SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • FETÖ VE ‘İZMİR MARŞI’..!

FETÖ VE ‘İZMİR MARŞI’..!


16 Nisan’da   gerçekleşecek referandum öncesi  ülkemizde ve özellikle AB ülkelerinde tanık olduklarımız ve yaşadıklarımız karşısında zaman zaman yorum yapmakta bile güçlük yaşıyoruz.


Dün, Alman BİLD gazetesi Türkçe ve Almanca olarak "Atatürk olsa hayır derdi" başlıklı  bir ‘haber’ yayınladı. Haberi bilinçli olarak tırnak içine alıyoruz. Çünkü meslektaşlarımız yapılanın mesleki olarak haber olarak kabul edilemeyeceğini çok iyi bilirler. Bu mesleki açıdan klasik bir algı operasyonu!


Artık alıştık ve BİLD’i koyduk bir tarafa..


Ben, Galatasaray’lıyım… Futbolun tekniğinden fazla anlamam ama taraftar olarak takımımı, maçlarını ilgili ile izlerim. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Galatasaray’ın genel kurulu gerçekleşti ve genel kurulda tanık olduklarımız tüm Galatasaraylılar gibi beni de bir sporsever ve taraftar olarak  şoke etti.


Galatasaray Kulübü kongre üyeleri ile  firari FETÖ`cüler Hakan Şükür ve Arif Erdem`in ihraç edilmesi  görüşülürken salondaki atmosfer ve Doğan medyasının muhabiri Kadir Çetinçalı’nın Şükür ve Erdem ile ilgili yaptığı savunma, genel kurulda gerçekleşen oylama ve her ikisinin ihracının ret edilmesi sonrası salonda yükselen alkışlar ve tezahüratları ‘İzmir Marşı’nın izlemesi, 15 Temmuz’dan bu güne FETÖ’cülerin ve yandaşlarının  sergiledikleri  en  ciddi , devletle ve  iktidarla ama en önemlisi milletle hesaplaşma olarak kabul edilebilir.


Alınan karar sonrası  gelişen tepkiler üzerine apar topar kulüp yönetiminin toplanarak, Şükür ve Erdem’i aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç etmiş olmalarının  en azından bir taraftar ve yurttaş olarak benim açımdan ciddiye alınacak hiç bir yanı yok! Bir Galatasaray taraftarı olarak yaşananlar ve alınan kararlar karşısında incindik ve kırıldık!


YUNANLA İZMİR MARŞI SÖYLENMEZ!


Sonuçta kulüp yönetiminin almış bulunduğu ihraç kararı, özrün kabahatten büyük olması esprisini anımsatıyor.

Alman BİLD gazetesi ve Mustafa Kemal Atatürk..!

FETÖ ve  Mustafa Kemal..!

FETÖ’cü Şükür ve Erdem ile Mustafa Kemal ve ‘İzmir Marşı’..!


Yakında 15 Temmuz darbe kalkışmasına ve işgal girişimine katılmış FETÖ’cü  asker kılıklı teröristler ve katiller de mahkemeye getirilirken ya da duruşmalarda ‘İzmir Marşı’nı söylerlerse şaşırmayın..!


Pensilvanya’daki ABD/CIA  artığı hain Gülen bile bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk ‘ün bir resmini arkasına koyarak, ihanet mesajlarını  verirken  fonda ‘İzmir Marşı’nı çalabilir..!


İHANETİN VE HAİNLİĞİN SINIRI YOK..!


15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişiminin ardında FETÖ’cülerin olmadığını  ve ABD/CIA ve NATO ‘nun, AB’nin  FETÖ ile ilişkisini maskeleme gayreti içerisinde dünyada kapsamlı bir algı operasyonu yürütenlerin, ısrarla darbe kalkışmasının ardında Kemalistlerin, Cumhuriyet ve laiklik yandaşlarının, Erdoğan ve AK Parti karşıtlarının bulunduğunu iddia etmeleri  anlamsız ve boş bir çaba olarak görülmemeli…


Bu bilinçli, planlı ve programlı bir çabanın ürünüdür!


Cumhuriyet tarihi boyunca Mustafa Kemal Atatürk daha vefat etmeden, Kemalistler, Cumhuriyetçiler ve laikler dolayısıyla da  Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu CHP Cumhuriyet ve demokrasi düşmanları, darbeciler, işbirlikçiler, bağımsızlığımıza ve egemenliğimize düşman olanlar tarafından hep tepe tepe kullanıldı.


27 Mayıs 1960, 12 Mart , 12 Eylül 1980 darbecileri ve 28 Şubat balans ayarcılarının  temel argümanları ve gerekçeli beyanlarında sığındıkları tek isim vardır: Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, laiklik..!


KEMALİZM,ANTİ-EMPERYALİZM DEMEKTİR..!


Şimdi, adeta tarih tekerrür edercesine, dün bu coğrafyanın ve milletin gırtlağına bölüp, parçalayıp, yok etmek için  çökmüş olanlar aynı emperyal hesaplarla  içimizdeki mandacı ve muhiplere dayanarak çökmenin derdinde ise, söynecek tek şey var: DÜN OLDUĞU GİBİ, GELDİĞİNİZ GİBİ  ARDINIZA BAKAMADAN GİDERSİNİZ …YA İSTİKLAL YA ÖLÜM..!


Mustafa Kemal Atatürk ve  Kemalizm ya da Atatürkçülük  demek, anti-emperyalizm ve ulusal bağımsızlık  ile milletin egemenliği demektir!


Mustafa Kemal Atatürk’ün ya da Atatürkçülüğün, anlaşılabilir tercümesi budur! Bir yandan  Kurtuluş Ordumuzun Yunan işgalinden kurtarılması için İzmir’e girişinin kutlu marşı  ‘İzmir Marşı’nı çalıp, söyleyip de öte yandan  işgalci Yunan ile bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze göz dikmiş ABD, İngiliz, Fransız ya da bilmem hangi emperyal  güce göz kırpıp, oynaşanların, ihaneti ve hainliği iş edinmiş soysuzların, işbirlikçilerin ve ajanların marşı değildir ‘İzmir Marşı’..!


AYILANA GAZOZ BAYILANA LİMON YA TÜRKİYE..!?


16 Nisan referandumu ile  sandıktan ‘evet’ ve ya ‘hayır’ çıkması için mücadele verenler ve her iki sonucun çıkması durumunda   da millete toz pembe ve sorunsuz  günler vaat edenler, helke karşı gerçekçi yaklaşmalılar ve  bizleri bekleyen gerçekleri somut olarak halkla paylaşmalılar.


16 Nisan da referandumdan ‘hayır’ çıkarsa, küresel güç ve çıkar odakları, emperyal güçler devlet ve iktidar nezdinde sonucu bir ‘zafer’ kazanmışçasına ve devlet ile milletin bağrında gedik açmışçasına sevineceklerdir.


Erdoğan ve siyasal iktidarı  yıllar sonra ‘durdurduk’ diye sevinerek, açtıkları gediği biraz daha genişletebilmenin ve  yeni oyunlarını sahneleyebilmenin olanağına kavuşacaklardır ki, bu 15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişiminde devlet ve milletin başarısız kıldığı oyunun yeniden vücut bulması anlamına gelmektir. Ülkenin ve milletin geleceği için bu durum, tehlikeli ve sancılı, sıkıntılı bir yoldur.


Sandıktan ‘evet’ çıkarsa devletin ve iktidarın eli kuvvetlenecek, ülke ve millet ile hesaplaşanlarla  yürütülen  mücadele de ciddi bir güç , moral kazanılacaktır ama bu  sonuç kesinlikle bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinin bittiği anlamını taşımamaktadır.


Çünkü, günümüzde  bir ülkenin ulusal bağımsızlığını ve egemenliğini kazanması ve koruya bilmesi, yaşata bilmesi laf ola beri gele bir kahve ya da meyhane  mevzusu değil, bir mücadele sorunudur.


Kısacası,  16 Nisan’da sonucu belirleyecek olan, millettir, milletin iradesi ve  tercihidir. Oyunu ve yazılmış senaryoları  sandıktan ‘evet’ de ‘hayır’ da çıksa  yine hep birlikte bozacağız.


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 373