SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • OYUNU ÇÖZDÜK AMA HALA AŞAMADIK..!

OYUNU ÇÖZDÜK AMA HALA AŞAMADIK..!


009 yılı 28 Ekim tarihinden bugüne  bir çok kez  değişik yönleri ile bir çok gazetede, dergide, radyo ve televizyon programlarında kamuoyunun gündemine getirdim. Ne Balıkesir ne  Güney Marmara ve ne  de Bandırma FETÖ belası, ihaneti ve gerçeği ile 17/25 Adalık operasyonları ne de 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile tanışmadı.


2009 yılı 28 Ekim tarihi neden ve niçin önemli?


Bu tarihte Bandırma merkezli gerçekleştirilen  FETÖ’cü Emniyet-Adliye operasyonunun içinde Ankara ve Balıkesir ayağı da vardı. Balıkesir tarihinde gerçekleşmiş ilk FETÖ’cü operasyon olması nedeniyle 2009 yılı 28 Ekim operasyonları  tarihsel önemdedir.


Kuşkusuz, her operasyon gibi, bu operasyonunda öncesi vardı. Özellikle 2007 yılından başlayarak Güney Marmara ve Bandırma nezdinde FETÖ ile yaşanan siyasal hesaplaşmanın boyutu sadece AK Parti ile hiçbir zaman sınırlı tutulmadı. FETÖ’cüler Balıkesir nezdinde ilk mevzi hesaplaşma ve operasyonlarına, mücadelesine merkezi  Bandırma olmak üzere Güney Marmara’da girdi. Ankara ve Balıkesir’deki FETÖ’cü yapılanma bu hesaplaşma ve operasyon sürecine lojistik ve kurumsal destek verdi.


Bu operasyon sürecinde Balıkesir ve Güney Marmara nezdinde FETÖ’cüler yalnız mıydı?

Hayır..!


FETÖ, LEJYON VE AJAN  ÖRGÜTLENMESİNİN PARÇASIDIR..!


Türkiye’de 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasından bugüne  bir algı operasyonu yapılıyor. Tüm kötülüklerin ve iblisin başı FETÖ’cü çeteymiş gibi  bir imaj yaratılıyor ki, bu tehlikeli ve yanlış!


Hep yazdım ve yazılarımda Balıkesir nezdinde Güney Marmara ve  Bandırma’yı da kapsayacak şekilde FETÖ’cü çetenin kendisi dışında farklı ideolojik görünümler içerisinde devlet içinde derin ilişkiler ağı ile ittifak içerisinde hareket ettiğini ve bu ‘derin yapı’nın önünde kim var ise bir şekilde devlet ve kolluk güçlerinin, yargının da yetkilerini kullanarak tasfiye ve etkisizleştirme operasyonlarına sürekli giriştiğine dikkat çektim.


FETÖ’cüler de devlet içinde köprü başlarını tutmuş  farklı kanatlarda  izledikleri bu ittifak politikası ile gücüne güç katarak olduklarından daha fazla güçlü görünerek Balıkesir’in ve tüm bölgenin dokusuna nüfus etti ve operasyonlarını ‘başarıyla’ gerçekleştirme şansına erişti.


Bunların kimisi Kemalist, kimisi sosyal demokrat, kimisi MHP tandanslı  kimisi de FETÖ’cü idi..!


BALIKESİR’DE FETÖ’NÜN İLK OPERASYONU..!


Bu yönüyle, 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışması ve sonrasında öne çıkan ‘cepheleşme’nin miladı Balıkesir ve Güney Marmara, Bandırma nezdinde 2007’lerde sahnelenmeye başlamış   ve 2009 Mart yerel seçimleriyle siyasi sonuçları ile kendisini dışa vurmuş ve bu süreçten aldığı olumlu neticelerle gerçekleştirdiği geniş kapsamlı operasyonlarla cüretini ispatlamış bir ‘derin’ ve hain operasyondu.


Peki, bu hesaplaşmanın ve operasyonların niteliği ne idi?


Erdoğan’ın etkisizleştirilmesi ve siyasi tasfiyesi, AK Parti’nin her ne olursa olsun, hangi yöntemle olursa olsun merkezi ve yerel yönetimlerden dışlanmasıydı…


Başka..!?


Ülkenin ulusal bağımsızlığından ve egemenliğinden yana tavır ve duruş sergileyenlerin, emperyalizmle ve işbirlikçileriyle, etnik ve mezhepsel bölücülüğe karşı direnç gösteren kişi ve kurumların etkisizleştirilip, tasfiye edilmeleriydi.


Bu yönde şer cephesinin en çok kullandığı yöntem kişi ve kurumlara yönelik itibar suikastleri oldu..! Bu karanlık ve kirli operasyonu yapanlar bununla da yetinmeyerek, ordükleri tezgaha gazeteci Cihan Hayırsevener’i düşürüp,  ölümüne de vesile olup,  kan da bulaştırdılar.


OPERASYONUN FİGÜRANLARI HALA ARAMIZDA..!


FETÖ’cü çete ve ittifak içerisinde olduğu kesimler Emniyet-Adliye ilişkilerini kullanarak, basın-yayın organları içindeki uzantılarını da kullanarak  Erdoğan, Ak parti ve  kendilerine engel olarak gördükleri tüm kişi ve kurumları  sahte belgeler, uydurma ifadeler, hukuksuz polis fezlekeleri, telefon tapeleri ,hayali senaryolar üzerinden bir bir vurarak, yıllarca sürecek mağduriyetlerin önünü açtı. İnsanların ve kurumların  mallarına mülkleri üzerine tedbir konulurken, insanların yaşama hakları ellerinden alındı.


Ne Balıkesir ne de Güney Marmara ve Bandırma, 2007’lerden başlayarak bugünlere taşınmış bu hain operasyonlar ve olaylar sürecini anlayamadı, tam olarak anlamadı.15 Temmuz sonrası bu sürecin FETÖ’cü  Emniyet-Adliye uzantıları ya kaçtı ya yakalandı ya da meslekten ihraç edildi. Basın-yayın alanındaki uzantıları dahil siyasal ve toplumsal yaşamımızda bir çok isim ise hala aramızda. Bugün bunların ortak özelliği, kendilerini gizleyerek herkesten fazla FETÖ’cülere küfür ediyor..!!!


BU ÜLKE GERÇEK ADALET İLE DAHA TANIŞMADI..!


Ana muhalefet partisi Yeni CHP’nin  lideri K.Kılıçdaroğlu, bu ülkenin istihbarat örgütünü uluslararası camiada suçlu gösterebilmek ve bu ülkenin uluslararası mahkemelerde yargılanmasının önüne açabilmek için FETÖ’cülerle işbirliği içinde operasyonun görüntülerini servis eden milletvekili Berberoğlu’nun yargılanarak, cezalandırılmasını protesto ederek  Ankara’dan başladığı  İstanbul ‘adalet’ yürüyüşüne günlerdir devam ediyor.


Türkiye, tak bir ateş çemberinin içerisinde…Ulusal bağımsızlığımıza ve egemenliğimize yönelik saldılar öylesine fütursuzca sürdürülüyor ki,ülkenin cumhurbaşkanını öldürene araba verileceği gibi hayasızca oyunlar  sahneleniyor. Düne göre bugün taraflar daha net ve mücadelenin ne kadar keskin ve belalı olacağı aşikar…


K.Kılıçdaroğlu’nun eline tutuşturulan ‘Adalet’ dövizi, ülkeye karşı oynanan oyun dikkate alındığında  aslında ülkeye ve halka ilan edilmiş bir ‘savaş’ daveti olduğunu adeta gözümüze sokuyor.


FETÖ ve adalet..!

PKK/HDP ve adalet..!

Soroscular ve adalet..!

NATO milliyetçileri ile  AB solcuları ve adalet..!

Mandacılar, muhipler ve adalet..!


Bugün bu oyunları ve hesaplaşmaları anlayabilmemiz ve hesaplaşmayı doğru eksene taşıyabilmemiz için Balıkesir, Güney Marmara ve Bandırma’nın 28 Ekim 2009 FETÖ operasyonu ve sonuçlarını iyi anlaması ve oyunun hala içimizdeki figüranlarını iyi tanıması gerektiğine inanıyorum.


Çünkü, yaşananlar ve oynanan oyunlar asla maskeli balonun bir sahnesi  değil..!


Esen kalın…


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 264