SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU`NUN FETÖ AŞKI!

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU`NUN FETÖ AŞKI!


15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması sonrası,  siyasal iktidarın, OHAL kapsamında yurt genelinde başlattığı FETÖ operasyonları  kapsamında, Balıkesir’de de bir dizi operasyon gerçekleştirildi.


Yürütülen FETÖ operasyonları sürecinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi metropol kentlerin yanı sıra  Balıkesir’in de FETÖ için pilot bölge olduğunu öğrenmiş  olduk. Bu durum, Balıkesir kamuoyu için bir sürpriz miydi?


Hayır!


İBADET İLE TİCARET İHANETLE İÇSELLEŞMİŞ!


Balıkesir Valisi Mustafa Yaman dönemi ve tutuklanan iki vali yardımcısı Mustafa Üçkuyu ile Mehmet Şahin’in FETÖ ile ilişkili tutuklanmaları sonrası, Emniyet ve Garnizon’a , Milli Eğitime ve üniversite ile  iş hayatına dönük operasyonlar vakanın rengini değiştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın   Fetullahçı terör örgütlenmesini  resmederken ifade ettiği “ibadet. Ticaret ve ihanet” boyutları ülke genelinde olduğu gibi, Balıkesir’de de birbirine karıştığı gözleniyor.. Bu çetesel terörist ve hain yapının ülke genelinde yaşandığı gibi, Balıkesir  ve ilçelerinde de oynadığı rol, örgütlenme ağı, eylemlerinin hala tam anlamıyla aydınlatılmış olduğunu sanmıyorum. Çünkü, her gün, gerçekleşen operasyonlar, emniyet ifadeleri, ifşaatlar, tanık anlatımları, istihbarat raporlarıyla yaşanmış ihanetin gerçekte ibadet ve ticaretle maskelendiği ortaya çıkıyor.


Artık, tüm bu nedenlerle, konu FETÖ vakası olunca, olayın anlaşılmasında ve su yüzüne çıkartılıp, deşifre olmasında  vakanın ibadet ve ticaret boyutu yeterli olmadığı gibi, kimseyi ikna da etmiyor.


BALIKESİR İHANETİN İZİNİ HER ALANDA SÜRMELİ!


15 Temmuz darbe kalkışması sonrası, Balıkesir basınında, FETÖ vakası, genel olarak, son iki yılın vakası olarak değerlendirildi. Bunun gerçekle doğrudan bir ilgisinin olduğunu sanmıyorum. Bu ve benzeri yorumlara  Vali Yaman dönemi ilişkilerinin deşifre olması nedeniyle kolaycı bir yaklaşımla varıldığını sanıyorum ya  da bir şekilde FETO açısından ‘birilerinin’ zevahiri kurtarma çabaları olarak yaşanmış sürecin sorgulanıp, irdelenmesi yönündeki çabaların frenlenmesi olarak yorumlamak da mümkün.


Balıkesir, FETÖ için önemli bir üs olarak görülmeli ve geçmişten bugüne FETÖ örgütlenmesinin, ilişkilerinin izi ciddiyetle sürülmeli.


Örneğin, Hrant Dink cinayetini araştırmakla görevli başmüfettiş olan  ve “ihmal yok” diyerek olayın örtbas edilmesinde kilit rol oynadığı ileri sürülen Vali Yaman’ın yardımcısı Üçkuyu’nun 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası FETÖ ile ilişkili olduğu iddiasıyla tutuklanmış olması geçiştirilebilecek bir olay değildir. Ben, Hablemitoğlu cinayetinin de örtbas edilme çabalarında Balıkesir de FETÖ’nün  dahli olduğuna inanıyorum.


CHP LİDERİ  KILIÇDAROĞLU HİÇ GAZETELERİ OKUMUYOR MU!?


Aynı şekilde, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun  CNN Türk de Taha Akyol’un sunduğu programda  FETÖ operasyonları ve OHAL uygulamaları konusunda bir anda konuyu Balıkesir’e getirerek, yaygın ve yerel basında haber ve yorumlara konu olan  patlayıcı firması sahibi Yavaşçalar’a taşıması, FETÖ ile ilişkileri iddiasıyla tutuklanmış Yavaşça’nın mağdur edildiğinden bahisle, mevcut Vali Ersin Yazıcı’yı töhmet altında bırakmaya yönelik  itham ve iddialarda bulunması da bir rastlantı ya da sürpriz olarak görülmemeli.


04 Ağustos 2016 tarihinde Hürriyet’te yayınlanmış Yalçın Bayer’in konu ile ilgili makalesini anımsayın. Bayer, köşesinde şöyle diyordu:


“İsmail Yavaşça’nın oğlu Emrah Yavaşça’nın yönetim kurulu başkanı olduğu ve patlayıcı fabrikasını bünyesine bulunduran Yavaşçalar AŞ’ye soruşturma kapsamında kayyum atandı.


Geriye bakınca şu sonuçlar açığa çıkıyor: Patlayıcı fabrikası kuşkusuz FETÖ gibi bir terör örgütü için stratejik öneme sahip. Yavaşçaların hızlı yükselişi ve devlet içindeki bazı klikler tarafından ‘nasıl kollandığı’ yeni yeni ortaya çıkıyor. Yavaşçalar bundan birkaç yıl önce Balıkesir’in merkezinde bir av bayisi iken 100 milyon dolarlık bir tesis sahibi oldu.


Yavaşça, soyadının aksine hızlıca yükseldi; MKE’nin ‘mermi ve fişek’ ihalelerini alır hale geldi. 2003’te Kavaklı köyünde Mücahit Çayanlı’dan 50 dönümlük fabrika arazisini ele geçirmek için evrakta sahtecilik yaptığı tescillendi. Çünkü bu 50 dönüm alınmazsa, 500 dönümlük fabrika arazisi için lisans alınamıyordu. Ancak bütün bu usulsüzlüğe rağmen fabrika kapatılmadı.”


FETÖ’NÜN İHANETİ VE ABD/CIA VE NATO’NUN ROLÜNÜN MASKELENMESİ ÇABALARI MI?


CHP lideri Kılıçdaroğlu ise, söz konusu programda, Balıkesir Valisi Yazıcı’nın  Yavaşçalar’ın firmasının el değiştirmesi için   bizzat kendilerine şifaen  zorlamada bulunduğunu ve devlet imkanları kullanılarak sermaye transferinin gerçekleştirilmeye çalışıldığını ve sonuçta FETÖ operasyonu kapsamında Yavaşça’nın tutuklandığını iddia ediyor.


Sonrası daha da ilginç ve düşündürücü!


Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP’nin lideri Kılıçdaroğlu’nun bu beyanını ve iddiasını  Yavaşça Ailesi ve avukatları yalanlayarak, “Bahsi geçen olayda Vali Ersin Yazıcı’nın ilgisi yoktur” açıklamasında bulunuyor!


Garip olan ise, devlet istihbari anlamda iz sürerek, FETÖ ile ilişkili Yavaşçaların patlayıcı fabrikalarından imal edilmiş patlayıcıların ihraç trafiğini  izleyerek, uydurma belgelerle bu patlayıcıların PKK/YPG/PYD gibi terör örgütlerine ulaştığını tespit ediyor. Patlayıcı trafiği, yine tüm yaygın ve yerel basında haber konusu yapılmasına karşın, CHP lideri Kılıçdaroğlu, FETÖ tutuklusu Yavaşça ile kayyum atanmış ağır iddiaların hedefi olmuş firmasının  savunumuna neden ve niçin girdi?


Bunun en başta yanıtını, Balıkesir CHP’lilere ve dolayısıyla da kamuoyuna vermeli diye düşünüyorum.


CHP’NİN SİYASİ AÇMAZI FETO MU,ABD VE NATO MU?


Aslında, bu olayların kendisi de, 15 Temmuz darbe kalkışmasından ve özellikle de 10 Ağustos’dan sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un neden ve niçin bir anda, kimi kişiler tarafından FETÖ konusunda hedef haline getirildiğini de bize sunuyor.


Dönemin valisi Yaman’ın hem kendisi hem de aile bireyleri üzerinden, AK Parti içinde de belli ilişkilere  de yaslanarak ve sıklıkla baş  vurulan cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlık muhabbetleri üzerinden Balıkesir Valiliğinden başka bir vilayete  vali olarak atanmış olmasına karşın, büyükşehir nezdinde ve büyükşehir belediye başkanı Uğur’a yönelik hamleleri konusundaki iddiaların nedenselliğini sorgulamamızı zorunlu kılıyor.lerde, benzer itham ve iddiaların, çabaların merkezine gelip oturuyor. FETÖ konusunda Balıkesir’in bu karmaşık ilişkiler ağını çözmek ve deşifre etmek konusunda daha yapacağı çok şey olduğuna inanıyorum.


 Bu habis ur, yaşamımızın her alanından temizlenmeli. FETÖ ile mücadele konusunda her türlü dezenformasyon, manipülasyon, spekülatif haber ve yorumun, beyanların önü arkası iyi sorgulanmalı. CHP liderini Balıkesir’lilerin ama özellikle CHP’lilerin elinden Allah kurtarsın demenin dışında yazılacak fazla bir şey olduğunu sanmıyorum.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 618