SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • FETÖ İLE MÜCADELE VE EKSPRES..!

FETÖ İLE MÜCADELE VE EKSPRES..!


Balıkesir büyükşehir basın-yayın dünyası içerisinde FETÖ’cülerle  mücadele edilmesi ve FETÖ’nün faaliyetlerinin deşifre ve teşhir edilmesi konusunda SEMBOL Medya Grubunun ve özellikle de EKSPRES gazetesinin özel bir yeri olduğunu vurgulayalım.

 

Yayına başladığı ilk günden bugüne FETÖ konusunda hiç eğilip bükülmeden,yalpalamadan, algı operasyonlarına kapılmadan,genel yayın politikasını ilkeli ve tavizsiz bir şekilde sürdüren SEMBOL Yayın Grubu ve EKSPRES gazetesi,başlangıçta öngördüğü büyükşehrin ‘Yeni Asır’ı olabilme niteliğine ne ölçüde kavuşabildiği  ayrı bir tartışma konusu ama en azından bu amaca yönelik adım adım yürüdüğü de bir gerçek.

 

Yaşamın hemen her alanında iddia sahibi olabilmek, öngörülen amaç ve hedeflere ulaşabilmek için irade belirtip, iddianızın gerektirdiği adımları inanç,cesaret ve kararlılıkla atabilmek kuşkusuz önemlidir.

 

SEMBOL Yayın Grubu ve EKSPRES en azından büyükşehir basın-yayın dünyası içinde iddia sahibi olduğunu ve ortaya koyduğu mesleki iradenin karşılıksız ve içinin boş olmadığını izlediği yayın politikasıyla göstermeye çalıştı.

 

Bu arada SEMBOL Yayın Grubu ve EKSPRES, bir şey daha yaptı.Yazılı ve görsel medyayı TV 100 ekranında ve ‘Basın Ekspres’ haber programında buluşturarak,büyükşehir haberciliğinde yeni bir kulvar açmış oldu.

 

Bu konuda TV 100’ün tüm çalışanları  yanı sıra özellikle İsmail Uğur’u ve Semih Bolluk’u da kutlamak ve teşekkür etmek gerekiyor.Sevgili meslektaşım Aziz Han ile birlikte hem sunucusu hem de konuğu olduğumuz programlarda bugüne kadar bir çok milletvekili, belediye başkanı ve parti yöneticisi ile birlikte olduk, hepsiyle sıcak bir ortam  içerisinde söyleştik.Bizler için hoş ve anlamlı bir deneyimdi ve bugün de programımızda Dursunbey belediye başkanı Ramazan Bahçavan’ı konuk edeceğiz.

 

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLAR VE FETÖ..!

 

Bugünkü yazımızda gazetemizin de bir kaç gündür üzerinde durduğu   ‘Pa­ra­lel Yapı De­şif­re’ adlı twit­ter he­sa­bı ve yapılan paylaşımlar üzerinde duracağız.

 

2 Şubat 2017 tarihinde Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü, aralarında siyasetçiler, bürokratlar, valilerin de bulunduğu çok sayıda kişi hakkında iddialarda bulunan twitter`daki `Paralel Yapı Deşifre` hesabını takibe alıyor.Teknik takip sonrasında hesabın kullanan kişinin emekli astsubay Murat.D. olduğu tespit edilerek,Balıkesir’de emniyet güçlerince gözaltına alınıyor.

 

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sorgulanan Murat.D’nin hesabını  23 Şubat 2016 tarihinde aktif hale getirdiği  ve gözaltına alındığı tarihe kadar 7 bin  501 paylaşımda   bulunduğu ve 15 bin takipçisinin olduğu tespit ediliyor.

 

Sakarya Emniyetinde Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla 14 gün gözaltında kalan ve sorgulanan,amacı ve ilişki ağı çözülmeye çalışılan emekli astsubay Murad D.’nin hesabı yine savcılık kararıyla askıya alınırken,Murat D.nin ifadeleri doğrultusunda  Sakarya’da tanınmış iki iş adamı ile Balıkesir nüfusuna kayıtlı bir kadın gözaltına alınıyor.

 

 Murat D’de çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak Sakarya  Ferizli cezaevine gönderiliyor.

 

BU HESABIN ARKASINDAKİ DESTEKÇİLER KİMLERDİ?

 

Murat D.nin gözaltına alınıp,tutuklanması sonrası Sakarya’da yaşanan sessizlik de konu oluyor  ve Medya rota internet haber sitesi  olayı haberleştirirken, Adapostası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş yazdığı köşe yazısında  manidar suskunluğa dikkat çekerek,şöyle diyor:

 

“Emniyet internet fenomenini tespit edip yakalamayı başarmışken ortalığın birden sessizliğe bürünmesi aklıma bir tek soruyu getiriyor. Acaba paralel yapı deşifrenin Sakarya’da ki işbirlikçileri arasında siyasetçilerde mi var? Çünkü ne zaman işin ucu siyasilere uzansa orada tıkanıklık oluşuyor.

Attığı her twit çok konuşulan Paralel Yapı Deşifre hesabıyla alakalı son durum nedir? Birilerinin karalanması kimlere yarar sağladı? Karalama kampanyasına destek vererek bir yerlere varmak isteyenlerin ortaya çıkarılması mümkünken neden fren yapılıyor?”

 

Suskunluk Nisan ayının son günlerine kadar yaşanıyor ve  ülke genelinde gerçekleştirilen FETÖ’nün mahrem imamları operasyonu kapsamında  Sakarya Emniyet Müdür yardımcısı E.Ö’nün mahrem imam olarak Murat D.nin twitter hesabını yönlendiren kişi olduğu ortaya  çıkıyor.

 

FETÖ OPERASYONLARINI FETÖ’CÜ YAPMIŞ!!!

 

Bundan sonrası daha da ilginç ve düşündücü..!

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sakarya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünde görev yapan ve FETÖ ile mücadele eden ekibin başında yer alan E.Ö.`nün `mahrem imam` olduğu ;Sakarya Emniyet Müdürlüğünde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak (KOM) 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, FETÖ ile ilgili yapılan operasyonları yürüten ekibin başında E.Ö. olduğu ; Emniyet Müdürlüğünün "Paralel Yapı Deşifre" isimli twitter hesabı ile bağını ortaya çıkardığı E.Ö.`nün görevden alınmak istendiği ancak bir takım engellemelerle karşılaşıldığı; bu gelişmeler üzerine E.Ö.`nün 20 günlük zorunlu izne çıkarıldığı ve izin dönüşü de otoban polis uygulama noktasında sorumlu olarak görevlendirildiği;KHK kapsamında mahrem imamlara yönelik operasyon ile E.Ö’nün görevinden açığa alındığı …

 

Evet, FETÖ konusunda başından beri bu ve benzeri olayları, algı operasyonlarını hassasiyetle ve karlılıkla takip eden, üzerlerine giden başta EKSPRES olmak üzere bir avuç gazeteci oldu.

 

İBLİS HALA ARAMIZDA..!

 

Kes-yapıştır yöntemi ile  başta başkan Uğur olmak üzere öne çıkmış bir çok kişiyi FETÖ’cü diye etiketleme yarışı  içersine girmiş olanlar  ise,ne yazık ki, bir kez daha sınıfta kalırken, sinsice yürütülmüş algı operasyonlarının bilerek ya da bilmeyerek tuzağına düştü.

 

Balıkesir emniyeti,jandarması ve istihbaratı  Sakarya-Balıkesir arası kurulmuş bu tezgahın izini kararlılıkla ve ciddiyetle sürmeli,kumpasın ve  tezgahın arkasındaki ilişkileri ve   kişileri bir bir ortaya çıkartıp,bu  kirli ağı çözmelidir.

 

Bandırma benzer bir kumpası geçtiğimiz günlerde Bandırma Eti Maden İşletme Müdürü Recep Şekerci’nin görevinden ayrılmak zorunda bırakılmasında yaşadı.Yalan ve iftiraya dayalı algı operasyonlarıyla, şaibeli tanıklıklarla  görevinden istifa etmeye zorlanan Şekerci,sonunda istifasını vererek, özel sektörde çalışmaya başladı.Bu olayı da önümüzdeki günlerde perde arkası v e  tüm yönleri ile konu edineceğiz.

 

Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 404