SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Millet Bıktı Ama Bunlar Bıkmadı..!

Millet Bıktı Ama Bunlar Bıkmadı..!


Sınırlarımızın ötesinde Irak ve Suriye’de yaşananlar ve Türkiye’ye yansımaları üzerine yurtiçi ve yurtdışı medyada her gün değişik haber ve yorumlar, siyasetçilerin,  güvenlik uzmanlarının, diplomatların, akademisyenlerin ’, gazeteci ve köşe yazarlarının  analizleri’ birbirini kovalıyor.


Türkiye yıllardır bölücü terör örgütü ile mücadele ederken bir şeyi öğrendi.


PKK veya diğer terör örgütleriyle  mücadeleyi salt ülkenin ‘iç sorunu’ olarak görebilmek  mümkün değil..!

Ülkeye ve millete dönük bölücü terör örgütü ve siyasi uzantısı HDP üzerinden  karanlık, kanlı, kirli ve kanlı bir kumpas kuranlar ve yüzlerce binlerce yurttaşımızın  canına kast edenler büyük ve bölgesel  hatta küresel bir oyunun parçası olarak  terör örgütü yada terör örgütlerini ülkemizin, milletimizin  üzerine salıyorlar…


Ülkemizde belli ve bilinen bazı siyasal kesimler ne yazık ki yıllardır sahnelenen bu oyuna ya düşüyor ya da bilinçli ve sistemli olarak oynanan  bıkkınlık verici bu oyunun birer parçası oluyor…


ABD,AB VE NATO GÖLGESİNDE OYNANAN SOLCULUK..!!!


Rusya`nın Suriye`deki birliklerinin komutanı orgeneral Sergey Surovikin, "Terör örgütü PKK/YPG, Rakka`dan çatışmadan çıkmaları için DEAŞ`la anlaştı." Sözleri ile başından beri YPG konusunda bilinen ve su yüzüne çıkmış bir gerçeği bir kez daha anımsattı..


Ülkemizde bu kirli tezgaha siyasi açıdan ilk düşenler ve oyunun siyaseten bir parçası olma konusunu benimseyip, üstlenenler  ana muhalefet partisi CHP ve HDP, radikal sol parti ve örgütler oldu…!


DEAŞ’ın  Ayn el Arab’a(Kobani) yönelik saldırıları üzerine bölücü terör örgütü PKK ve siyasal uzantısı HDP’nin halkı sokağa çağırarak başlattığı 2014 yılı 6-8 Ekim olaylarını ve  ülke genelinde yaşanan olaylarda 50 yurttaşın yaşamını yitirmesi olaylarını  anımsıyor musunuz?


HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve  Figen Yüksekdağ yaptıkları açıklamada, şöyle demişlerdi:

"Kobani`de yaşanan katliam girişimine karşı 7`den 70`e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz. Bütün uluslararası kurumlar, demokratik kitle örgütleri, emek ve meslek örgütleri, kadın ve gençlik örgütleri, demokratik güçler Kobani`de yaşanan vahşete karşı harekete geçmelidir. Bundan böyle her yer Kobani`dir. Kobani`deki kuşatma ve vahşi saldırganlık son bulana kadar süresiz direnişe çağırıyoruz."

Evet, başta CHP ve ne kadar radikal sol parti ve terör örgütü var ise bu PKK’nın siyasal uzantısı HDP’nin kuyruğuna takıldı. Kobani üzerine  devrim  hikayeleri yazıldı..!


Ancak yaşananlar ve Kurban Bayramı’nda Diyarbakır’da kurban eti dağıtan Yasin Börü ve arkadaşlarının teröristlerce  vahşice katledilmesi  Ayn el Arab üzerine inşa edilmeye çalışılan oyunu  bir nebze de olsa  deşifre etti.


Türkiye’ye ve halka yönelik algı operasyonları bitmiyor, bitirilmiyor..


‘GEZİ’ VE ‘KIRMIZI FULARLI KIZ’ HİKAYESİ..!


Benzer bir algı operasyonunu Türkiye ‘Gezi olayları’ nda  yaşadı. İspartalı olan ve Antalya`da yaşayan Ayşe Deniz Karacagil Antalya`da Gezi eylemlerine katıldı. Başka yasadışı eylemlere de katıldığı belirlenince polis tarafından yakalanan ve boynundaki kırmızı fuları nedeniyle "Kırmızı fularlı kız" olarak tanınan ve kamuoyuna lanse edilen  Karacagil, 2 Ekim 2013`te çıkarıldığı adliyede tutuklanarak Antalya Cezaevine gönderildi. Bir hafta sonrada Alanya L Tipi cezaevine nakledilen Karacagil, yargılandığı Antalya 5`inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, 127 gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Dosyası da suç niteliği nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Antalya 6`ncı Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen ikinci davada, "Kamu malına zarar vermek", "Kamu görevlisine karşı direnmek", "Toplantı, gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet", "Terör örgütü üyeliği" ve "Kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenlemek" suçlamalarını birden fazla işlemekten 24 yıldan 98 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.


TERÖRİST MODEL YARATMA ÇABASI…


Mayıs 2014 de, ‘kırmızı fularlı kız’  , Kandil’deki PKK kamplarına kaçırılırken, Karacagil,PKK elebaşı Murat Karayılan tarafından , Avrupa`dan sorumlu özel kalem müdüresi yapılarak, medyaya birlikte mutluluk pozları verdi. ”Kırmızı fularlı kız” artık terör örgütünün saflarında ‘Destan Yörük’ idi…


‘Gezi’den  bölücü terörist bir model çıkartarak kamuoyuna sunanlar Karacagil’in KATO dağında PKK’ya karşı güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonda çatışmada öldürülmesi sonrası  kara propagandalarına bir yenisini ekleyerek, ‘kırmızı fularlı kız’ın DEAŞ’a karşı Rakka’da gerçekleşen operasyonlarda girdiği çatışmada öldürüldüğü yalanını pazarladılar. ‘Destan Yörük’ çoktan ‘Destan Temmuz’ ismini almıştı..!


24 Mart 2015 günkü  ‘Cumhuriyetçi’ ve ‘Kemalist’ olduğunu iddia eden ve övünen Cumhuriyet gazetesinde `Kırmızı Fularlı Kız` Kandil`e uzanan öyküsünü anlattı’ Kandil’de PKK kamplarında gerçekleştirilmiş söyleşiyi belki okurlarımız anımsarlar.


Filmin bir başka sahnesine geçelim…YENİ CHP VE HDP YİNE KOLKOLA..!


Gezi Parkı odaklı eylemlerin yıl dönümü dolayısıyla 1 Haziran 2017 Salı günü İstiklal Caddesi`nde yürüyüş yapıldı. Gezi`nin PKK üyesi kırmızı fularlı kızı da pankartlardaki yerini aldı. HDP`li milletvekillerine destek olan CHP`li milletvekilleri öldürülen terörist Karacagil için yürüdü.


Yürüyüşe, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Onursal Adıgüzel ve HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da destek verdi.


Rezillik arıyorsanız, ülkeye ve millete yönelik planlı ve sistemli yürütülen algı operasyonlarına, dezenformasyon ve manipülatif haberciliğe ve yayıncılığa, siyasete örnek arıyorsanız buyrun size  Amerikan bayrakları gölgesinde ve NATO himayesinde sahnelenen ‘Rojava Devrimi’, ‘Kobani’ aldatmacası, Gezi komedisi ve ‘kırmızı fularlı kız’..!


Kuşkusuz yerseniz…!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 297