SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • HERKES AKLINI BAŞINA DEVŞİRMELİ!

HERKES AKLINI BAŞINA DEVŞİRMELİ!


20 Ocak’ta Obama’dan başkanlık görevini devr alacak olan Donald Trump, ne demişti: “DAEŞ`i Obama kurdu, Hillary de yardımcı oldu!”


Peki, Sovyet işgaline karşı Afganistan’da direnen Taliban’ı, El Kaide’yi ve kurucusu Usame bin Ladin’in arkasındaki baş organizatör ve yönlendiren kimdi?


ABD/CIA ve NATO..!


İslam coğrafyasında yaşanan kutuplaşmalar, gerilim ve çatışmaların  iyi anlaşılabilmesi için ABd/CIA ve NATO’nun Sovyetler Birliği’ne karşı  geliştirdiği ‘yeşil kuşak projesi’nin iyi bilenmesi ve anlaşılması gerekiyor.


Afganistan’da Taliban’ı ve El Kaide’yi organize edip, eğitip, besleyenler, yönlendirenler aynı batan içerisinden DAEŞ’i üretti ve hem İslam coğrafyasının hem  de tüm dünya halklarının başına bela etti!


AHLAKSIZ BUNLAR!


Önceki gün, adının açıklanmasını istemeyen ABD Savunma Bakanlığından bir yetkili, AA muhabirine, ABD`nin El Bab operasyonuna destek vermeyi teklif ettiğini, öte yandan bunun için bazı koşullar öne sürdüğünü  belirtti.

Peki, neymiş  Türkiye’den beklentileri?


“El Bab`dan sonra Menbiç`e gidilmesin! IŞİD ile mücadelede koalisyon ile tek bir koordinasyon merkezi üzerinden operasyon gerçekleştirilsin! PYD/PKK’ya müdahale etmeyin!”


KÜRTLER VE SOL GÖZÜNÜ AÇMALI!


Defalarca yazdık ve dillendirdik ,bir kez daha altını kalınca çizerek belirtelim: Sol ve sosyalizan  figürleri, değerleri tepe tepe kullanan PKK ve PYD,  ABD/CIA’nın ve NATO’nun bir ajan terör örgütlenmesi ve taşeronudur!


HDP ile PKK’nın ve PKK’nın da Suriye’nin kuzeyinde PKK’nın uzantısı  bir bölücü terör örgütlenmesi olduğu biliniyor. PKK’nın kuruluşu ve  PKK’yı başta Abdullah Öcalan olmak üzere oluşturmuş kişilerin, lider kadrosunun  deşifre olmuş ilişkileri  ele alındığında  Türkiye’nin ve kürtlerin nasıl bir  felaketle karşı karşıya olduğu görülür.


Solun ve sosyalizmin temel doğası anti-emperyalist olmasıdır. Kuruluşundan itibaren  sol argümanları  ve değerleri kullanan  HDP/PKK ise, ABD ve Batı işbirlikçisi bir  ajan ve terör örgütlenmesidir. ABD ve NATO silah ve mühimmatlarıyla beslenen, Batılı ülkeler tarafından barındırılıp, her türlü lojistik destek sunulan PKK,ABD ve NATO özel kuvvetleri tarafından eğitilmekte.


Artık saklanamayan, deşifre olmuş ve tüm dünyanın bildiği bu ilişki ağı, ne yazık ki, ülkemizde sol ve sosyalizan yapılar, örgütler ve partiler, dernekler, sendikalar tarafından da  siyasal açıdan aptalca bir anlayış ve yaklaşımla ‘yok’ kabul edilmekte, siyasal partner olarak görülmekte, ittifaklar geliştirilmekte…


SOLUN VE ATATÜRKÇÜLERİN BU HAİNLERLE İŞİ OLMAZ!


Kuşkusuz, bu durum da, ülkemizdeki sol yelpazenin ve sosyalizan yapıların  liderlik, yönetim ve ilişkilerinin sorgulanmasını beraberinde getirmekte, siyasal literatürümüze ‘işbirlikçi solculuk’ kavramını yerleştirmekte. Sosyal demokrat olduğunu iddia eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’de,   ne yazık ki, Yeni CHP olarak   bu ilişki ağının içindedir.


PKK destekçisi haber sitelerinden Zer News tarafından Castro’nun ölümü üzerine servis edilen haberde şöyle denmekteydi:

“Fidel Castro Saddam’ın destekçisi, Atatürk’ün hayranıydı! Kobani Direnişi’ne hakaret etmişlerdi! … Şu da bilinmelidir ki, Fidel Castro liderliğini yaptığı Küba’nın Kürtlere karşı tutumu hiç iç açıcı değil. Ülke olarak Kobani direnişini ‘Kürt-Emperyalist’ işbirliği olarak tanımlayarak hakaret eden Fidel Castro yönetimi ‘Kürtleri Ortadoğu’nun petrol bekçileri’ olarak tanımlamıştı.”


Mal budur!


HDP/PKK/YPG/FETÖ  BİRER NATO GLADYO ÖRGÜTÜDÜR!


Keza, PKK’nın kurucularından Pilot Necati ismini ya da Abdullah Öcalan’ın eşi Kesire Öcalan’ı bilir misiniz? Rahmetli Mumcu, ölümü öncesi  her iki ismi sorgulamış, ibretlik sonuçlara ulaşmıştı ve her ikisi de MİT’le ilişkili ve  Özel Harpçi yani NATO Gladyosu elemanıydı!


Şaşırmayın…!


PKK’nın kuruluşu ile birlikte ilk eylem hattı kürtler içerisinde örgütlenmiş ayrılıkçı ve terörist olmayan sol parti ve örgütlerin kadrolarının, üyelerinin imhasıydı…80 12 Eylül askeri darbesi öncesi başta Apo olmak üzere,  PKK’nın lider kadrosunun Suriye üzerinden Bekaa Vadisine inişleri ve ASALA liderleriyle yaptıkları görüşmeler, pazarlıklar belgeleriyle ortada…Keza, darbe döneminde Yunanistan’daki Lavrion mülteci kampı olmak üzere Türk solunun lider ve üyelerinin nasıl PKK tarafından  bir bir infaz edildiği de ,yurt dışına kaçan PKK’lıların nasıl başta Almanya olmak üzere Hollanda ve diğer ülkeler tarafından himaye edildikleri sır değil…!


Devlet ve toplum kanserli bir hücre gibi tüm bedenini kılcal damarlarına kadar sarmış ihanet ağına FETÖ ve 15 Temmuz darbe  kalkışması ve işgal girişimiyle tüm çıplaklığıyla aşina olabildi. FETÖ’nün  etkinliğini  AK Parti iktidarlarıyla ilişkilendirenler gerçekler ortaya döküldüğünde bu ilişki örgüsünün 1950’li yıllara kadar uzandığına tanık oldu!


FETÖ de NATO Gladyosu olarak yıllarca arkasındaki gücün himayesi ve desteği ile bugünlere taşımıştı.

Peki, NATO Gladyosu, içimizde nasıl geliştirilip, büyüdü?


İHANETİ BAŞIMIZA MUSALLAT EDENLER!


Bu sorunun yanıtını arayanlar 2.dünya savaşı sonrası oluşan yeni  dünya düzeni ve bu düzende ABD’nin üstlendiği  role , ABD ile CHP iktidarında İnönü’nün cumhurbaşkanlığında imzalanmış ikili antlaşmalara bakmalılar. Mustafa Kemal Atatürk  liderliğinde kurulmuş, yapılanmış, kurumsallaşmış Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin işbirlikçi bir anlayışla nasıl yeniden yapılandırıldığı, kurtuluş ve kuruluş yıllarına nasıl yabancılaştırıldığına tanık olacaksınız.


2.milli kurtuluş savaşı diye boşuna denmiyor!


1.sini ABD ve NATO’ya, Batılı ülkelere peşkeş çekenler ,bugüne kadar bağrımızda ne kadar karanlık, kirli ve kanlı terör örgütlenmesi ve provakasyon yaşanmış ve halen yaşanmakta ise  ama sağ ama sol adına işbirlikçi bir anlayışla destek verenlerin ektikleri ihanet tohumlarının ülke ve milletçe hala bedelini ödüyoruz.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 452