SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • CHP`DEN ŞEHİT CENAZESİNE NEYİN ÇIKARTMASI!?

CHP`DEN ŞEHİT CENAZESİNE NEYİN ÇIKARTMASI!?


Edremit’te  şehit Ayhan Özdil’in cenaze töreninde CHP Balıkesir milletvetili Mehmet Tüm’e yönelik sözlü ve fiili taciz üzerine,  Balıkesir basın ve yayın organlarında değişik haber ve yorumlar yapıldı. Ben de, yaşananlarla ilgili yazdığım makalede  milletvekili Tüm’e yönelik sözlü ve fiili tacizi  kınayarak, yaşananın yanlış olduğunu vurguladım.
Ancak, sular durulmadı ve ŞIRNAK Uludere’de şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Özcan Mutlu’nun Edremit’teki cenaze töreninde milletvekili Tüm’e yönelik sözlü tacizler devam ederken, yaşanan olayı Balıkesir ili genelindeki basın ve yayın organları  değişik biçimlerde ele alıp, işlediler.
Kuşkusuz olayın    basında katlanarak Tüm’e yönelik  değişik tepkilerle ele alınıp,büyümesinde  CHP adına yapılan açıklamaların da rolü var.
Örneğin, Balıkesir Politika gazetesinde,  “ŞEHİT CENAZESİNE CHP OPERASYONU’ başlığıyla verilen haberde  CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’nın, Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu’nun cenazesine katılımla ilgili yaptığı basın açıklamasında “CHP’DEN EN ÇOK ŞEHİT VEREN İL’E ÇIKARMA” başlığını kullanması  ‘provakasyon’ olarak nitelendirilmiş.
Edremit’te şehit cenazesine CHP adına  ‘çıkartma yapan’  milletvekilleri şunlar: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça, Genel Başkan Vekili Veli Ağbaba, Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Antalya Milletvekili Murat Enir, Samsun Milletvekili Kemal Zeyrek, Manisa Milletvekili  Yıldız Biçer, Ankara Milletvekili Nezati Yılmaz, Uşak Milletvekili Özkan Yalın, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu…
Sanırım, şehit Mutlu kabrinden ayağa kalksaydı, ‘ne çıkarması ya.. Çıkartma yapacak yeri mi bulamadınız!?  Ben, Şırnak’a çıkartma yaptım, bedelini de  ödedim…Çıkartma  yapacaksanız, Ege’nin mavi sularına kulaç atmak için değil de , Şırnak’a, Nusaybin’e, Yüksekova’ya çıkartma yapın da yattığım yer de içim serinlesin’derdi..!
Balıkesir Yeni SÖZ gazetesinin haberine göre ise, ‘çıkartma’da hızını alamayan CHP Genel Başkan Yardımcısı  ve milletvekili  Özgür Özel de, konuşmasında yağıp gürleyerek, Edremit’e şehit cenazesine ‘had bildirmeye’ geldiklerini vurguluyor…
Vay anam vay…

Balıkesir POSTAM gazetesinden Murat Ayaşoğlu’nun ‘EN  AĞIR KÜFÜRLERİ YİYİP,MEZARLIĞIN ARKA KAPISINDAN KAÇTI’ başlıklı haberinde ise , “…şehit cenazesine 15 milletvekili ve partililer ile beraber 40 kişilik grupla katılan Tüm ikinci saldırı ile şok oldu. Polisin özel güvenlik tedbiri sayesinde bu sefer fiziki saldırıya uğramayan Mehmet Tüm’e bu sefer birçok vatandaş küfürlü, sinkaflı sözlerle şehit cenazesine geldiğinden dolayı tepki gösterdi. Öfkeli kalabalığı polis güçlükle tutarken Tüm ve beraberindeki CHP’liler mezarlığın arka kapısından çıkarak kızgın kalabalıktan kaçtılar” deniyordu…

Peki, ne oluyor?

Vatandaş, bölücü ve işbirlikçi terör örgütleriyle, Meclis’deki  siyasi parti  temsilcilerinin arasına kalın bir set çekmesini, bunu ifade ederken de  araya  ‘ama, lakin, fakat, ancak’ sözcükleri girmeden ve sokulmadan  terör örgütü ve terörün, net bir biçimde,  lanetlemesini bekliyor ve istiyor.
Bu çok mu zor!?
Evet, bu CHP için gerçekten de çok zor bir durum ve bu karmaşık durumu en iyi bilenler de , ne yazık ki, CHP’liler ve CHP içindeki Atatürkçüler...Yani bu durumu dillendirenleri ne AK Parti, ne MHP, ne  de bir başka yerlerde aramayın!
Sorunun, beklentinin ve ihtiyacın temel kaynağı  CHP’nin  ta kendisidir!
 O nedenle  CHP, ‘çıkartmayı’ ,Edremit  de şehit cenazesine yapma yerine kendi parti örgütüne, kendi içine yapmalı!
Neden ve niçin  mi?
Milletvekilleri Havutça, Akın ve Tüm’ü biraraya getirin ve üçünden de  siyasi diplomasiye kaçmadan, oportünizmin arkasına saklanmadan,  ‘kürt sorunu’, ‘PKK ve terör sorunu’, ‘HDP ve PKK ilişkisi’,  ‘Kobani ve YPG’ üzerine  samimiyet çerçevesinde söyleşin, ortaya iki veya üç CHP çıkacaktır. Bu durumu il, ilçe başkanları, belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri ile yapın, ortaya çıkan parti çeşitliliğine sizler bile şaşıracaksınız.
Bunu siyasal bir zenginlik olarak  parti içinde pazarlayabilirsiniz ama kamuoyu ve  seçmen, CHP içindeki bu siyasal karmaşayı, paradoksu tepeden tırnağa görüyor ve biliyor.
Sonuç olarak, vatandaş, kimin ne olduğunu, kimin  kimlerin sözcüsü konumunda bulunduğunu gayet iyi biliyor. En başta da CHP’liler ve özellikle de Atatürkçüler…
Irak da Türk askerinin başına çuval geçirilmesi olayı gibi, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurdukları CHP’nin başına da ‘birileri’ çuval geçirdi…Ben, bu olayda en büyük etkenin 12 Eylül faşist darbesi olduğuna inanıyorum.
12 Eylül faşist darbesi koşullarında ,vazgeçtik siyasetten, nefes alamayan ve sık boğaz edilmiş sosyalist ve radikal  sol’un  tüm renkleri, kendisine makul gerekçeler uydurarak, sempatizanlarından kadrolarına kadar, CHP’ye doluştu.
’Bir şeyleri değiştirme’, ‘dönüştürme’ adına CHP içinde yer alan bu insanlar, tam tersine  zaman içerisinde büyük oranda CHP’lileşti. Kimi il,ilçe yöneticisi, kimisi belediye başkanı ve ya meclis üyesi, kimisi milletvekili, kimisi genel merkez yöneticisi  oldu. (Hatta eski sol ve sosyalist hareket içinden gelmiş olmak, CHP içinde konum pekiştirmek ve yükselmek için referans kabul edildi.)
CHP içinde zamanla hemen her şey olanlar, hiç bir zaman gerçek anlamda, ne Atatürkçü ne de CHP’li oldu. Ana sıkıntı budur ve sorun,bu nokta da aranmalı..!
Günümüz  ‘Yeni CHP’sinde,  gerçek anlamda  CHP’liler ve Atatürkçüler artık azınlıktır.!
Bugün; CHP içinde Mustafa Kemal’i yerden yere vuran, Atatürkçülüğü  ret eden, 6 Ok’u trafik levhaları kadar  bile önemsemeyen, emperyal güçlerle flört içerisinde, mezhepçi ve ulusalcılığı(milliyetçiliği) faşizmle özdeş gören, ulus devlete inanmayan ve etnik bölünmeyi,  halkların özgürlüğü yada ulusların kendi kaderlerini tayin hakkının vazgeçilmezi kabul eden,  ‘ hepimiz Ermeniyiz’ diye ortalıkta dolaşan,FETOCULARLA düşüp kalkan   bunca  insan varken, sormak gerekiyor: HANGİ CHP?
Bu, CHP, Mustafa Kemal’in  CHP’si değil,  KASET CHP’sidir…!
Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın WikiLeaks belgelerinin ortaya dökülmesiyle ifşa olan ‘TR 705’ hala belleklerde…Acaba bugünün CHP’sinde ABD, İngiltere, Almanya patentli kaç tane ‘TR 705’ var, kim bilir!?
Esen kalın…

Etiketler: ENGİN ARICAN 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 641