SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018

FETÖ İLE MÜCADELE ADINA!


38 milyon TL.!


Bandırma-Balıkesir karayolu üzerinde 600 Evler mevkiinde  başlangıçta AVM olarak düşünülmüş ama sonrasında şu veya bu nedenlerle  sürekli el değiştirerek, son olarak yeri satın alan  müteahhit bir aile şirketi tarafından kız öğrenci yurdu olarak Kredi Yurtlar Kurumu’na kiralanan bina için başlangıçta FETÖ’nün aile şirketine yurt açılmaması ve binanın AVM olarak hizmete girmesi için öngördüğü para bu; 38 milyon TL.!


15 Temmuz  darbe kalkışması sonrası Fetullahçı terör örgütüne yönelik  operasyonlarda Bandırma’da Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü, FETÖ ile ilişkileri nedeniyle görevinden açığa alındı ve sonrasında da emekli oldu.


BİR DÜZEN BOZULURKEN…


Söz konusu aile şirketi , son yıllarda  kentte ve bölgede  müteahhitlik şirketleri arasında  yaptığı işlerle hızla markalaşan bir şirket. Ağabey ve kardeşinden  söz ediyorum. Daha sonra kardeşlerden birisi kendi müteahhitlik şirketini  kurarak, ağabeyinden yollarını ayrıldı.


Kamu ihalelerinde üstlendikleri roller, müteahhitlik işlerinde gösterdikleri başarı nedeniyle kısa süre içinde Bandırma’da da dikkatleri üzerine çeken inşaat şirketleri, sosyal yaşamın olduğu kadar ticari yaşamın da, siyasal yaşamın da ilgisini ve dikkatini çekti. Kardeşlerden biri MHP’den milletvekilliği adaylığı için Ankara’ya davet edilirken, bir diğer kardeş yerel seçimlerde CHP’den Meclis üyeliği için aranan isim  oldu. Her ikisi de, biz ticari yaşamın içindeyiz diyerek, bu teklifleri red etti.


15 Temmuz öncesi Balıkesir ve dolayısıyla Bandırma’da  inşaat işleri, kamu ihaleleri ve paranın izini takip eden Fetullahçıların  her bölgede olduğu gibi bu bölgede de özel bir çalışma yürüttükleri ve politika izledikleri biliniyor. Onun içindir ki, Bandırma ve bölgede inşaat sektöründe hızla yıldızı parlayan kardeşlerin FETÖ için hedef olması kaçınılmazdı.


SAPLA  SAMAN BİRBİRİNE KARIŞTIRILMAMALI!


Okurlarımız, FETÖ için kişi ya da kurumlar hedef olsa, ne yazar, diye düşünebilirler. Oysa ki, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası FETÖ’nün bağırsaklarının ortaya dökülmesiyle birlikte örgütün  devlet içindeki örgütlenmesi ve ağının deşifre olmasıyla, olayın hiç de basite alınmaması gerektiği anlaşılabilir. Özellikle örgütün Emniyet ve Adliye içindeki ilişkileri üzerinden kişilere ve kurumlara, şirketlere karşı  kurduğu kumpaslar biliniyor.15 Temmuz sonrası kaç vali, vali yardımcısı, kaymakam, emniyet müdürü, hakim ve savcı meslekten ihraç edilip, gözaltına alındı, kimileri firar etti…Manzara ortada..!

FETÖ için, laf dinlemeyen, yola gelmeyen, biat etmeyenin sonu kötüdür. Türkiye ve insanlar öylesine günler yaşadı ki, kimi kime şikayet edeceksiniz? Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın da söylediği gibi, at izinin it izine, sapla samanın birbirine karıştırıldığı günleri hala yaşıyoruz.


Evet, konuyu biraz daha açalım.


KENTTE ŞİKAYETÇİ OLMAYAN MÜTEAHHİT YOK!


Bandırmaspor’un 1.lige terfi etmesiyle birlikte en büyük derdi ve davası, parasal kaynak oldu. Allah’ın bildiğini kentten de, kuldan da saklamaya hacet yok! Bandırma’da inşaat işleri ile uğraşıp da, müteahhitlik yapıp da  paçayı  belediyeye üzerinden  Bandırmaspor’a kaptırmayanın olmadığı yaygın bir iddia. Ama üç yüz ama beş yüz ama bir veya birkaç milyon nizami ve gayri nizami hemen tüm işlerden pay alındığı belirtiliyor. Yine iddialara göre, üç  maymunu oynamanın herkesin işine geldiği söyleniyor. Söz konusu zatında  Bandırmaspor macerası böyle başladı. Yanlış anımsamıyorsam, bugüne kadar Bandırmaspor’a sadece hibe olarak bir milyon liraya yakın hibede bulunduğu konuşuluyor!


Daha önce de bir çok kez doğrudan ya da dolaylı imalarda bulunarak yazdım ve dikkat çektim. Bu oyun, Balıkesir ve bölge için, Bandırma için yeni, bugünün oyunu değildir. Şirketler sahibi ağabey ve kardeşler, tüm bu yaşananlar çerçevesinde fazlasıyla dikkat çekti ve çakalları seferber etti.


BİR DÜZEN BOZULURKEN BAŞKA DÜZENLER Mİ KURULUYOR?


Bir kez daha bir gazeteci ve yazar olarak  ilgilileri ve kamuoyunu uyarmayı görev kabul ediyorum: Bugünün  yeni düzen kurma ve sebeplenme bahanesi, FETÖ oldu! Cumhurbaşkanı da başbakan da  mağduriyetlere mahal verilmemesi konusunda defalarca herkesi uyardı. Devlet eliyle bir düzen bozulurken birileri FETÖ ile mücadele adına  düzen kurmanın ve yaşanan karmaşık süreci daha da karmaşıklaştırarak, FETÖ ile mücadeleyi  anlaşılmaz kılıp,  sebeplenmeler peşinde!


Bu,geçtiğimiz günlerde Bandırma’da gerçekleşen emekli bir çifte, “evinizde Fetocular kalmış” muhabbetiyle, sahtekarlıkla ellerindeki üç-beş kuruşun gasp edilmesi vakasına  benziyor. Alçaklığın ve hainliğin sınırı yok!


Bir yandan birileri siyasi sıfatlarını kullanarak oraya buraya yalan yanlış bilgilerle ama farklı hesaplarla  kişiler ya da kurumlarla ilgili ‘Bunlar Fetocu’diye listeler veriyor, bir diğer yandan da birileri siyasi ya da ekonomik düzen kurabilmenin, ön açabilmenin arayışını sergiliyor.


Ya da daha da kaygı verici olan, gerçek  anlamda FETÖ ile ilişkili isimleri maskeleyerek, bu isimlerle ticari ilişkilerini geliştirip, yol bulmanın ve güç toparlamanın çabasını sergiliyor. Bir anlamda FETÖ ile mücadele, karşıtlarını ya da lafını dinlemeyenleri susturmanın, sindirmenin, biat etmelerini sağlamanın bir aracı olarak kullanılıp, yola gelmeyenlerin başına bin bir türlü dert açılmasına kadar varabiliyor. Bunu başardıkları isimler de ibret olsun dile başka insanların ya da kurumların yola getirilmesinde baskı unsuru olarak kullanılıyor.


CUMHURBAŞKANI DA BAŞBAKAN DA YAŞANANLARI  BİLİYOR!


15 Temmuz öncesi ve sonrası yaşanan bu rezillikler Ankara’ya, cumhurbaşkanı ve başbakana kadar taşınmış durumda. İktidar partisi de yaşananlarla ilgili sürekli bilgilendiriliyor. Balıkesir nezdinde, özellikle Bandırma odaklı bu organizasyon ve yeltenişlerin, siyasi ve ekonomik kumpasların perde arkasında kimi  siyasilerin ve yakınlarının da adının geçtiğine dikkat çekiliyor. Kimi inşaat sektöründe, kimi yurt ve dersane peşinde…

Bizden uyarması…!

Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 451