SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KIRCI, İSTENMEMEYİ NASIL BECERDİ..!?

KIRCI, İSTENMEMEYİ NASIL BECERDİ..!?


24 Haziran  Cumhurbaşkanlığı ve erken genel seçimlerine katılacak adayların belirlenmesinde  1. aşama tamamlandı. Seçime katılan siyasal partiler cumhurbaşkanı adaylarını belirledi ve yarış başladı.

Buna göre, AK Parti-MHP-BBP’nin  “Cumhur İttifakı”nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan...

CHP’nin öncülüğünde İyi Parti- Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin kurduğu ittifak ise “Millet İttiakı” ve  İttifakın belirlenmiş ortak bir adayı ne yazık ki yok.”Millet İttfakı”na göre, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İyi Parti’nin  adayı Meral Akşener ve Saadet Partisi’nin adayı Temel Mollaoğlu..

HDP görünüşte her iki ittifakta da yer almadı  ve  HDP’nin başkan adayı halen cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş...

Vatan Partisi’de her iki ittifak içerisinde yerini almadı ve adayı Doğu Perinçek...

BU OYUNA SEÇMEN ‘DUR’ 
DEMELİ..!

Kuşkusuz, cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi ve seçim ittifakı konusunda “Millet İttfakı” içerisinde ortaklık yapmış siyasal partilerin “ince” bir hesap yaptıkları dikkat çekiyor.

Buna göre,”Millet İttifakı”nı oluşturmuş siyasal partiler, 24 Haziran’da gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 1.turu için değil, 2.turu için hazırlandıkları dikkat çekiyor. Tüm siyasi hesaplar, “Cumhur İttifakı”nın başkan adayı Erdoğan’ın seçilmek için  yüzde 50+1’i bulamayarak, seçimlerin 2.tura kalmasına endeksli.

“Millet İttifakı”nı oluşturmuş siyasal partiler açısından  her partinin başkan adayı arasında Erdoğan’a karşı en yüksek oyu almış başkan adayı lehine diğer partiler güçlerini birleştirerek,seçim yarışına devam edecekler...

Bu nokta da öne çıkan aday  CHP’nin adayı Muharrem İnce ve İP’in adayı Meral Akşener..

Böylece başlangıç da her iki ittifakın dışında kalmış HDP ve Vatan Partisi’nin de  Erdoğan’a karşı desteklerinin alınarak, sandıkta avantaj sağlanması amaçlanıyor.

Sonuç olarak ne mi gerçekleştirilmek isteniyor?

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI EKSENİNDE YÜRÜTÜLEN KAMPANYA..!

AK Parti-MHP-BBP’nin başkan adayı Refcep Tayyip Erdoğan’ı ne pahasına olursa  ve ne şekilde olursa olsun cumhurbaşkanı seçtirmemek,devlet yönetiminden ve iktidardan bir şekilde uzaklaştırmak..!

Bu siyasi hesabın ne ölçüde demokratik olup olmadığını şimdilik  bir yana  koyalım toplumsal kutuplaştırmadan,kutuplaşmanın neden olduğu gerilimden  şikayet edenlerin  24 Haziran seçimlerini Erdoğan karşıtlığı temelinde ele alışlarının toplumda farklı bir kutuplaşmanın kapısını da araladıkları öne çıkıyor.

Buna göre;
CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, HDP ve Vatan Partisi yanı sıra irili ufaklı bir çok parti bir tafarafta..

AK Parti, MHP, BBP bir tarafta..

AYRIŞMANIN ULUSLARARASI 
BOYUTU !?

 Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı temelinde şekillendirilmeye çalışılan  bu siyasal kümelenmenin uluslararası  ayağına ve destekçilerine, finansörlerinin kimler, hangi ülkeler, hangi güç ve çıkar odakları olduğuna girmek, değinmek  istemiyorum.

Neden ve niçin?

Çünkü, günümüzde Erdoğan karşıtlığı üzerinde kimlerin, hangi ülkelerin, istihbarat örgütlerinin, terör örgütlerinin yürüdüğü toplum tarafından da, seçmen tarafından da iyi kötü biliniyor. Bunun dile getirilmesi, yazılması en başta CHP’li, İP’li Saadet Partili dostlarımızı incitiyor. Benim ise kemsiyi incitmek ve kırmak gibi bir derdim, davam yok..!

Aynı zamanda  bu insanlar da neyin ne olduğunu bendenizden çok daha  iyi biliyorlar...Ha bu kesinlikle yaşanan sürecin uluslararası faillerini, destekçilerini yazmayacağım anlamına da gelmiyor. Yaşanan süreci çok yönlü izleyip, hep birlikte göreceğiz...

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE  
GENEL SEÇİMLER?

Dikkat edilir ise, 24 Haziran erken seçimlerinde cumhurbaşkanlığı seçimini öncelikle sorguluyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle aynı gün  gerçekleşecek milletvekilliği genel seçimlerine değinmiyoruz. Çünkü, milletvekilliği genel seçimleri çzoktaaan başkanlık seçimlerinin gölgesinde kalmış durumda. Hepimiz biliyoruz ki, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran’da çekilmesiyle birlikte, milletvekilliği  adaylarının belirlenmesinde parti liderlerinin ve parti üst yönetimlerinin  belirleyiciliği  ön plana çıktı.Lider ve parti üst yönetimleri listelerde kimi görmek istiyor ise, o isimler listelerde yer alacak. Bu herkes tarafından bilindiği içindir ki milletvekili aday adayları Ankara’da parti liderleri ve parti karar organlarında adaylıklarını resmileşirmek için bir kanal arıyor.

BALIKESİR VE BANDIRMA’DA 
İSTENMEYEN İSİM: SEMA KIRCI..!

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçim kararıyla birlikte Balıkesir büyükşehir de AK Parti nezdinde aday adaylığı konusunda en tartışılan isim Sema Kırcı’nın siyasi kaderi ve yeniden Balıkesir’den milletvekili aday olup olmayacağı konusunda yoğunlaştı ve bir isim üzerinde odaklaşıldı.

Balıkesir büyükşehir kamuoyu, basını, partililer Sema Kırcı’nın yeniden milletvekili adayı olarak Balıkesir listesinde yer almasını istemiyor.

Sadece Balıkesir mi?
Hayır..!

Aynı şekilde Güney Marmara, başta Bandırma olmak üzere ilçeler ve kırsal mahallelerde partililer ve kamuoyu Sema Kırcı’nın 24 Haziran erken genel seçimlerde liste de aday olarak yer almasını istemiyor.

KIRCI,BUNU NASIL BECERDİ?

SonKurşun gazetesinde bu sayıda yer verdiğimiz manşet haber de Bandırma’da AK Parti Genel Merkezi’ne sunulmak üzere hazırlanmış  ve sunulmuş 16 Mahalle muhtarının kaşeli ve imzalı  dilekçelerine yer verdik. 16 muhtarımıza parti eski yöneticileri ve eski  ilçe başkanları, eski belediye meclis üyeleri dahil...

Burada sorulması gereken soru şudur: 2015 yılı Haziran genel seçimlerinde ve Kasım  genel seçimlerinde Balıkesir AK Parti lmilletvekilliği aday listelerinde yer almış ve seçilmiş Sema Kırcı, vekilliği döneminde ne yaptı da partililerinin, meclis üyelerinin, muhtarlarının böylesine tepkisini ve şikayetlerini üzerine çekti ve  Balıkesir de istenmeyen kişi ilan edildi?

Evet, Kırcı, bunu nasıl becerdi?

Parti de ve parti dışında onu bunu suçlayacağına,yalan yanlış ona buna ithamlarda bulunacağına(ki bunu alışkanlık haline getirdi)  Kırcı, kamuoyunda neden ve nasıl böylesi bir duruma düştüğünü ve istenmeyen kişi ilan edildiğini kendisine sormalı ve yanıtını aramalıdır.

Kırcı’yı milletvekili adaylığı sürecinde de milletvekili seçildiği süreçte de mesleki olarak gazeteci-yazar olarak uyaran  insanların başında geliyorum.Adaylığı ile birlikte ilk günden beri sürekli hemen her konuda cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ailesi’nin ismini  ve Aileye yakınlığını kullanan, parti içinde ve dışında, bürokraside bu şekilde yol almaya çalışarak önünü açmaya çalışan,partiyi  kendi içinde dağıtan, parti içinde partilileri şucu bucu diye kutuplaştıran, kendisini uyaran, eleştiren kişileri yalan yanlış itham ve iddialarla tasfiye edilmesinin yollarını arayan Kırcı, FETÖ ile mücadele konusunda da tartışmalı tasarrufların sahibi  durumunda...

KIRCI, SİYASETTE DERS 
KONUSU OLMALI..!

Kibir; dizginlenemezse şımarıklıkla birleştiğinde sorumsuzlukla, keyfiyetle, istismarla,cefasızlıkla,saygısızlıkla,budalalıkla  oynaşır... 

Ben, siyasi yaşamımızda ve siyasette Kırcı’nın da  yeni yetişen genç siyasetçiler için bir ders konusu olduğuna inanıyorum.Duyumlarımız Kırcı’nın bir kez daha Balıkesir AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmeyeceği yönünde. Doğru ise, bu AK Parti ve Balıkesir için hayırlı bir karar olacaktır ve nereden,hangi vilayetten gösterilecekse Allah yardımcıları olsun..!

Kırcı’nın vekil adayı olarak gösterilmemesi durumunda  da Balıkesir ve Bandırma’ya gözün aydın diyeceğim..!

Esen kalın...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 150