SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

SAHTEKARLIĞIN BÖYLESİ


Dün (10.08.2015),  Bandırma’da yerel basın ve yayın organlarına  “Ak Parti Bandırma (akpartibandirma@outlook.com)” adresinden internet üzerinden   “AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN İŞİNİ KASAPOĞLU YAPIYOR‏” başlıklı bir mail gönderildi.

 

Gönderilen haber mail’inin Bandırma Ak Parti ve İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu ile bir  ilişkisinin olmadığı  haberin içeriği ve Kasapoğlu’nun  üslubunu bilenler açısından çabuk ve kolay anlaşıldı. Örneğin, SonKurşun gazetesi,  söz konubu  “mail  haberi”ni sitesine girmedi.

 

Ardından  Bandırma AK Parti’den yapılan açıklamada, “AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN İŞİNİ KASAPOĞLU YAPIYOR‏. Adı başlığında gönderilen mail bizim tarafımızdan gönderilmemiştir aslı yoktur . DİKKATE ALMAYINIZ !!!  İLÇE BAŞKANI : EŞREF KASAPOĞLU” açıklaması geldi.

 

Dünden bugüne  Ak Parti Bandırma İlçe örgütü ve İlçe Başkanı Kasapoğlu adına gönderildiği kanaati yaratılmaya çalışılan “mail haber’ in ya da “mail yorum” un  gerçek sahibi ortaya çıkmadı. Bildiğimiz, Bandırma Ak Parti’nin “mail” le ilgili parti içinde ve dışına yönelik soruşturma yaptığı.

 

Konuyla ilgili bugün Ak Parti İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu ve  bir çok ilçe başkan yardımcısı, Meclis üyesi ile görüştük. Ortak  kanı  olayın bir ‘SAHTEKARLIK’ olduğu, partilerinin ve ilçe başkanlarının adının ‘SAHTEKARCA’ kullanılıp, Bandırma Ak Parti de, ilçe yönetimiyle Belediye Meclis  üyelerini karşı karşıya getirmenin ya da kamuoyunda partileriyle ilgili yanlış bir algı yaratılmak istendiği noktasında odaklaşıyor.

 

Kimilerine göre ise söz konusu “mail”, “haber yorum” amaçlı, Bandırma basın ve yayın camiası içinden biri ya da birileri ‘KULLANILARAK’, maksatlı olarak hazırlanıp, kişi/kişiler birileri tarafından da yemlenip, beslenip,  yönderilip,  ‘uyduruk’ ve ‘sahtekar haberin’ basına servis edilmesi sağlandı. Yani ‘birileri’  hem suyu bulandırıyor hem de  bulanık su da ava çıkıyor!!!

 

RAST GELE…!

 

Peki, bu atraksiyon salt  ‘birileri’ tarafından Bandırma Ak Parti’yi, Meclis üyelerini, parti ilçe başkanını mı hedefledi? Hayır!  Atraksiyonun bir değer ayağı da Bandırma CHP’ye ve CHP’li yerel yönetime dönük!


Çünkü, bu atraksiyonu örgütleyenlere göre, Bandırma’da CHP, Başkan Mirza ve ekibine karşı AK Parti ve AK Partili meclis üyeleri işlevsiz ve gerçek bir muhalefet sergilenemiyor. Bunun da temel nedeni, AK Partili meclis üyeleri ile CHP’li Mirza ve yönetimi arasında  siyasi muhabbetlerin ötesinde akçalı ilişkiler var. Kimse çıkarına basılsın, dümeni bozulsun  istemiyor!

 

İşte bu aklı evvellere ve klavye manyaklarına, kahramanlarına  göre uyduruk haber ve  kaydırık  yorumlarla siyasal denge sağlanmaya, belediye meclisine ‘balans ayarı’ yapılmaya çalışılıyor.


Sevgili Sayim Alkazak ,’kim bunlar’ diye sormuş. İsimleri bende kalsın ama Sayim Baba, eminim ki, bu denklemi çoktan çözmüştür. Bizim meslekte cin olmadan adam çarpmaya  soyunan  çoook…Hele egemen  siyasette, elinizi sallasanız kesinlikle boş gelmiyor…

 

Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 705