SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • DEVLET DEVLETLİĞİNİ MİLLET TE MİLLETLİĞİNİ YAPACAK..!

DEVLET DEVLETLİĞİNİ MİLLET TE MİLLETLİĞİNİ YAPACAK..!


İngiliz’in, bir Alman’ ın Ergenekon gibi, Kuvayı Milliye gibi destanları yok ki..

15 Temmuz darbe kalkışmasının 10-12 saat içinde bastırılmış olmasıyla Türkiye’ye, Erdoğan’a, siyasi iktidara, devlete ve millete yönelik operasyon bitmedi. Operasyon, çok yönlü bir biçimde sürdürülüyor.

Engin Arıcan İlk Haber’e yazdı

Geçtiğimiz hafta içinde Doğu ve Güney Doğu Anadolu’nun birçok kentinde patlatılan bomba yüklü araçlara, Gaziantep de Siirt Pervari’lilerin kına gecesine yani halka yönelik gerçekleştirilen canlı bomba eylemiyle ortalık kan gölüne döndü. Resmi açıklamalara göre, 50 vatandaş yaşamını yitirdi ve yüze yakın yaralı var!


DÖKÜLEN HER DAMLA KANIN HESABI ELBET SORULACAK!

Patlatılan bombalar sonrası ortaya çıkan manzaralara dikkat ettiniz mi?


Yıllarca, Irak’ın şehirlerinde, Suriye’de yaşanan bombalı saldırılar la ortaya çıkan dehşet tabloları, parçalanmış bedenler, kan revan içindeki insanlar, yıkılmış harap olmuş binalar, yanmış araç enkazlarından oluşan ve yazılı basında, televizyonlarda ibretle izlediğimiz vahşet görüntüleri Türkiye’ye taşınmak ve bizlere yaşatılmak isteniyor.


Artık, TSK’ne, emniyet güçlerine yönelik terörist saldırılar, güvenlik güçleri ile birlikte kadın erkek, çocuk yaşlı vatandaşlarımıza yöneliyor. Şiddet sarmalı katlanarak büyütülmek isteniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırıldığı günden bugüne 70’in üzerinde güvenlik görevlimizin terörist saldırılarda şehit edildiğine dikkat çekiyor

SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTAYI ÇOKTAN GEÇTİK!

Önce, herkesin merak ettiği ‘ne oluyor?’ sorusunun yanıtını vermek gerekiyor: 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla, küresel efendilerin, işbirlikçi ajanları ve teröristleri aracılığıyla Türkiye’ye ve millete yönelik operasyonları devam ediyor! Artık, devlet, güvenlik güçleri ve siyasal iktidar sınavdan geçirilmekle yetinilmiyor ve doğrudan bu topraklar, vatan ve millet hedef yapılıyor!

Bu nokta, bizler için, her Türk vatandaşı için, sözün ve yazının bittiği, noktadadır!


Toplumsal açıdan insanlarımızın arasındaki siyasal görüş farklılıklarının bittiği, siyasal partilerin bir anlamda varlık gerekçesini hızla tükettiği, etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkların anlamını yitirdiği bir noktadayız.


Bu toprakların insanları ilk kez böylesi bir vakaya ve saldırıya tanık olmuyorlar. Tarih boyunca, varlık-yokluk sorunu, aşina olduğumuz bir sorun oldu. Tarihimiz, kültürümüz, imanımız, varlığımızın sorgulandığı çok olay, çok savaş yaşadık. Millet olarak aşılıyız!

VATAN VE MİLLET SALDIRI VE TEHDİT ALTINDA
!


Çanakkale, milletin silkelendiği ve hesaplaşma günü idi. Birini değil, hepsini yendik. Kurtuluş savaşı, hesaplaşmanın tüm yurt sathına yayıldığı bir hesaplaşmaydı. Yine birini değil, yok halimizle hepsini yendik ve Akdeniz’e döktük!

Bir Amerikalı’ nın, bir İngiliz’in, bir Alman’ ın Ergenekon gibi, Kuvayı Milliye gibi destanları yok ki, çocuklarına anlatsın! Biz destanlar yaratmış, yazmış bir milletiz.


Silkelenmeli ve yine hesaplaşma derdine düşmüş düşmanlarımızı fazla bekletmeden, düğüne gider gibi gerekiyorsa ölümüne bu hesabı tez elden, layıkıyla görmeliyiz!


Evet, şimdi önce vatan, önce millet, diyebilmenin, demenin zamanı!


Bakın,15 Temmuz da, bir çağrı ile yüz binler, milyonlar ölümüne nasıl sokaklara, meydanlara döküldü. ’Bugün ölmek için güzel bir gün anne’ diyebilmenin onurunu yaşayan bir milletin çocukları… Aha düşman orada burada. Gün hesaplaşma günüdür!


SALDIRI MİLLETE! 79 MİLYONUN CENAZESİ VAR!


Düşman, Siirt’i boşuna hedef yapmadı. Siirt,15 Temmuz da tanklara, kurşunlara karşı sonuna kadar direndi ve darbeciyi etkisiz hale getirip, kalkışmanın bastırılmasında tarih yazdı. Evine sinip, oturmadı, susmadı. Günlerce meydanlarında, elde bayrak, nöbet, tuttu. Meydan nöbetleri bittiğinde ise, yıllardır üzerinde oynanan kanlı oyuna karşı, Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle, Çerkeziyle PKK terörüne karşı işaret fişeğini yakmanın onuruyla teröre isyan bayrağını çekip, Huzur Nöbetleri’ ne başladı.


Siirt halkı, boşuna kör terörün hedefi olmadı! Bugün, Siirt’te, Pervari’de evlerden çıkmış her cenaze hepimizin evinden çıktı. Acı, keder ve öfke Siirt’in ve Pervari’lilerin değil, ülkede her ocağın, her insanın acısı, kederi ve öfkesidir.


Bugün, Türkiye’de herkes Siirt’li ve Pervari’lidir!


Bugün, herkes Kürt, Arap, Çerkez, Türktür, Türkiye’lidir!


Görülecek hesap ise hepimizin, her yurttaşın hesabıdır!

DEVLET DEVLETLİĞİNİ MİLLET TE MİLLETLİĞİNİ YAPACAK!


Evet, millet olarak silkinme zamanı! Devletin devletliğini, milletin milletliğini dosta düşmana tüm gücüyle gösterme zamanı. Bugün, millete düşen görev, düşmana inat, birliğini, beraberliğini her vesileyle göstermek, kardeşliğini tüm cihana ilan etmektir. Bizlere dayatılan bir sınav ise, millet birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığına, egemenliğine, devletine, vatanına sahip çıkarak, bu sınavı layıkıyla vermeli, göstermelidir.


Millet, 7’den 70’e oynanan oyunun farkında. Millet, Apo’nun da hain ve besleme PKK terör örgütünün de, DEAŞ’ın da, FETO’nun da ne mal olduğunu, arkasındaki gücü, organizatörleri, niyetleri çok iyi biliyor. Görmenin ve bilmenin yetmediği günleri yaşıyoruz. Şimdi, ‘biz bu oyunu biliyoruz’ diye güce güç katmanın, birliğimizi, beraberliğimizi yükseltip, dışa vurma, her türlü provakatif yeltenişi boşa çıkartma günüdür.


Ne emperyalistler ne de işbirlikçileri, başı dik ve onurlu insanların yaşadığı, ‘Yeni’ ve ‘Güçlü’ bir Türkiye istemiyor. Ne emperyalistler ne de işbirlikçileri, ulusal bağımsızlığına ve egemenliğine sahip, kendi kaderini kendisi belirleyen bir ülke istemiyor. ’Milli’ ve ‘yerli’ sözcükleri, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin tüylerini diken diken etmeye yetiyor. Üreten ve gelişen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın bir ülke istenmiyor.


Böyle bir ülkeyi yaratmak, düşmanlarımıza inat, bu milletin her yurttaşının andı olsun!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 600