SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KILIÇDAROĞLU NEREYE YÜRÜYOR..?

KILIÇDAROĞLU NEREYE YÜRÜYOR..?


19 Ocak 2014 tarihinde Adana Cumhuriyet Başsavcısının   Adana Emniyeti’nden  silah ve mühimmat taşındığı ihbarları  alınan Tır’ların  adli  kolluk güçlerinde durdurularak, aranmaları yönündeki talimatının araya Adana Valisi  Hüseyin Avni Çoş’un girerek, kabul  etmemesi üzerine emniyetten umudunu kesen savcının Adana Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay`dan araçların durdurularak aranmasını istemesi ve olay yerine gelen 125 kişilik jandarma ekibinin MİT’e ait tırları durdurarak, operasyon yapması ve operasyonun kameraya alınarak servis edilmesi olayını okurlarımız anımsarlar.


Bir anda sıcağı sıcağına sosyal medyaya  taşınan görüntüleri ilk izlediğimde  Tırlardaki MİT elemanlarına uygulanan davranışlar ve yaşanan gayretkeşliklere tanık olduğumda  olayı skandal ve rezillik olarak yorumladığımı anımsıyorum.


04.07.2017 tarihinde  MİT Tırlarının durdurulması ile ilgili  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamenin hazırlandığı kamuoyuna açıklandı. Olayın yaşanmasının üzerinden yaklaşık 3,5 sene geçmiş…


MİT’E OPERASYON ÜLKEYE OPERASYONDUR..!


MİT TIR`larının durdurulmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 55 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İddianamenin 55 şüphelisi hakkında 3`er kez ağırlaştırılmış hapis cezası isteniyor. Yeni davada tespit edilen 43 yeni sanık var. Mahkemeye gönderilen iddianamede yer alan sanıklar arasında FETÖ`nün askeri personel imamı olanlar da bulunuyor.


İddianamede yer alan ayrıntılar Türkiye’nin o günlerde nelerle karşı karşıya olduğunu ve kaldığını da ele veriyor. Örneğin; 11 FETÖ imamının , 1 Ocak 2014 ile 19 Ocak 2014 tarihleri arasında 19 gün boyunca, sadece MİT TIR`larının durdurulması olayında kullanılmak üzere operasyonel hat kullandıkları ve bu hatlarla ABD elçilik ve konsolosluğu arandığının anlaşıldığına yer veriliyor.


ABD konsolosluğu yetkililerinin ise savcılığın, yaşanan telefon görüşmeleri ile ilgili sorularına bugüne kadar hiç bir yanıt vermemiş ya da veremediklerini de iddianameden öğreniyoruz.


Evet, bugüne kadar MİT Tırlarının durdurulmasına yönelik Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından 5 iddianame hazırlanmış durumda ve bu iddianamelerden biri de MİT TIR`larının  durdurulmasına ilişkin görüntüleri yayınlatması için tutuklu CHP Milletvekili  Enis Berberoğlu`na veren kişi veya kişilerle ilgili.


MİT TIRLARINI DURDURANLAR AJAN VE VATAN HAİNLERİDİR..!


Sözü dolandırmayalım. 19 Ocak 2014 tarihinde MİT’e ait Tırların durdurulması ve MİT elemanlarının  tüm uyarılarına karşın, derdest edilip, tırlardaki konteynerlerin açılarak içindeki yükün kameralara alınıp  yurtiçi ve yurtdışı haber ajanslarına servis edilmesi  bir istihbarat faaliyeti ve operasyonu olarak VATAN HAİNLİĞİDİR…!


Bu Türk istihbaratına operasyon yapılarak devlet ve siyasal iktidar eliyle DEAŞ’a askeri mühimmat ve silah  yardımında bulunduğu itham ve iddialarının MİT  Tırlarında ele geçirilenlerin delil olarak gösterilerek, ülkenin uluslararası mahkemelerde  savaş suçlusu olarak gösterilmesi ve  Erdoğan ile siyasal iktidarın alaşağı edilmesine yönelik kapsamlı bir algı operasyonuydu.


Önce başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere PKK ve siyasi uzantısı HDP’nin, radikal  marjinal sol parti ve örgütlerin  Erdoğan ve siyasal iktidarı DEAŞ’la ilişkilendirme çabalarının anlamsızlığı ve hükümsüzlüğünü aylar sonra ABD başkanlık seçimleri öncesi Trump’ın  ‘DEAŞ’ı Obama ve Clinton kurdu” beyanı ile bir kez daha yaşamadık mı?


Türkiye’de siyaset ve siyasi partiler küresel güç ve çıkar odaklarının  geliştirdiği projeler üzerinden yürüyor ve yürütülüyor.

Bu garip ve düşündürücü mü?

Hayır, değildir…!


OPERASYONLARIN ORGANİZATÖRÜ ABD VE NATO’DUR..!


Çünkü, ülkemizde çok partili siyasal yaşama geçişimizle birlikte kurulmuş ve siyasal tarihsel süreç içerisinde ama iktidar ama muhalefet partileri olarak ülke yönetiminde söz sahibi olmuş tüm siyasal partiler aslında birer ‘proje partisi’dir…


AK Parti’nin Cumhuriyet tarihi boyunca aşına olduğumuz gibi, emsalleri gibi, kuruluşu sonrası ‘proje partisi’ olma hattından hızla uzaklaşması ve ülkenin ulusal bağımsızlığını gözeten milli egemenlik düşüncesinden hareketle yoluna devam etmesi  MİT Tırları operasyonu gibi sayısız küresel operasyona uğramasının nedenlerinden biri sayılabilir.


MİT Tırları operasyonu ve ortaya dökülen rezaletler,operasyonu gerçekleştirenin bizzat ABD ve NATO olduğunu ve operasyonda NATO GLADIO elemanlarının, ajanlarının yani FETÖ’cü çetenin  kullanıldığını bizlere sunmakta.


MİT TIR`larının durdurulması görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin açılan davada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, cezaevinden tahliye edilmesinin ardından "Tutuklandık" isimli bir kitap çıkarmış, Dündar kitabında, MİT TIR`larına ait görüntüleri kendisine `solcu bir vekilin 27 Mayıs`ta getirdiğini` yazmıştı.


BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ BAHANE İHANET ŞAHANE..!


Bunun üzerine harekete geçen başsavcılık, Dündar`ın HTS kayıtlarını incelemişti. Aynı gün Dündar ile telefon görüşmesi yapan hatta buluşan kişinin CHP`li Enis Berberoğlu olduğu ortaya çıkmıştı.Böylece, Can Dündar`a görüntüleri servis ettiği ortaya çıkan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT TIR`ları görüntülerini Can Dündar`a servis ettiği gerekçesiyle "FETÖ/PDY örgütüne bilerek isteyerek yardım etmek" ve "Askeri ve siyasal casusluk" suçlamaları kapsamında dava açılmış, bu suçtan Berberoğlu 25 yıl hapis cezası alırken, Yeni CHP’nin lideri K.Kılıçdaroğlu ‘adalet’ talebiyle kararı protesto ederek, Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlatmıştı.


Şaka falan değil.. Ulusal kurtuluş savaşımızın öncüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu M.Kemal’in kurduğu CHP’nin bugünkü lideri K.Kılıçdaroğlu, ‘FETÖ/PYD terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek, askeri ve siyasi casusluk’ suçlamasından hüküm giymiş Berberoğlu’nun aldığı cezayı bahane ederek, ‘adalet ‘ talebiyle yollara düşebiliyor!!!


MİT Tırlarına operasyonu gerçekleştiren güç kim?


ABD ve NATO..!


İşbirlikçileri kim?


NATO GLADIO elamanları olan FETÖ hain ve ajanları..!


Yeni CHP lideri K.Kılıçdaroğlu ile birlikte ‘adalet’ diye kimler yürüyor ?


FETÖ’cüler, PKK/YPG ve siyasi uzantıları HDP’liler, NATO/AB ve Soros solcuları, liberaller…


Havaların sıcaklığından olsa gerek.. Yürüyemeyenler ise her gün kentlerin meydanlarında bir araya gelerek, iki dakika ‘duran’ ve ‘düşünen adam’  eylemi yapmakla meşguller.. Ki bu yöntemlerde bizlere yabancı değil.  OTPOR’u Gezi eylemlerinden anımsıyoruz..


Ne diyelim, Allah, yürüyenlerin de duranların da, düşünenlerin de sonunu hayır etsin..!


Esen kalın…


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 260