SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KILIÇDAROĞLU GERÇEKTEN KORKUYOR..!

KILIÇDAROĞLU GERÇEKTEN KORKUYOR..!


Yeni CHP’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başı fena halde devletle ve doğal olarak da yargı ile dertte. Öyle ki,  İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası ile ilişkili  olarak tutuklanması  yargılandığı mahkemede ceza alması ve tutuklanması sonrası  Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlayarak İstanbul Maltepe cezaevine “ADALET” belgesiyle başlattığı yürüyüş ve sonrasında  kamuoyuna verdiği birbirinden çelişkili ve tutarsız  açıklamalar yanı sıra bir Alman dergisine verdiği söyleşi konusunda söylediği yalanların tescillenmesi bile yaşananları özetleme konusunda yetersiz kalıyor.


Herşey  19 Ocak 2014 tarihinde MİT’e ait yardım tırlarının, terör örgütlerine silah sevkiyatı yapıldığı gerekçesiyle Adana’nın Ceyhan ilçesinde FETÖ operasyonuyla MİT tırlarının durdurulması ve MİT personelinin kimliklerini göstermelerine karşın derdest edilip, tırlardaki yükün  deşifre edilip, videosunun bazı ulusal ve uluslararası haber ajanslarına servis edilmeye başlamasıyla başladı.

Yaşananlar film gibiydi…


MİT TIRLARININ DURDURULMASI VE YAŞANANLAR..


Bu gelişmeyi çok kısa süre içinde muhabir Fatih Yağmur ilk kez Radikal gazetesinde haber yaptı. Hemen ardından, asılsız haber Today’s Zaman ve Hürriyet tarafından uluslararası medya organlarına servis edildi. Fatih Yağmur, FETÖ’nün gerçekleştirdiği 17 Aralık darbe girişiminde de dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Kaan Güler’in evinden haber yapan ilk muhabir olmuştu. Fatih Yağmur, Radikal gazetesinde FETÖ’nün tetikçisi olarak biliniyor ve 15 Temmuz darbe/işgal kalkışması sonrası yurt dışına kaçmış bir isim...


Bir anlamda herkes iş başı yapmış, 17/25 Aralık operasyonuyla amaçlarına ulaşamayanlar bu kez amaçlarına ulaşabilmek için operasyon şalterini indirmişti..


Asker üniformalı FETÖ’cü teröristlerin, operasyonda sorumluluk almış FETÖ’cü  savcı ve bürokratların amaçları ise  MİT tırlarının durdurulmasıyla eş zamanlı olarak FETÖ, Türkiye’nin terör örgütlerine destek olduğu yönünde kara propaganda çalışmalarına başlayarak, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yargılatmak amacıyla Türkiye’yi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaktı.


FETÖ’cü operasyonla birlikte yaşananların casusluk faaliyeti olduğunu belirterek devlet ve siyasal iktidar harekete geçti…MİT tırlarının durdurulması ve aranmasında görev alan cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıklıoğlu, HSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edilirken, FETÖ’cü asker kılıklı teröristlerle ilgili TSK ve yargı nezdinde soruşturmalar açıldı.


DÜNDAR YAPACAĞINI YAPTI VE KAÇTI, SIĞINDI..!


Aylar sonra 29 Mayıs 2015 tarihli Can Dündar’ın genel yayın yönetmeni olduğu Cumhuriyet gazetesinde  gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül imzalı yayınlanan   "İşte Erdoğan`ın yok dediği silahlar" başlıklı haberde operasyon yeniden gündeme taşırken, Dündar, konuyla ilgili başlatılan soruşturmada ve açılan mahkemede  verdiği ifade de operasyonla ilgili bilgi, belge ve resimlerin   Yeni CHP içinden  “solcu “ bir milletvekili tarafından kendisine ulaştırıldığını ifşa etti.


Devletin bu ismi deşifre etmesi uzun sürmedi ve söz konusu kişinin Enis Berberoğlu olduğu anlaşıldı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanarak yargılanan “gazeteciler” Dündar ve Erdem, mahkeme tarafından daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve kısa bir süre sonra Dündar, yurt dışına kaçtı.


Gazetenin  Ankara Temsilcisi Erdem Gül, eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve CHP İstanbul  Milletvekili Enis Berberoğlu`nun mühimmat yüklü MİT TIR’ları haberlerine ilişkin yargılandıkları dava 14 Haziran  2017 tarihinde karara bağlanırken, Ali İhsan Horasan başkanlığındaki mahkeme heyeti, kararında, siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama suçlamasıyla Berberoğlu’na önce müebbet hapis cezası verdi. Cezanın Berberoğlu’nun geleceği üzerindeki olası etkisi hafifletici sebep kabul edilerek ceza 25 yıla indirildi ve Berberoğlu, tutuklanarak İstanbul Maltepe cezaevine gönderildi.


OPERASYONA MÜDAHİL OLANLAR YARGI ÖNÜNE..!


MİT tırları operasyonuna dahil olmuş ve katılmış  ne kadar asker ve polis kılıklı terörist, savcı ve hakim, “gazeteci” var ise bugün ya kamudan ve meslekten ihraç edilmiş, ya tutuklanmış ya da  firar ederek yurt dışına kaçmış durumda.


Örneğin; gazeteci ve yazar olarak, meslektaşlarımız  konu ulusal güvenlik ve özellikle istihbarat örgütümüz MİT olduğunda  genel olarak “es” geçerler. Bu, Can Dündar ve Erdem’den mesleki olarak daha az ya da kötü gazeteci oldukları için değildir. Hele ki, MİT Tırlarının durdurulduğu an’dan başlayarak kamuoyunun gündemine taşınmış haber ve görüntüler, yorumlar  dikkate alındığında, her yanından bir komplo ve tertip akan bu operasyona ilişmez bile…


Ama birileri, yurtiçi ve yurtdışı farklı güç ve çıkar odaklı bu operasyona elledi, bizzat içinde yer aldı ve  gerçekleştirilmiş bu FETÖ’cü operasyonun ayrılmaz parçası oldu…!


İşte Yeni CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir süredir bunaltan, akıl almaz tutarsız siyasi reflekslere taşıyan. “ADALET” diye yollara düşüren, sürekli ABD’yi,AB’yi ve NATO’yu Türkiye’ye müdahale etmeye davet eden,bir şekilde ülkeyi ve Erdoğan’ı, siyasal iktidarı  2019’a kadar  alaşağı edeceklerine yönelik mesajlar verdiren, ne kadar ülke ve Erdoğan karşıtı varsa kol kola yürüyen neden tam da bu nokta da aranmalı..


ÇAKMA SOLCULUK VE KILIÇDAROĞLU..!


Yeni CHP lideri, Berberoğlu’nun başına gelenlerin kendi başına da gelmesinden, ihanet örgütleriyle başından beri sergilediği işbirliğinin toplum ve yargı önünde deşifre olmasından korkuyor!


 En büyük korkusu ise, kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, Berberoğlu’nun Maltepe’de konuşması..!


“ÇAKMA SOLCULUK” adı üzerinde ÇAKMA olduğu içindir ki, gerçek  anlamda yurtseverliği, halkçılığı, devrimciliği, anti-emperyalistliği, Kemalistliği  “YÜK” olduğu içindir ki, taşıyamaz..!


Yalpalar..!


Kılıçdaroğlu da sürekli yalpalıyor…


Yalanları, gerçek dışı beyanları  bir bir ortaya çıkartıldığında SUSKUNLUĞA  gömülüyor…


Berberoğlu konuşur mu konuşmaz mı bilinmez ama dört duvar arasında “bedavadan”  şahsının demokrasi havarisi olarak partililere ve kamuoyuna  sunulup, üzerinden “ADALET” türküleri söylenip, halay durulmasına ne kadar seyirci kalacağını hep birlikte görüp, yaşayacağız..


Esen kalın…


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 374