SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • FETÖ; TUZUN KOKTUĞU NOKTADIR..!

FETÖ; TUZUN KOKTUĞU NOKTADIR..!


TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu`nun taslak raporu Reşat Petek tarafından dün bir basın toplantısıyla açıklanırken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da , Beştepe Millet Kongre Merkezi`nde düzenlenen `20. dönem adli yargı ve Cumhuriyet savcıları kura töreni’nde yaptığı konuşmada  “Türk yargısı içerisinde 4 bini aşkın FETÖ ile irtibatı nedeniyle meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcı var. Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı.” derken, yine ihtiyatı elden bırakmayarak bundan sonra adli sistemimizde gözden kaçmış ve kendisini gizlemiş  FETÖ’cü  çıkma olasılığına da dikkat çekti.


15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun taslak raporunu  4ay 15 günlük  bir mesaiden sonra kamuoyuyla paylaşan Petek’in beyanlarında  dikkat çeken  ve üzerinde durulması gereken detaylar var.


“YARIM ASIRLIK” İHANET..!


Şöyle ki;

1.si, raporda, “tüm delil ve belgeler birlikte değerlendirildiğinde, 15 Temmuz darbe girişimine, ülkemiz dışındaki bazı odakların bulup yetiştirdiği, himaye ettiği, yurtiçi ve yurtdışında yarım asırdır hep desteklediği, Fetullah Gülen`in sözde liderliğinde FETÖ/PDY örgütünün karar verdiği ve icra ettiği anlaşılmıştır.” denmekte…


Burada raporda dikkat çeken ayrıntı “ülkemiz dışındaki bazı odakların bulup yetiştirdiği, himaye ettiği yurtçi ve yurt dışında yarım asırdır hep desteklediği” ifadeleridir..


Evet, şu soruyu ürkmeden, kaçmadan, inanç, kararlılık  ve cesaretle  yanıtlamak gerekiyor: Kim bu  ülkemiz dışındaki “bazı odaklar” kimler ve ne ki, bu ülke ve insanları sahipsizmişçesine insanlarımızı buluyor, himaye edip, yetiştiriyor ve amaç ve çıkarları doğrultusunda  dilediği gibi yönlendirip, gerektiğinde  ülke yönetiminde sahip kılabilmek için istediği zaman ve saatte harekete geçirebiliyor?


Kim bunlar..!?


FETÖ FİGÜRAN YA ARDINDAKİ GÜÇ KİM?


Devlet ve iktidar olarak, bu ülkenin ve insanlarının başlarındaki “yarım asırlık bela” yı tanımlamak, adını koymak ve kaynağını kurutmak ile sorumlusunuz ve sorumluyuz..!


-Efendim,  “yarım asırdır” yurt dışındaki bu odaklardan ve bu odakların yurtçinde insan avına çıktığından, avladıkları insanlarımızı yetiştirdiklerinden, himaye edip, kullandıklarından  hiç mi  hiç haberimiz yoktu!!!


Bu beyanlara karşı söylenecek mantıklı ve kabul edilebilir bir tek sözcüğün olacağını  bile sanmıyorum.


BU TUZUN BİLE KOKTUĞU NOKTADIR..!


BU, YAZILARIMDA HEP VURGULADIĞIM  GİBİ,  EN AZ YARIM ASIRDIR GAFLET VE DELALETİN NASIL İHANETE KAPIYI ARALADIĞININ , DEVLET VE MİLLETİN NASIL BİR TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA BIRAKILDIĞININ KABULÜDÜR..!


ÜLKENİN  YARIM ASIRDIR İSTİHBARAT ZAFİYETİ VAR..!


Meclis 15 Temmuz darbesini Araştırma Komisyon Başkanı Petek,”yarım asır” himaye edilip, beslenen FETÖ’cü ihanet şebekesinin bugüne kadar ya da 17/25 Aralık FETÖ’cü operasyon ile 15 Temmuz darbe kalkışmasına kadar neden ve niçin devlet tarafından fark edilememiş olması konusundaki zafiyeti de şöyle ifade ediyor:

“Darbe girişiminin önceden haber alınamamasının bir istihbarat zaafı olduğunda kuşku yoktur. Ancak Kara Havacılık`tan gelen pilot subayın MİT Müsteşarına yönelik verdiği bilgilerden sonra MİT`in ve Genelkurmay Başkanlığının önleyici girişimleri sayesinde darbe girişim saatinin 16 Temmuz gece saat 03.00`ten 15 Temmuz 2016 saat 20.30`a çekilmesi, darbenin önlenmesinde en önemli faktörlerden biri olarak görülmektedir."


Bu ifadelerin ve değerlendirmelerin de yaşananlar karşısında hiçbir anlamı olmadığına inanıyorum. Çünkü, rapor da dikkat çekilen o “yarım asırlık” zaman dilimi içerisinde  devlet adına ne var ise, siyasal iktidarlar, siyasi ve sosyal yaşamımızın tüm alanları, adliye sistemimiz, TSK, kolluk güçlerimiz ama en önemlisi MİT  2.dünya savaşı sonrası ABD’nin öncülüğünde kurulan “yeni dünya düzeni” içinde ülkeyi yönetenlerin yer alma kararı  ve ABD ile imzalanan ikili kölelik antlaşmaları yanı sıra NATO ağının içine düşürülmesiyle adım adım yeniden yapılandırıldı.


Türkiye, ulusal bağımsızlık ve egemenliğini yitirdi…!


1919-22 yılları arasında ulusal kurtuluş mücadelesi vermiş ve kazanmış,  29 Ekim 1923 de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak bağımsız ve egemen bir ülke olarak varlığını tescillemiş ve organize olmuş Türkiye, iktidardaki işbirlikçiler tarafından yeniden emperyalizme mahkum edilmiş..!


TÜRKİYE, GLADIO İLE 15 TEMMUZ DA TANIŞMADI..!


Biz, yazılarımızda FETÖ bir NATO GLADIOSU’dur derken, GLADIO ile ne 17/25 Aralık da ne de 15 Temmuz darbe kalkışmasında tanıştık. Türkiye’nin siyasal ve sosyal tarihini açın, okuyun!


İstihbarat örgütünüzün kuruluşunu bile ABD ve CIA’ya emanet ederek, istihbarat elemanlarınızın maaşlarını bile buradan sağlıyorsanız, eğitimlerini ve idarelerini  bunlara teslim ediyorsanız, ‘demokrasi tarihiniz’ askeri darbelerle ve kanlı, karanlık provakasyonlarla delik deşik edilmiş ise  15 Temmuz darbe kalkışmasından son anda MİT’in ve dolayısıyla devletin  haberdar kılınmasına, darbecilerin fütursuzluğuna ve işledikleri cinayetlere şaşmamak gerekir..!


Türkiye’de tüm Cumhuriyet tarihi boyunca yaşandığı gibi karanlık, kirli ve kanlı bir oyun sahnelenmek isteniyor. Bu oyunu maskelemek ve bir şekilde  amaçlarına ulaşabilmek için suni olarak öne çıkartılan Erdoğan ve AK Parti düşmanlığının ve bu algı operasyonlarının goy goyculuğunu yapanlar ülkenin gerçekten ulusal bağımsızlığını ve egemenliğini yeniden kazanabilmesi yolunda 15 Temmuz darbe  kalkışması ve işgal girişimi ile layıkıyla yüzleşmek ve hesaplaşmak zorunda…Bunu geçiştirdiğiniz ve oyunun gerçek sahiplerini pass geçtiğiniz an  yeni ABD/CIA, Siyonist ve NATO darbeleri  ve müdahalelerinin, işgalinin kapılarını ardına kadar açmış  sayılırsınız.


‘BAĞIMSIZLIK’, VARLIK YOKLUK SORUNUDUR..!


İçeri girebilmek için zaten kapıda hazır bekliyorlar..!


Bu ülkede“yarım asırdır” yaşanan gerçeği, bağımlılık ilişkilerini ve egemenliğin lafta kalmasını  milletten gizleyenler  FETO şahsında NATO GLADİOSU’nun beşiğini sallayarak günlerini geçirirken Türk siyasal yaşamında Mustafa Kemal sonrası yıllarda ilk kez cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti iktidarı  “beşik sallamayı” ret etti. Ulusal bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin  yeniden elde edilmesi adına, yaşanan süreci  2. Kuva-yı Milliye  süreci olarak  tanımlayıp, yüzleşme ve hesaplaşma  içerisine girdi.


Ben, Meclis 15 Temmuz Araştırma Komisyonu Başkanı Petek’in bugün kamuoyuyla paylaştığı raporun, yaşanan sürecin, olay ve olguların iyi okunması, anlaşılabilirlik açısından sıkıntılı ve kifayetsiz olduğuna inanıyorum.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 347