ…ALIŞACAKSINIZ..!


Bu ülkenin, bu devletin ve bu milletin yıllardır ‘dost’ ve müttefik’ diye ülkeye ve millete yutturduklarınızla  derdi ve davası var.

 

EFENDİLERİNİZİ DÜN YENDİK,YİNE YENECEĞİZ..!

 

Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz’un  yıldönümünde hazırlattığı görsellerle aslında ’dost’ ve ‘müttefiki’ne bellek tazeletiyor ve  diyor ki, 1991 Körfez Savaşı sırasında Ken Kozakiewicz adlı ABD’li asker, "dost ateşi" ile ölen arkadaşının ölüm haberini aldıktan sonra ağladığı anda çekilmiş fotoğraf duyulan hayal kırıklığını ve acıyı  ölümsüzleştiriyor…


27 Mayıs da, 12 mart da, 12 Eylül de, 28 Şubat da ve 15 Temmuz da, bu ülkenin geleceğini karartanlar ve evlatlarını katledenler, işkencehanelerde parçalayanlar, zindanlarda çürütenler, kurdurdukları göstermelik mahkemelerde onlarca yıl hapis cezalarına çarptıranlar ve darağaçlarında ipe çekenler ‘dost’ ve ‘müttefik’ olarak lanse ettikleri bu ülkeye ve millete bu zulmü ve acıları reva gördüler..!


Başımızdaki işbirlikçiler ve hainler, mandacı ve muhipler tüm yaşananların ve ülkeye, millete reva görülenlerin üzerine bir bardak su içerken günlerine gün saltanatlarında bayram ederken bu milletin çocukları hesaplaşma gününün elbet bir gün geleceğini ve hesaplaşacağını  hiçbir zaman unutmadı..!

Görüntünün olası içeriği: yazı


Evet, hem YÜZLEŞECEĞİZ  ama aynı zamanda katledilmiş geleceğimiz ve yarınlarımız adına, şehitlerimiz ve gazilerimizin adına  HESAPLAŞMASINI DA BİLECEĞİZ… DİK DURACAĞIZ AMA YILLARDIR YAŞANDIĞI GİBİ YAŞADIKLARIMIZIN ÜZERİNE BİR BARDAK SU İÇİP, BİAT ETMEYECEĞİZ..!


El  ve gönül birliğiyle bize  binlerce yıllık tarihimizi, kültürümüzü unutturdular ve tarihimize, kültürümüze, geleneklerimize yabancılaştırdılar. Bu millet, bu coğrafya da sömürgeciliğe karşı ulusal bağımsızlık savaşını başlatmış ve zaferle taçlandırmış dünyada ilk millet olmasına ,devlet kurmuş olmasına karşın  bu milletin bağımsızlık ve özgürlükle yoğrulmuş ruhunu çaldılar..!


Ulusal öz güvenimizi ve ulusal öz bilincimizi yok etmeye çalıştılar.

 

DÖKTÜĞÜNÜZ KANDA BOĞULACAKSINIZ..!

 

Bu milleti hepsi birer proje olan siyasi partilerin potası içinde  eriterek, kimi zaman sağ-sol , kimi zaman alevi-sünnilik, kimi zaman laik-antilaiklik, kimi zaman Kürt-Türk diye, kimi zaman Cumhuriyetçi-şeriatçı diye kamplara bölüp, ayrıştırmanın, bölmenin, birbiriyle vuruşturup kırdırmanın ve kendi saltanatlarını devam ettirebilmenin umarsız arayışı içerisine düştüler.


 Bu millet, 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasını canı ve kanı pahasına direnip, bastırarak ‘YETER ARTIK! OYUN BİTTİ..!’ dedi…


Yılmadılar, yıkılmadılar ve utanmadan hayasızca yaşananları ‘yok’ kabul ederek  249 şehidimizin  ve binlerce gazimizin kanlı, parçalanmış ve hırpalanmış bedenleri üzerinden türlü algı operasyonlarına  ve tertiplere girişerek milletin acısıyla alay dercesine ‘yaşananlar komedi’, ‘senaryo bunlar’, ‘böyle darbe mi olurmuş’, ‘bu kontrollü darbe’ gibi nidalarla ulusal bağımsızlık ve ulusal egemenlik tutkumuzu boğazlamanın yeni arayışları içerisine girdiler.


HAYIR, GEVŞEMEYECEĞİZ…!

Görüntünün olası içeriği: yazı


15 Temmuz direnişi ile bu milletin  yeniden kendi tarihini yazma iradesi ve gücünü kimse elinden alamayacak. Bundan it gibi korkuyor ve milleti  girdiği yoldan bir şekilde döndürebilmek, kafalarını karıştırabilmek yine olmadı bir şekilde korkutup sindirebilmek için her yolu deniyorlar…

BUNA DA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ..!

 

OYUNLARINI  BOZMAK  NAMUS  BORCUMUZDUR..!

 

Türkiye, 15 Temmuz’un 1.yıldöneminde bugün  iki alanda mevzilenip, cepheleşiyor.


Bir yanda, ‘SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR’ diyerek yola çıkmış ulusal bağımsızlık ve ulusal egemenliği için bir araya gelmiş olanlar, diğer yanda ise ABD/AB bayrağı altında NATO milliyetçiliği ve solculuğuyla, mandacılığı ve muhipliği iş edinmiş olanlar…Yani lejyonerler..


Bu mücadelenin partisi yok!


Çünkü  VATAN, hiç bir siyasal partinin dört duvarı arasına giremeyecek kadar ulu bir çınardır...!


İşte bu ulu çınarın gölgesinde  semada dalgalanan AY YILDIZLI bayrağımızın  güvencesinde YENİ ve GERÇEKTEN BAĞIMSIZ ve GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ YARATMAK ve egemenliğimize dört elle sarılarak ulusal birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek her yurttaşımızın inancı ve davası olmalı! Bu şehitlerimize ve gazilerimize, tarihimize, kültürümüze ve  atalarımıza boyun borcumuzdur.!


Bu coğrafya da bu topraklar binlerce yıldır türlü acılarla ve umutlarla, ihanetler ve muhteşem zaferlerle  yoğruldu. Bu coğrafya ve bu millet üzerinde hiç bir gücün pazarlık hakkı yok..!


15 Temmuz, bir milletin DİRİLİŞ DESTANI’dır… Bir millet DESTANLARI ile büyük ve DESTANLARI ile onurlu bir millettir. Bu ülkenin çocukları  birbirinden eşsiz binlerce yıllık destanları ile büyüdü..


15 Temmuz’un yıldönümünde bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için şehitlik şerbetini içmiş tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin önünde saygı ve minnetle eğiliyor; ulusal bağımsızlık ve özgürlüğümüze olan inancımı yineliyor ve darbelere, darbecilere, ‘HAYIR,BİR DAHA ASLA..!’ diyorum…


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 310