SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • FETÖ’NÜN BANDIRMA SABIKASI AYDINLATILMALI!

FETÖ’NÜN BANDIRMA SABIKASI AYDINLATILMALI!


Balıkesir  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış ve Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame kapsamında Bandırma’daki FETÖ/PDY yapılanmasın oluşumu, işleyişi ve faaliyetleri üzerine bugünde farklı bir açıdan   ele alacağız.

Balıkesir TV 100’de her hafta yayınlanan ‘Basın Ekspres’ haber programında Balıkesir ve ilçelerinde FETÖ gerçeği ve 15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişimi ile ilgili canlı yayında, Bandırma AK Parti  İlçe Başkanı Alp Bostancı’nın bir  iddiasını kamuoyunun gündemine taşımış, FETÖ örgütlenmesinin faaliyetleri kapsamında ilçeye milyonlarca ABD dolarının nakledildiğini ve bu bilgiyi ilçedeki ilgili ve yetkili kişilerle paylaştığını vurgulamıştım!

Bu iddia kimileri için abartılı ya da gerçek dışı görünebilir. Ancak, konu Bandırma ise, kentin önemini  dününü ve bugününü biliyor ve  kenti iyi tanıyorsanız, ’kilit’ dönemlerde telaffuz edilen bu rakamların abartılı olmadığını anlarsınız.

MİLYON DOLARLARIN İZİ SÜRÜLMELİ!

Bostancı’ya göre de,  17/25 Aralık operasyonu ve özellikle 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması sonrası devlet  eliyle  ilçede yürütülmüş FETÖ/PDY soruşturması ve operasyonlarıyla çetenin ihanet boyutunun deşifre edilmesi ve temizlenmesi, derdest edilerek yargılanmalarının önünün açılması  açısından, ne yazık ki, beklenen sonuç elde edilemedi.

Daha önceki yazılarımızda bir çok kez dile getirerek vurgulamış, dikkat çekmiştim ve bir kez daha altını çizerek, belirtelim: Balıkesir büyükşehir nezdinde FETÖ/PDY yapılanmasının operasyonel kimliğinin öne çıktığı kentlerin başında, Bandırma geliyor!

Konu Bandırma ve FETÖ operasyonları olduğunda 2007 yılına kadar uzanmanız gerekiyor. AK Parti’nin kapatılması   ve Anayasa Mahkemesinde Öztaylan’ın açılmış davaya sanık olarak dahil edilmesi; AK  Parti milletvekili  Turhan Çömez ile  parti arasındaki ayrışma ve bu ayrışmanın yerele taşınması; Hablemitoğlu suikasti öncesi ilçeye ziyaretinde Hablemitoğlu’nun itibar suikastine uğraması ve sahte  belgeyle yürütülen algı operasyonu;  2009 yerel seçimleri öncesi yerel iktidarda bulunan AK Partili belediye yönetimine ve Öztaylan/Eraydın’a karşı  dezenformasyon faaliyetleri ve algı operasyonlarıyla organize edilen muhalefet; 2009 Ekim’inde yolsuzluk ve suiistimal itham ve iddialarıyla emniyet ve adliye işbirliğiyle gerçekleştirilen operasyon ve tutuklama furyası sürecinde bir gazetecinin yaşamını yitirmesi gibi 15 Temmuz’a kadar kendi içinde çeşitlenerek ve katlanarak genişleyen operasyon sürecini FETÖ vakasından bağımsız  ele alamazsınız!

BU SÜRECİN EN ÖNEMLİ TANIĞI DA MAĞDURU DA ÖZTAYLAN’DIR!

Dün ve bugün yazdığım ve vurgulayarak dile getirdiğim, yerel basın organlarında da haber ve yorum olarak yer almış tüm bu iddiaların birincil dereceden muhatabı ve mağdurlarından birisi AK Parti’den  belediye başkanlığı ve iki dönem milletvekilliği yapmış M. Cemal Öztaylan ile, belediye başkanı Recep Eraydın’dır.

Özellikle Öztaylan, bu konularda hiçbir zaman gerçekleri ve yaşananları gizlemedi, susmadı ama re garip ve ne düşündürücüdür ki, bir kez olsun emniyetten ya da savcılıktan bir kez olsun, ’ne demek istiyorsun’ diye sorulmadı. Hep bilmezden, görmezden, duymazdan gelindi!

Bandırma’da 2007 yılından başlayarak tüm bu operasyon sürecinin faili  FETÖ/PDY miydi!?
Hayır..!

BANDIRMA’DA ‘DERİN DEVLET’İN KİRLİ İTTİFATI!

Balıkesir nezdinde FETÖ’nün  amaç ve hedefleri doğrultusunda operasyonlarında ittifak arayışları ve  bu arayışların sonuçlandırılmasında Bandırma’nın ‘özel’ bir önemi ve yeri var. Devlet içinde ‘ulusalcı’ ya da farklı niteliklerde kendisini dışa vuran ‘derin’ güç ve çıkar odakları, ‘her ne olursa olsun’ AK Parti’nin  merkezi ve yerel iktidardan  uzaklaştırılması noktasında FETÖ ile işbirliği içinde hareket etti.

Öztaylan, 2007- 2009 yılları arası süreci FETÖ’nun  yerel iktidarlarından beklentilerini karşılayamaması ve 2009 yerel seçimleri arifesinde belediye başkan aday adaylarına yol verilmemesi nedeniyle  kişilikleri üzerinden yürütülen algı operasyonunun kendilerini ve partiyi vurduğuna dikkat çekiyor. Tüm bu süreç içerisinde Balıkesir ve Bandırma nezdinde FETÖ’nün emniyet-adliye-asker-istihbaratçı-bürokrat-basın  ayağı  ve ilişkileri devreye sokuldu.

Bandırma’da 2007 yılında başlayan bu karanlık-kirli ve kanlı ittifak (bu süreçte bir gazeteci yaşamını yitirdi) 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasına kadar  devlet ve toplum yaşamının her alanında sürdü, sürdürüldü.

Darbe kalkışmasında, FETÖ’nün onlarca yıldır TSK içinde devşirip yetiştirdiği üniformalı teröristlerin oynağı rol ve üstlendikleri misyon, fütursuzlukları hepimizi şaşırttı. Sadece TSK içindeki üniformalı teröristler mi!? Çetenin örgütlenmediği ve ajanlık yapmadığı bir tek alan var mı!?

Peki, bu ajan  ve hain örgütlenmesinin Bandırma Emniyeti ve Adliyesinde üstlendiği misyon, karar ve icraatları ne idi?

Hemen komşu kapısı Gönen’de kaymakamın  FETÖ çocuğu olduğunun anlaşılmasıyla birlikte firarı hepimizi şaşırtmadı mı?

Yaşadığımız karanlık ve karmaşık ilişki döneminde  bu çete neler yaptı ve acaba kimlerin hayatını karartıp, canına ot tıkadı?

ŞEHİTLER,GAZİLER  SORUYOR: TEMİZLENDİ VE HESABI SORULDU MU!?

Bostancı’nın dikkat çektiği ve vurguladığı gibi, ne ülkede, ne Balıkesir’de ne de Bandırma’da bu bela  bitmedi. Hesaplaşma ve mücadele sürüyor, sürmeli. Cumhurbaşkanı ve başbakanın sıklıkla yineledikleri ve dikkat çektikleri, uyardıkları gibi, devletin tüm gücüyle ve siyasal irade bu hainler çetesinin inine girdikçe, yapılarını, ilişkilerini, faaliyetlerini deşifre ettikçe FETÖ  var olma ve kendisini koruma kaygısıyla, can havliyle  içimizde kılıktan kılağa giriyor. Kendini bir şekilde korumaya ve  yaşatmaya çalışıyor.

FETÖ’nün canı da ruhu da ne din ne de imandır! Bu uluslararası ajan örgütlenmesinin dini de imanı da ABD dolarıdır! Onun için 15 Temmuz öncesi Bandırma’ya akıtılan zehirin yani   dolarların izi sürülmeli. Çetenin lider kadrosunun elini kolunu sallaya sallaya  devletin cenderesinden ve kentten nasıl sıyrılıp, firar ettiği titizlikle soruşturulmalı.

Esen kalın…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 606