SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KEMALİZM VE SOSYAL DEMOKRASİ..!

KEMALİZM VE SOSYAL DEMOKRASİ..!


"15 Temmuz`da bir darbe girişimi oldu. O gece MİT Müsteşarı yemekteydi. Karşısında aynı masada kim oturuyordu? ÖSO`nun siyasi kanadının eski lideri Muaz Hatip. MİT Müsteşarının telefonuna o gece ulaşılamadı. Güya sözüm ona darbe yapıldı. Kurgusal bir senaryo. Ardından birkaç asker FETÖ adı altında tutuklandı, onlar bahane edilerek ayak bağı olanlar da ortadan temizlendi."


Bu sözler kimin..?


Türkiye ile İran bir gün karşı karşıya gelir savaşırsa, ben İran’dan yana olurum diyen, Türkiye’nin Suriye’de DEAŞ’la birlikte hareket ettiğini ve kimyasal silah kullandığını, ticaretini yaptığını iddia eden CHP İstanbul  milletvekili  Eren Erdem’in sözleri bunlar.

Kim bu milletvekili..?


FETÖ’cü KARŞI gazetesinin genel yayın yönetmeni..!


GAZETECİLİK VE YAZARLIĞI DA İKİ PARALIK ETTİLER..!


Yani sorarsanız, mesleki kütüğünde gazetecilik var… Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapmış ve  FETÖ ile işbirliği içinde  istihbarat örgütlerinin kuklası olmuş, tutuklanma korkusuyla Almanya’ya kapağı atmış, Alman devletinin ve istihbarat örgütü BND’nin hamiliğinde paralı ve gönüllü ajanlığına soyunmuş Can Dündar gibi..


Bugün için milletvekili dokunulmazlığının ardına saklanan Erdem ile ilgili kamuoyuna yansıyan itham ve iddialar da  ağır mı ağır. Bu itham ve iddialara ve ifşaatlara göre, Tuskon’dan gelen FETÖ yalanlarını FETÖ’nün yayın organı KARŞI gazetesinin manşetine taşıyarak örgütün sözcülüğü görevini yürüttü. Dahası FETÖ yöneticileri ile gazetede gizli toplantılar yaptı. 17/25 Aralık sürecinde FETÖ’nün tüm eylemlerine katılarak Fetullahçı hainleri aklamaya çalıştı. Sosyal medyadaki her paylaşımında FETÖ’nün algı operasyonlarına hizmet etti. 15 Temmuz darbesinden sonra Fetullahçı hainleri aklamaya devam ediyor.


Evet, ne diyor partisinin Mersin’deki toplantısında konuşan  milletvekili Erdem, "15 TEMMUZ TAMAMEN KURGU" dur..!


Konu vatan, bayrak, millet olduğunda kıbleyi şaşıran Erdem, bir darbe uzmanıymışçasına   15 Temmuz üzerine  gerçekten atıp tutuyor mu?


Hayır..!


CHP VE YENİ  CHP’NİN POLİTİK  AÇMAZI..!


Çünkü, ulusal kurtuluş savaşımızın başkomutanı ve Cumhuriyet devletinin kurucusu Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu  CHP’yi işgal eden ve Yeni CHP’nin liderliğine soyunan K. Kılıçdaroğlu ile yol arkadaşları da   Erdem’in dillendirdiği gibi itham ve iddialarını sürekli ülkenin gündemine taşıyor.


15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasının bir kurgu, bir senaryo, bir tiyatro olduğunu ilk günden bugüne söyleyen ve  kalkışma saatlerinde İstanbul Atatürk hava limanına inen Yeni CHP’nin lideri K.Kılıçdaroğlu,  darbecilere ve tanklara selam durarak, Bakırköy belediye  başkanının evinde  sabaha kadar partilileriyle birlikte gelişmeleri izlemedi  mi!?


Yeni CHP’nin 15 Temmuz akşamından itibaren yaşadığı  şaşkınlığın ve sosyal medya üzerinden çelişkili paylaşımlarının, sinmişliklerinin, suskunluklarının üzerine bu millet ve partililer hiç kafa yorup sormadı mı?


KEMALİSTLER,KUVA-YI MİLLİYECİLER AYAĞA KALKMALI..!


Bugüne kadar çok yazdım ve hep dillendirdim. Yeni CHP’nin  ne kuruluş değerleriyle, ne Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi ve ilişkisi yoktur.  Sevgili dostum Hasan İleri’nin kitabında da vurguladığı, belgeleriyle ortaya koyduğu gibi CHP, sosyal demokratların yönlendirmesi, etkisi ve işgali altındadır.


Atatürk ve silah arkadaşlarının sahip olduğu düşünceler ile bugün CHP’ye egemen olan  düşünce arasında ne felsefi, ne ideolojik ne de siyasal açıdan hiçbir ilişki yoktur! Yeni CHP içerisindeki ulusalcılar, Kemalistler, Kuva-yı Milliyeciler, yurtseverler, anti-emperyalistler  sindirilmiş, susturulmuş, tasfiye edilmiş durumdadır.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisi muhabiri Frank Nordhausen`e Ankara`daki CHP merkezinde verdiği röportaj ve yaptığı açıklamalar skandal mahiyetinde. Kılıçdaroğlu, derginin, "Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90`ı Türkiye`de tatil yapmak istemiyor, çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye`de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum. Tabii ki devlet terör örgütlerinin propagandalarına karşı önlem almalı. Maalesef yasaların geçmediği, adaletin olmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden sağlamak için Türkiye`nin yine demokrasiye dönmesi gerekir."


Sakın şaşırmayın ve şöyle devam ediyor.


Kendisinin de tutuklanma riski altında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan`ın bu yönde talimatı var. Bununla ilgili açıklamalar yapıp savcıları harekete geçirdi" dedi. Verdiği röportajda aynı zamanda Türkiye`de tutuklu bulunan Alman ajanlara da sahip çıkan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:


 "Ben, Alman gazetecilerin veya işini yapmak üzere Türkiye`ye gelen diğer Almanların sebepsiz yere ajan olarak tanımlanmalarına karşıyım. Bu tür iddialar bir hukuk devletinde delillere dayanmalı ve adli merciler tarafından gündeme getirilmeli. Ama herkes biliyor ki Türkiye`de hukuk tamamen hükümetin kontrolü altında"


KEMALİSTLER PARTİLERİNE SAHİP  ÇIKMALI..!


Bu ülkenin cumhurbaşkanının ve AK Parti genel başkanının 2019 seçimlerinde  “geniş bir cephe” ile  “mutlaka” alaşağı edileceği yönünde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini hangi Kemalist, hangi ulusalcı, hangi yurtsever, hangi anti-emperyalist, hangi gerçek CHP’li  itibar edip, ciddiye alabilir!?


Yeni CHP, FETÖ’cu hainlerin oynaştığı ve yönetiminde söz sahibi olduğu bir parti olmanın ötesinde  başta göbekten bağlı olduğu  Alman Devleti ve istihbarat örgütü BND ile yıllardır iç içe olmuş, bu ilişkiyi meşrulaştırma gayretine girmiş, ne yazık ki ABD/CIA, İsrail/Mossad, NATO ve AB’ye bağımlı bir siyasal oluşum haline geldi.


Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının ulusal kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyet Devleti’ni kurarken sosyal demokrasiye ve dönemin sosyal demokrat oluşumlarına itibar etmemekten öte, bizzat partileşmelerini yasaklamış olmasının nedenini daha iyi anlayabiliyor musunuz?


İnanmayanlar ve bilmeyenler bir kez daha Hasan İleri’yi ve bu konuda yazılmış olan kitapları okumalı, araştırmalı.. Ve gariptir ,olayın bu yönünü en iyi bilenlerin başında da Yeni ehven-i şer mantığıyla CHP içinde yer utmaya çalışan Marksistler, sosyalistler gelmektedir.


Esen kalın..


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 221