SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KUVA-YI MİLLİYE VE ŞEHİTLER KENTİ BALIKESİR..!

KUVA-YI MİLLİYE VE ŞEHİTLER KENTİ BALIKESİR..!


ŞIRNAK`ın Uludere İlçesi`ne bağlı Şenoba Beldesi`nden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen aralarında  23`üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın`ın da bulunduğu 13 askerin şehit olduğu elim helikopter kazası tüm milleti yasa boğdu.


Kato Dağı operasyonunu yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş olmak üzere 13 askeri personeli taşıyan helikopterin düşmesini askeri kaynaklar ve  güvenlik uzmanları farklı boyutları ile sorguluyor ve tartışıyor.


Şehit olan 13 askerden Yüzbaşı İlker Acar  Balıkesir büyükşehir Karesi ilçesi Paşaalanı mahallesinden..


3964 ŞEHİDİN EVLADIYIZ..!


1869 yılından başlayarak Kıbrıs Barış Harekatı dahil bugünkü sınırlar içerisinde Balıkesir vilayetinde  vatan için toprağa düşmüş şehit sayısının  3964 olduğunu öğreniyoruz…( Milli Savunma Bakanlığı`nın internet sitesindeki msb.gov.tr/arsiv/phpscr/Sehitler.php sitesi)Keza sadece  30 Ağustos 2015 ile 30 Ağustos 2016  arası bir yıl içinde Balıkesir’in terör saldırıları sonucu verdiği şehit sayısı 21..!


Sonuç olarak, dün ve bugün tarihsel  ve toplumsal olarak  üstlendiği sorumluluklarla  Kuva-yı Milliye kenti olarak  ünlenmiş Balıkesir aynı zamanda  bu uğurda yitirdiği evlatlarıyla bir Şehitler  Kenti olmanın onur ve şerefini yaşıyor…


Mübarek Ramazan Ayı’nı  idrak ettiğimiz bu günlerde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, Ailelerine sabır ve selamet diliyorum.


ŞEHİT VE GAZİLERİMİZLE ONUR DUYUYORUZ..!


Bu yolda yaralanmış ve  kimi uzuvlarını kaybetmiş gazilerimizi saymıyorum bile…Ancak, ülkesinin birliği ve beraberliği için, vatan ve bayrak için şehit verdiklerimizin sayısı dikkate alındığında yüzlerce ve binlerce gazimizin bu kutlu mücadeledeki yerlerini  anımsamamak, hepsine şükran duygularımızı yinelememek mümkün değil.


Bugün bu vatan topraklarında başımız dik güven ve huzur içerisinde yaşıyor ve geleceğimizi imar edebilmenin mücadelesini veriyorsak, aldığımız her nefes için önce Yaradana sonrasında da şehit ve gazilerimize  minnet ve şükran borçluyuz.


Balıkesir bebelerinin ve gençliğinin kentin tarihsel ve toplumsal açıdan  bu onurlu ve şerefli geleneğini ve tarihte her zaman  bir an bile geri durmadan  vatan ve bayrak için üstlendiği sorumluluğu , özverili kahramanlıkları, çileli mücadeleleri, kahraman şehit ve gazilerini  unutmadan, unutturulmasına asla izin vermeden  en iyi şekilde öğrenmesi, ulusal öz bilince  ve özgüvene sahip olmalarını  sağlamak ve bu değerleri yaşatmalarını sağlamak  hepimizin vazgeçilmez görevi olarak kabul edilmeli.


ÇOCUKLARIMIZIN KATİLİ ABD VE NATO’DUR..!

 

Yaşanan elim helikopter kazası ile birlikte askeri uzmanların dikkat çektiği kahredici bir ayrıntı var. Buna göre, Şırnak’ta yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterimizin “alçaktan uçması”nın temel nedeni, yıllardır “stratejik ortağımız” ve “müttefikimiz” olarak kabul ettiğimiz ABD’nin  DAEŞ ‘la mücadeleyi bahane ederek YPG’ye ve dolayısıyla da PKK’ya geçen ağır silahlar ve  hava savunma silahları, karadan havaya atılan füze ve roketlermiş..!


Askeri yetkililer ve güvenlik uzmanları son günlerde bölgede TSK’nin gerçekleştirdiği operasyonlarda ele geçirilen  ağır makinalı tüfeklerin ve güdümlü uçak savar füzelerinden korunabilmek amaçlı askeri helikopterlerimizin “taktik amaçlı” alçak irtifadan uçuşlarını gerçekleştirerek bu füzelerin menzilinden çıkmayı ve korunmayı amaçladıklarına dikkat çekiyorlar.


Evet, PKK/YPG’nin elinde uçak ve helikopter düşürebilecek ve tank patlatacak güdümlü roket ve füze sistemleri,ağır  silahları var. Bu silahlar içerisinde yerden hava hedeflerine atılan Stinger  füzelerinden söz ediliyor…PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmalarına kadar yansıyan bu bilgiler operasyonlarda ele geçirilen silahlarla bir bir doğrulanıyor.


BİTMEYEN OYUNU BU TOPRAKLARDA  BİZ  BİTİRECEĞİZ..!


ABD Devlet Baştkanı Trum’un beyanı ile DAEŞ’i kim kurdu ve ülkelerin, bölge halklarının başına bela etti?


ABD eski başkan Obama ve dönemin ABD Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton..!


Suriye iç savaşından hareketle etnik ve mezhep temelinde Kuzey Suriye’de PKK uzantısı YPG/PYD’yi  kim kurarak, organize etti?

ABD/Pentagon/CIA ve NATO,İsrail/Mossad, AB ülkeleri ve istihbarat örgütleri ile Rusya..!


Yıllardır etnik temelde ülkemizin birlik ve dirliğini tehdit eden bölücü terör eylemlerinin sorumlusu PKK ve HDP’yi kim kurdurarak, ülkemizin ve milletimizin başına bela ederek, binlerce insanımızın, asker,polis ve korucunun yaşamını yitirmesine neden oldu?


ABD/Pentagon/CIA, NATO, İsrail/Mossad, AB ülkeleri ve Rusya..!


Bugüne kadar hep yazdık, hep vurgulayarak, dikkat çekerek, bir gerçeğin altını önemle çizdik: Türkiye, ulusal güvenlik stratejisini ülkesinin ve ulusunun güvenlik ve huzurunu, çıkarlarını gözeterek yeniden belirlemeli ve tayin etmelidir! Bölgesel  ve uluslararası dış politikamız ülkenin ulusal bağımsızlığı ve milletinin egemenliği gözetilerek yeniden şekillendirilmelidir.


LAFLA  ANTİ-EMPERYALİSTLİK  OLMAZ!


Anti-emperyalistim, anti-kapitalistim diyenler, slogan sağcılığı ya da solculuğu yapmanın ötesine geçerek, NATO,/AB/Soros sağcılığı ya da solculuğu yapma  yerine, yüzlerini ülkesinin toprağına, varlığına, geleceğine ve milletine dönmenin onur ve şerefini yaşamalıdır. Batı adına tarihi ve kültürü ile sonu gelmeyen hesaplaşmalar  ve kan davaları içerisine girmek yerine  tarihi ve kültürü ile helalleşmenin ve kucaklaşmanın, birlik ve dirliğini koruyarak emperyalizme karşı bağımsızlık ve egemenliğini  korumak ve güçlendirmek için mevzi tutmalı, saf oluşturmalıdır.


ONLAR DOYMADI BİZLER DE DURMAYACAĞIZ..!


Türkiye coğrafyasına ve millete karşı bitmek bilmeyen soysuz oyun milletimizin her ferdini bıktırdı, usandırdı. Bu kirli, karanlık ve kanlı oyun binlerce insanımızın, gencecik fidanlarımızın, bebelerimizin, kadınlarımızın kanını akıttı…

Doymadı ve onlar nihai amaçları olan bu coğrafyayı etnik ve mezhep temelinde parçalamadıkça, bölmedikçe, harami düzenlerini yine istedikleri gibi kurmadıkça  durmayacak ve doymayacaklar da..!


Bizlerde 80 milyon durmayacağız..Dün olduğu gibi bugünde vatan toprağının korunması ve geleceğinin güvence altına alınabilmesi için, Ayyıldızlı bayrağımızın özgürce bu semalarda dalgalanabilmesi, milletimizin güvenliği, huzuru ve mutluluğu için şehitlerimizden güç alarak her gün her an küllerimizden yeniden doğarak emperyalizmle hesaplaşmaktan ve dün olduğu gibi yine yenmekten  bıkıp, usanıp, yorulmayacağız..!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 305