SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018

KİM KİME GİRDİ!?


Türkiye’nin ABD, NATO ve AB üyesi ülkelerle ilişkileri kriz  noktasında hızla derinleşiyor. Öyle ki, TSK’nin Özgür Suriye Ordusu öncülüğünde  Suriye’nin kuzeyinde DAEŞ’e yönelik başlattığı Cerablus operasyonu ve PYD/YPG’nin  Membiç’i boşaltarak Fırat’ın doğusuna çekilmesi yönündeki Türkiye’nin talebi üzerine yaşanan uluslararası şaşkınlık  sürüyor.
Aslında yaşanan şaşkınlık sadece Kuzey Suriye’ye yönelik TSK’nın başlattığı askeri harekat ve sonuçlarıyla ilgili yaşanmıyor.

Krizin şaşkınlığa ve şaşkınlığın krizlere dönüşmesinin birden çok nedeni var!

Örneğin,Suriye iç savaşının başlaması ve DAEŞ’in  Irak ve Suriye topraklarının önemli bir bölümünü işgal ederek, ‘İslam Devleti’ kurduğu ve Türkiye ile sınırdaş olduğu günden bugüne, DAEŞ’i  cihatçı, şeriatçı, ortaçağ kafalı yobaz sürüsü, kelleciler  diyerek dünya kamuoyuna sunan ve DAEŞ karşıtı ülkelerle  koalisyon gücü oluşturan ABD ve NATO’nun, konu DAEŞ’le sınırdaşlığının yıllardır ceremesini çeken Türkiye, DAEŞ’e karşı temizlik için Kuzey Suriye’ye girince, rengi benzi attı.

TÜRKİYE’NİN OPERASYONUYLA DAEŞ DÜMENİ DE BOZULDU!

Düne kadar her fırsatta Türkiye’nin ve siyasal  iktidarın, Suriye’de DAEŞ’e destek verdiği, mühimmat gönderdiğini, elemanlarını askeri olarak eğitip, tedavi ettiğini  sakız gibi ağzında çiğneyen ABD  ve NATO,TSK ile DAEŞ Kuzey Suriye’de kafa kafaya gelip, temizlik operasyonu başlayıp, DAEŞ’in güneye kaçışı başlayınca,iti de miti de çözüldü ve ‘ne işiniz var oralar da.ne güzel YPG/PYD ile temizliyorduk’ diyerek, PYD mevzilerinde ABD bayrağı dalgalandırmaya, İngilizler ‘Türkler, bizim oradaki İngilizleri de terörist diye öldürecekler’ söylemiyle dövünmeye başladı!

Şimdi,hergün ABD sözcüleri ve gözcüleri, PENTAGON,CIA, ‘düşünce kuruluşları’, Ortadoğu ve Türkiye güvenlik uzmanları(!) Türkiye’nin bölgeden hızla çekilmesi için dil döküyor. Olmadı, Türkiye’yi tehdit ediyor.


KİM KİME GİRDİ!

İnsan ister istemez soruyor: Türkiye ve TSK, Kuzey Suriye’ye mi, DAEŞ’e mi, PYD/PYG’ye mi yoksa ABD ve NATO’ya mı girdi!?

Çıkan seslere, can hıraş bağırtılara, tehditlere bakınca Türkiye’nin 24 Ağustos’da ABD ve NATO’ya baldır bacak girdiği anlaşılıyor ki, bu Türk halkında ayrı esintilere ve farklı hoş duygulara neden oluyor.

Çünkü, ABD ile ikili antlaşmalara imza attığımız ve NATO’ya girdiğimiz günden bugüne giren hep Türkiye’ye ve Türk halkına girdi! Çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek ne çektiğimizi, nasıl süründürülüp, çarmıha gerildiğimizi biz biliyoruz.
Allah’ın işi ve kerameti bu!

MİLLETE MÜJDELER OLSUN:CONİ’LERLE SAVAŞACAĞIZ!

Şimdi de Cerablusu  kısa sürede DAEŞ’ten temizleyen TSK ve ÖSO’nun Membiç’e doğru hareket etmesini önlemek için ABD özel birlikleri askerlerinin Cerablus-Membiç arasındaki hatta yerleştirildiğini, mevzilendirildiğini öğreniyoruz.
ABD’nin önde gelen generallerinden  Joseph Votel, 300 ABD askerinin Türk tankları ile PYD arasında tampon oluşturduğunu kabul etmiş!

Hani bizde, ‘kılavuzu karga olanın burnu b.ktan kurtulmaz’ derler ya, öyle bir iş bu Votel! 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılmasından sonra tutuklanan darbeci generallerin, "ABD ordusunun yakın müttefikleri" olduğunu söyleyen ve cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sen kimsin, haddini bil’ diye azarladığı Coni!

GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN TÜRKÇESİ…!

Peki, şimdi Türk halkına sorsak ve desek ki, bi Amerikan özel birliklerinden 300’ü Türk askerine karşı mevzilenmiş, eller tetikte bekliyor, sizce ne yapılmalı diye… alacağınız yanıt bellidir:  Topunu…..!

Şimdi, Türk Halkının dünyasını ve bu duruşunu, ABD’liler ile NATO’ya diplomatik olarak nasıl söyleyeceğiz!Ben, ne İngiliz İngilizcesinde ne de Amerikan İngilizcesinde  ‘topunu……!’ türünden bir sinkaflı küfür olduğunu sanmıyorum. Adamların sözcük dağarcığı bu kadar. Uzaya bilmem ne gönderseler ne yazar!

ABD’liler ve NATO’Cular dertlerine yansın, aslında DAEŞ’liler,FETOCULAR ile PYD’nin öz kardeşi PKK’nın hali de içler acısı…Ben, bunların yerinde olsam, ABD,CIA,MOSSAD,  ve NATO’yu AB’yi makul bir dilekçe ile Birleşmiş Milletlere ya da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikayet ederim.

Yıllardır bunlara yaranabilmek için kılıktan kılığa girmiş, kötü adam rollerinin hepsini yalayıp, yutmuş; it gibi kışın soğuğunda  donmuş, yazın tozunda sıcağında kavrulup, yanmış ve bu terörist beslemelerin suçu ne!? Toprak desen mezarları olmuş, bu tosuncukların, TSK operasyonuyla tüm makyajları dökülmüş, suratsız bir şekilde orası senin burası benim mermi sıkıp, bomba patlatırken, canları çıkıyor!

KOCA ABD BAŞKANI KUNTA KİNTE GİBİ…!

Gel de bunu Obama’ya, Biden’a, 90’lık Kraliçe ile Merkel’e anlat!

Evet, dedik ya Allah’ın işi bu yaşananlar…Obama ile Erdoğan Çin’de gerçekleşecek G-20 zirvesinde kafa kafaya verip, bu konuları yüz yüze görüşecekler. Erdoğan, Obama’ya 15 Temmuz darbe kalkışmasında yaşananları anlatacak! Garibim, Obama’nın 15 Temmuz’dan haberi yokmuş, adamın adını kullanmışlar!

‘Kalpazanlar’ diyeceğim ama zaten bunlar uluslararası kalpazan!

Geçtiğimiz günlerde bizim küçük Ozan, arkadaşları ile 15 Temmuz darbesi ve Gülen’i konuşurken, bir arkadaşı şöyle demiş: ‘Ya bu Gülen büyük adam! Biliyonuz mu, Pensilvanya’dan koca Amerika’yı nefesiyle yönetiyormuş. Türkiye’ye yönetse ne olcak ki!”


İÇİMİZDEKİ İRLANDA’LILARIN ACEP SOYU TÜKENİR Mİ?


Doğrudur, gün 24 saat televizyonlardan, yok itirafçısı yok arkadaşı, diye diye  milleti manyak edenler, Gülen faciasını anlatayım derken, farkında olmadan milletin kafasında bir efsane yarattılar. PKK’nın ne mal ne tehlikeli bir terörist örgüt  olduğunu anlatıyoruz diye 24 saat televizyonlardan APO ile yatıp, APO ile kalkarsanız, bir APO efsaneniz olur! Buna halkın arasında ‘b.kunu çıkartma’ deniyor ve biz maşallah, b.kunu çıkartmayı iyi biliyoruz.

Bir de içimizdeki sivri akıllılar, hemen her konuda uzman olan aklı evvellerimiz var. Ukalalığı kimseye bırakmazlar. 
“Ağbi,ben bu Tayyip’e çok kızıyorum.Bu, en sonunda ülkenin de milletin de başını belaya sokacak diye düşünürken, adam bizi tak diye Suriye batağına soktu. Bak, şimdi Amerikalılarla bir kapışırsak, ne olacak? Adamlar da her şey var arkadaş, yerler bizi!”

Amerika, sanki simit yiyor da, üstüne sindirimi  kolay olsun diye ayran söyleyecek deyyus,diyeceğim ama bize yakışmaz.
Ya da, 15 Temmuz’un bir darbe girişimi olduğuna bunlar asla inanmadı ve hepsi ortak bir dile karşı çıktılar: “Ağbi ,hiç darbe görmedik mi ya…böyle darbe mi olur be…Bu Tayyip yine hepimizi kandırıyor…Adamlar,söz de darbe yapıyor, Tayyip,Marmaris’te tatilde, uçakla İstanbul semalarında…Yok, eniştesi haber vermiş falan filan.Senaryo,film,tiyatro bunlar be…Ölenler mi? Koyun bunlar be ağbi..makarnacı bunlar…Ölün demiştir, ölmüşlerdir…”

Güler misin, ağlar mısın demeyeceğim, ‘Topunu……..’ için sizlere havale  ediyorum….Ötesi bizi bozar arkadaş….

Bugünlük bu kadar….
“Ağbi, bugün FETOCU diye kaç kişiyi almışlar,biliyon mu?....Yapma be, oda mı FETOŞ muş…İ.nenin yürüyüşünden belliydi zaten be ağbiii….Ulen Sarı…Birisi 155’i arasın..Gökhan Hoca..!”


Esen kalın…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 515