SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018

HAYDİ SANDIĞA…!


Türkiye’de bugün itibarıyla Türkiye`de yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı 55 milyon 336 bin 960 seçmen sandık başına giderek, TBMM’nde kabul edilmiş Anayasa değişiklik paketi ile ilgili 164 bin sandıkta oylarını kullanacak.


Yurt dışı kütüğünde kayıtlı 2 milyon 929 bin 389 seçmen 57 ülke, 119 temsilcilik ve 32 sınır kapısında kurulacak sandıklarda oylarını kullandı. YSK, 27 Mart da yurt dışı temsilciliklerinde başlayan oy kullanma sürecinin  9 Nisan’da tamamlandığına dikkat çekerek, referanduma katılım oranının geçmiş yıllara göre  rekor düzeyde  olduğunu vurguladı.


Yine, YSK, 1 milyon 269 bin kişinin ilk kez oy kullanacağını açıkladı.


YSK’dan yapılan açıklamaya göre, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak referandumda Sandık Kuruluna üye verebilecek siyasi partileri şöyle: 1- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 2- Anavatan Partisi (ANAP), 3- Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), 4- Büyük Birlik Partisi (BBP), 5- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 6- Halkların Demokratik Partisi (HDP), 7- Hür Dava Partisi (HÜDAPAR), 8- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 9- Saadet Partisi (SP), 10- Vatan Partisi (VP).


Halk oylamasında beyaz renk üzerine "Evet", kahverengi üzerinde "Hayır" ibarelerinin bulunduğu iki ayrı renkten oluşan birleşik oy pusulasının kullanılacak. Yine YSK’nın uyarısına göre, birleşik oy pusulasında ‘evet’ ya da ‘hayır’ konusunda tercih de bulunacak seçmenin mührünü, beyaz ve ya kahverengi üzerine vurması  geçerlilik noktasında yeterli olacak.


MUTLAKA SANDIĞA GİDİN,OYUNUZU KULLANIN!


Evet, günlerdir 16 Nisan referandumuna yönelik yurt dışı ve ülkede yaşananları izliyoruz. Baştan belirtelim: Seçmen,  tercihini sandıkta ister ‘evet’ ve isterse ‘hayır’ yönünde kullansın, öncelikle seçmenin tercine  ve sandıktan çıkacak sonuca saygı duymak gerekiyor ama en önemlisi yurttaşlık görevimizi layıkıyla yerine getirerek ÖNCE SANDIĞA GİDEREK, OYUMUZU KULLANMAMIZ GEREKİYOR!


Kimsenin ve hele hele AB ülkeleri ve Amerikalıların bize demokrasi , insan hak ve özgürlükleri konusunda ders vermesine bizim de onların söylemlerine bakmaya ihtiyacımız yok! Demokrasi ve hak ve özgürlükler konusunda kendi tarihimizi de, toplumsal yapımızı da,  kültürümüzü de biliyoruz kıta Avrupası’nda ve Amerika’da dünden bu güne bu konularda  tarihsel ve toplumsal açıdan neler yaşandığını da çok iyi biliyoruz. O nedenle referandum sürecinin başlaması ile birlikte ABD ve AB ülkeleri devlet ve hükümet yöneticilerinin, basın ve yayın kuruluşlarının  müdahil olma çabalarını, hariçten gazel okumalarının ülkemiz ve bizler açısından hiçbir hükmü ve anlamı bulunmuyor.


Türkiye’ye ve seçmene dönük ‘diktatörlük’ ve ‘demokrasi’ dersi verenlerin  şeceresini ve günümüz dünyasında üstlendikleri rolü, emperyal oyunlarını, algı operasyonlarını terse çevirebilmek için yarın sandığa büyük katılımla giderek hem yurttaşlık görevimizi en iyi şekilde yapacağız, hem de  ülkemizin ulusal bağımsızlığına ve egemenliğine bir kez daha sandıkta oylarımızla sahip çıkmanın ve geleceğimizi belirlemenin onurunu yaşayacağız.


16 NİSAN, 15 TEMMUZ DİRENİŞİNİN TAÇLANDIĞI GÜN OLMALI!


Gazetemizde yazılarımızda  sürekli olarak  yaşananları özetlemeye çalışarak, 16 Nisan referandumunun aynı zamanda bir yüzleşme ve hesaplaşma günü olduğunu vurguladık.15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişiminde  bu millete  diz çöktüremeyenlerin,  taşeron olarak küresel efendilerine  sundukları hizmeti başaramayanların ülkede milletin bağımsızlık ve egemenlik surlarında 16 Nisan’da gedik açma çabalarının yine başarısız olacağını, milletin sandığa ve iradesine en iyi şekilde sahip çıkacağını biliyor ve inanıyoruz.


Evet, 16 Nisan, bir yüzleşme ve hesaplaşma günüdür!


15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişimine karşı  Cumhuriyet  tarihimiz boyunca tarihsel ve toplumsal açıdan ilk kez  bir kırılma yaşandı. Devlet ve hükümetin  millete yönelik ‘ direnin’ çağrısına ve ‘meydanlara inin’ davetine  milyonlar yanıt vererek, canı pahasına asker üniformalı teröristlere karşı  canı pahasına direniş sergilerken, sessiz sedasız  havaalanından darbecilere göz kırparak kaçanlar, günlerce darbecilerin girişimine ve yaşananlara ses çıkartmayanların bugün ‘kontrollü darbe’ beyanlarının Alman gizli  servisi BND  başkanının  FETÖ’cüleri aklama çabası arasındaki  paralelliği bu millet görüyor, ibretle izliyor.


16 NİSAN VE DİRİLİŞ..!


Türkiye, yıllardır yaşadığı ve bir yönüyle makus talihimiz olarak kabullendirilmeye zorlandığımız ABD ve AB’nin, NATO ve Siyonistlerin oyunlarına bir daha gelmemeye ahdetmiş, ant içmiştir. Yıllardır teröre verdiği şehitlerin, 15 Temmuz ‘da darbecilerin sergilediği vahşette şehit düşenler, gaziler üzerine ahd ve ant içmiştir.


Türkiye, her ne olursa olsun, ulusal bağımsızlığı ve egemenliği için seve seve diyet ödemeyi, önüne konulacak  her türlü faturayı ödemeyi  gönülden kabul etmiş, BİR DAHA ASLA diyerek bu ülkeye ve millete yaşatılanların  KADER olmadığının bilinciyle  yola çıkmıştır.


 Bu bir DİRİLİŞ’tir ve kutlu bir yürüyüştür..!


TÜRKİYE,IRAK VE SURİYE OLMAMALI..!


Şunu çok iyi biliyoruz: Hemen sınırlarımızın ötesinde, komşularımız Irak ve Suriye’de, Ukrayna’da yaşananlar kulağımıza küpedir. Bugün her üç ülkenin de  türlü fitne ve fesat tohumları ekilerek parçalanıp ,bölünmesi , üniter yapılarını yitirmelerinin sonuçlarını hep birlikte izliyoruz. Emperyalizmin  ve küresel Efendilerin amaç ve çıkarları yönünde kışkırtılan etnik ve mezhep ayrımcılığının neden olduğu savaşlar sonucunda on binlerce insan genç yaşlı, kadın erkek yerlerinden yurtlarından edilirken, binlercesi katledilip, ülkeler viran hale getirildi.


Yüz yıllardır coğrafyamızda gözü olanların, ellerindeki Sevr haritaları ile yola çıkmış olanların, taşeron terör örgütleri ve işbirlikçileri eliyle  Türkiye’yi  Irak, Suriye, Ukrayna, Libya, Yemen, Yugoslavya ,Brezilya, Venezüella yapmalarına geçit vermeyeceğiz.


Onun içindir ki hep yazılarımızda  devlet devletliğini millet de milletliğini yapmalıdır, dedik ve altını çizdik. Evet, 16 Nisan milletin milletliğini dosta da düşmana da bir kez daha en güçlü şekilde  göstereceği, ulusal bağımsızlık ve egemenliğine sahip çıkacağı gün olmalı.


HAYDİ SANDIĞA…!


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 351