SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLK..!

CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLK..!


Anayasa değişiklik paketinin referandum ile oylanacağı 16 Nisan tarihinden bir gün önce 15 Nisan tarihinde Türkiye, Cumhuriyet tarihinde ilk kez uluslararası bir olaya tanıklık etti.


Ne mi oldu?

İstanbul Barosu`na kayıtlı bir grup avukat, FETÖ ile irtibatlı oldukları ve yardım ettikleri öne sürülen aralarında ABD`li savcı Preet Bharara, CIA`in eski Başkan Yardımcısı Graham Fuller, Ortadoğu ve Türkiye uzmanı Henri Barkey`in de bulunduğu 17 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu ve  bunun üzerine savcılık söz konusu kişiler hakkında soruşturma başlattı. ..


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı ve Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu`nca yürütülen soruşturmada zanlıların  "Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs", "TBMM`yi ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçunu işledikleri iddia ediliyor.


İŞTE NATO ÇETESİ VE NATO GLADIOSU..!


Haklarında soruşturma başlatılan isimler şöyle;

-Senatör Charles Schummer; Demokrat Parti’nin New York  senatörü. Schummer, terör örgütü FETÖ`den aldığı milyonlarca dolara ulaşan bağışlarla ve örgütün ABD siyaseti içerisinde savunuculuğunu yapmasıyla tanınıyor.


-Savcı Preetinder Singh Preet Bharara: Reza Zarrab’ı tutuklatan savcı. FETÖ ile bağlantısı deşifre edildi.


-OFAC Başkanı David Cohen; Control yani dış kaynaklı varlıkları/hesapları denetleme ofisi. ABD hazine bakanlığı`na bağlı olarak çalışan bir kurum.


-Türk Amerikan Birliği Başkanı Faruk Taban:FETÖ’cü…


 -Türk Kültür Merkezi Avukat Zafer Akın,: 1980 yılından beri ailesi ile Amerika`da yaşayan Akın, Wall Street’de çalışan FETÖ’cü avukatlardan biri.


-Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyi Kemal Öksüz:FETÖ’cü..


- Rumi Forum yöneticisi Emre Çelik: 1960’ların sonunda İzmir’de ortaya çıkmış, faaliyetlerini başta Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerde gerçekleştiren ‘dinler arası diyalog’ hareketini organize eden FETÖ’cü yapının başkanı.


- Michael Rubin: Amerikan Girişim Enstitüsü adlı kuruluşta çalışmaktadır. Ayrıca Amerikan Donanması Askeri Akademisinde öğretmenlik ve Amerika`da yayınlanan Middle East Quarterly (Ortadoğu bülteni) dergisinin editörlüğünü yapmakta. Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal, The New Republic, National Review, ve The Weekly Standard adlı gazete ve mecmualarda Türkiye, Irak, İran`la ilgili yazıları yayınlanmakta.


-Emniyet eski Müdürü Ahmet Sait Yayla:15 Temmuz darbe girişimi sonrası ABD’ye kaçarak FETÖ’ye sığınan, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi`nde yapılan bir oturumda yaptığı konuşma ile 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardında Erdoğan’ın olduğunu iddia eden FETÖ’cü.


-Henry Barkey: Ortadoğu uzmanı ve akademisyen. Türkiye`nin Kürt Meselesi isimli eserini CIA`nın Ortadoğu uzmanı Graham Fuller ile birlikte kaleme aldı.CIA ajanı.


-Graham E. Fuller: Amerikan RAND Corporation düşünce kuruluşunun daimi politik danışmanı, ABD Merkezi Haberlama Teşkilatı`nın (CIA) Milli Haberlama Konseyi eski başkan yardımcısı, yazar, ABD`li devlet görevlisi.

-Orta Atlantik Türk Amerikan Federasyonu`ndan Mahmut Yeter:FETÖ’cü.


 Ralph Peters;  Neo-con`ların önde gelen isimlerinden emekli albay Peters, eski ABD Başkanı Bill Clinton`un danışmanlığını yaptı.CIA ajanı.


-CIA eski Direktörü  John  Brennan:Fordham Üniversitesi`ni bitirmesinin ardından CIA`de göreve başladı çeşitli kademelerde hizmetlerde bulundu 25 yıl boyunca CIA merkezinde görevlerini sürdürürken Başkan Barack Obama`nın Beyaz Saray`da İç Güvenlik Danışmanı görevini yürüttü. Bu görevi sırasındayken istifa eden David Petraeus`un yerine Barack Obama tarafından ABD Senatosuna CIA başkanlığına aday olarak gösterildi. Senato`da yapılan oylamada 34 hayır oyuna karşılık 63 evet oyu alarak CIA`in başkanı olan Brennan`ın görev süresi 20 Ocak 2017`de doldu.


Bir grup avukatın şikayet dilekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlatmış bulunduğu soruşturmada şüpheli bu isimlerin secereleri ve ABD/CIA’daki  üstlendikleri sorumluluklar dikkate alındığında  Türkiye’nin ilk kez yargı nezdinde ABD ve CIA ile karşı karşıya geldiği ,soruşturma kapsamında şüphelilerle ilgili isnat edilen suçlar dikkate alındığında olayın  ve soruşturmanın ağırlığı daha iyi anlaşılabilir.


Bu soruşturma, ülkenin geçmişte ve halen yaşamakta olduğu sorunlar ve sıkıntılar dikkate alındığında geç kalmış/kalınmış bir dava ve dava nezdinde geç kalmış bir yüzleşme ve hesaplaşma olduğu söylenebilir.


DARBE GECESİ BÜYÜKADA..!


İstanbul Büyükada`da 1919`daki işgal günlerinde İngiliz Ordu Karargâhı olarak kullanılan Splendid Otel, 15 Temmuz`da CIA`ya çalışan ABD`li profesör Henri Barkey`in de aralarında olduğu çoğu yabancı 17 ismin gizemli bir toplantısıyla gündeme geldi. Otelde toplantı sırasında sık sık ABD ile telefonda temas kuran Barkey, hain kalkışmanın başarısız sonuçlanmasıyla 19 Temmuz`da Türkiye`yi terk etti. Barkey, grupla birlikte otelden çıkış yaptığı 17 Temmuz`da ise otel görevlilerine üzerinde "Pensilvanya" yazan bir çan bıraktı. Barkey ve beraberindekilerin Büyükada maceraları  ile 17 Temmuz da Karaköy’de gerçekleşen  buluşma üzerinde daha sonra duracağız.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma ile ilgili şunu söyleyebilmek mümkün. Türkiye, ARTIK, ABD/CIA’nın, NATO’nun ve AB ülkelerinin, Siyonistlerin istedikleri gibi at koşturabilecekleri, diledikleri partiyi veya lideri iktidara taşıyıp beğenmediklerini alaşağı ederek devirebilecekleri bir ülke olmaktan adım adım çıkıyor.


Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını ve egemenliğini korumaya dönük  bu adımları önemsemek, sahiplenmek ve desteklemek tüm yurttaşların görevi olarak kabul edilmeli.İşte,yazılarımızda ve gazetemizde sürekli vurgulayarak dikkat çektiğimiz, altını önemle çizdiğimiz YÜZLEŞME ve hesaplaşma BUDUR..!


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 312