SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • KEMALİSTLER CHP’DEKİ İŞGALİ YIKMALI..!

KEMALİSTLER CHP’DEKİ İŞGALİ YIKMALI..!


Yeni CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Guardian, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Der Standart gibi Batı gazetelerinde yayınlanan makalesi tam bir siyasi skandal mahiyetinde.

Skandal..!

Çünkü, ben, Cumhuriyet’ten sonra benim en büyük eserim, dediği CHP’sini kuran ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce dünyası ile  Yeni CHP’nin ve lideri K.Kılıçdaroğlu’nun hiçbir ilgisi kalmamıştır derken, hayıflanan  Ata’nın CHP’sine her gün biraz daha yabancılaşarak, Atatürkçülükle sosyal demokrasiyi harmanlamaya çalışanların son ‘adalet’ yürüyüşü ve Kılıçdaroğlu’nun kaleme aldığı makalelerle  bir kez daha tarih ve toplum önünde suçüstü yakalandığına  inanıyorum.
Skandal..!

Ata’nın CHP’sini Yeni CHP’de arayan Atatürkçülerin ya da Kemalistlerin  artık saklanıp, gizlenemeyen Kılıçdaroğlu’nun itiraf gibi makaleleriyle  Yeni CHP’de ayrık otu gibi kalıp, tepe tepe kullanıldıklarına ve küresel güçlere utanmazca ve haince  servis edildiklerine inanıyorum.

Bu makaleler sadece Yeni CHP’de değil, ülke genelinde Atatürkçülerin, ulusal bağımsızlık ve egemenliğe taraf olanların, yurtseverlerin, milliyetçilerin, yurtseverlerin, devrimcilerin, anti-emperyalistlerin, halkçıların, devletçilerin tarihsel ve toplumsal bir yol ayrımına geldiklerini, maskelerin düştüğünün resmidir…

EMPERYALİZMDEN MEDET UMAN BİR  CHP..!

Bakın, Yeni CHP’nin lideri K.Kılıçdaroğlu, Batılı gazetelerde yayınlanmış makalelerinde neler yumurtluyor:

“Yalnız değiliz. Dünya, aşırılık yanlısı, liberal olmayan popülistlerin ve diktatörlerin yükseldiğini görüyor. Diktatörler birbirlerinden öğreniyorlar.

Demokrasilere karşı birlikte komplo kuruyorlar. Ülkelerini mahvettiler ve halklarını yurt dışına sığınmaya zorladılar. Liberal demokratlar nasıl tepki vermeli?

“Yürüyüşümüz, rejimin kurbanlarının bir çoğunu barındıran İstanbul`daki cezaevinin kapılarında sona erecek. Ancak umarız adalet için yeni bir toplumsal hareket, Türkiye sınırlarının ötesinde yankı bulacak bir hareket başlatacaktır.”

Yeni CHP ve Kılıçdaroğlu, ‘yalnız değiliz’ derken yurtiçi ve yurtdışında yanız olmadığını ve taraf olarak kimlerle birlikte olarak, hangi anlayışla ve ne için kimlerle birlikte yürüdüğünü nasıl da pişkince özetliyor..!

BİZE DOSTLARINI SÖYLE SENİN NE OLDUĞUNU..!

Yeni CHP ve Kılıçdaroğlu’nun birlikte yürüdükleri “aşırılık yanlısı” olmayan, liberal ve diktatörlüklere karşı  sesini yükselten “dostları” ve “yoldaşları” başta ABD  olmak üzere, AB ülkeleri, İsrail ve NATO ile  Batılı istihbarat örgütleridir…

FETÖ’cüler, HDP/PKK/YPG/PYD’liler, TÜSİAD’çılar, Sorosçular ve marjıinal güdümlü parti ve gruplardır… En genel ifade ile yurtiçindeki mandacı ve muhiplerdir…

YENİ CHP, 15 TEMMUZ DARBECİLERİNİN SAFINDAYDI..!

Kılıçdaroğlu’nun  "Yürüyüşümüz, rejimin kurbanlarının bir çoğunu barındıran İstanbul`daki cezaevinin kapılarında sona erecek. Ancak umarız adalet için yeni bir toplumsal hareket, Türkiye sınırlarının ötesinde yankı bulacak bir hareket başlatacaktır" ifadelerini kullanırken, 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasının bastırılmasının 1.yıldönümünü anma ve kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde daha da önem kazanırken, aynı zamanda küresel efendilerine yönelik daha önce de yaptığı gibi ülkeye açık bir müdahale daveti ve çağrısını da içeriyor.

Daha önce de bir çok kez yazdığım ve vurguladığım gibi, Yeni CHP ve Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminde FETÖ’cülerle dayanışma içerisinde hem kalkışmanın içinde ve yanında  yer aldı ve  hem de kalkışmanın tarafıydı.

Kalkışmanın ilk anlarından itibaren sosyal medya üzerinden başlangıçta darbecilerin eylemlerini destekler mahiyette mesajlar atan ve bastırılmaya başlandığının anlaşılması sonrası koro halinde yine sosyal medya üzerinden  “yaşananlar tiyatro”, “böyle darbe mi olur”, “senaryo,”, “askere işkence yapılıyor” gibi söylemlerle ve yürütülmeye çalışılan algı operasyonlarıyla  hedef saptırmaya, kafaları bulandırmaya çalışanların başında Yeni CHP’liler  gelmedi mi…!?

Yarın bir darbe olursa ilk tankın üzerine çıkan ben olurum diyen K.Kılıçdaroğlu, kalkışma akşamı darbecilerin kuşatması altındaki Atatürk Havalimanından darbecilerle selamlaşarak Bakırköy belediye başkanının evine geçip, gelişmeleri televizyon başında izlemedi mi?

Türkiye, rezilane ve hain bir oyuna sahne yapılmak, akıllarımızda alay edilmek isteniyor..!

YENİ CHP, BOP’UN KOÇ BAŞLILIĞINA TERFİ ETTİ..!

Bir fiil 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasının içinde yer alan FETÖ’cü hainler ve lejyon çetesi, kamera görüntüleri, videolar ve tanıklara karşın, mahkemelerde üç maymunu oynamaya devam ederken,  Kılıçdaroğlu’da gerçek darbenin 15 Temmuz’da olmadığını ve gerçek darbenin 20 Temmuz da Erdoğan ile AK Parti  iktidarı tarafından yapıldığını iddia ediyor.

Bugün Türkiye’de yaşananları anlayabilmek için   Afganistan, Irak ve Suriye’de yaşananların, Kuzey Afrika ülkeleri ve ‘Arap baharı’ adı altında küresel güç ve çıkar odaklarının demokrasi ve insan hakları adına bu ülkelerde oynadıkları kanlı oyunların iyi bilinmesi ve anlaşılması gerekiyor. Balkanlarda, Ukrayna’da, Venezüella ve Brezilya’da yaşananlar ve yaşanmakta olanların hepsi birer acılı, trajik ders niteliğinde…

Evet, bugün Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP)  ülkemiz içerisindeki en büyük koç başı ana muhalefet partisi Yeni CHP ve lideri K.Kılıçdaroğlu ile yönetimidir. Siyasi partnerleri ise FETÖ’cüler, HDP/PKK/YPG/PYD ve liberaller,  Sorosçular, marjinal parti ve gruplardır.

MİLLİ BARİKAT..!

Birbirinden felsefi, ideolojik ve siyasal açıdan farklı bu parti ve grupların Yeni CHP etrafında kümelenerek, cepheleşmelerinde temel unsur ise Erdoğan düşmanlığı ve AK Parti’nin her ne olursa olsun ve ne şekilde olursa olsun iktidardan uzaklaştırılması, tasfiye edilmesidir.

Dertleri ve davaları, umut dünyaları budur..!

Peki, çözüm ne..?

Ulusal birlik, beraberlik ve dayanışmanın yaşamın her alanına taşınması. Ulusal bilinç ve ulusal direncin yaşamın her alanında yükseltilmesi…

Tarihimizden biliyoruz ki, emperyalizmin de mandacı ve muhiplerinde aşamayacakları ve yıkamayacakları tek set mlletin devletiyle oluşturacağı MİLLİ BARİKATTIR..!

Esen kalın…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 326