SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

BU KUMPASI MİLLET YER Mİ!?


27 Mayıs 2013 tarihinde saat 22.00 sularında yaşanan İstanbul  Taksim Gezi Parkı olaylarını anımsıyor musunuz? Her şey, Taksim  alanında öngörülen düzenlemeler ve  Topçu Kışlasının yapılması ve Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılması tartışmaları ile başlamıştı.


Gezi Parkı’nda üç-beş ağacın kesilmesi  veya sökülmesini protesto eden çevreci gençlerin park içinde başlayan çadırlı eylemi gece 22.00 sularında  abartılı bir şiddete maruz kalarak çadırlarının yakılması ile fitili ateşlenen olaylar günlerce İstanbul dışına da taşarak sürmüş, bir çok genç olaylarda yaşamını yitirirken, onlarca insanımız yaralanmış, sergilenen vandallıklara herkes isyan etmişti.


Daha Gezi olayları yaşanırken  gerçek amaç ve hedefin ne olduğu kısa sürede deşifre olmuş, Erdoğan ve siyasal iktidara yönelik sergilenen kışkırtmalar ve olaylar sürecinde Taksim Dayanışma Platformu ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın görüşmelerinde Platform adına dile getirilen talepler karşısında ağaç ve yeşil ile bu taleplerin ne ilgisi var, amaçlanan ne sorusunu sordurmuştu.


Anımsayın, neydi talepler?

- 3. Köprü, 3. Havaalanı, Kanal İstanbul, AOÇ ve HES`ler…!!!


BİZ  BIKTIK  AMA ONLAR BIKMADI..!


Bu taleplerin dile getirildiği ve başından beri Gezi olaylarını organize eden ‘Taksim Platformu’nda kimler vardı?

- Taksim Platformu adına, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Tayfun Kahraman, KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz…


Başka…!?


Tabii ki, başta ‘Yeni CHP’ olmak üzere HDP, marjinal partiler ve gruplar, PKK ve FETÖ olmak üzere Doğan, PKK, FETÖ ve Soros  medyası…


Gezi’nin uluslararası organizatörü ve kışkırtıcılarının  başında ise bugün olduğu ve  tanık olduğumuz gibi  ABD ve NATO, AB, İsrail ve istihbarat örgütleri ile uluslararası medya kuruluşları…


Gezi olaylarını, öne sürülen talepleri ve bu  dönemin başbakanı Erdoğan ile  siyasal iktidarı alaşağı etmeye dönük zorlamaları organize edenlerin iç de ve dışta sergiledikleri  birliği ve bunların kimler olduğunu unutmayın!


AB’NİN ‘NAYIR’ GAYRETİ GÖZ YAŞARTICI..!


Anayasa değişiklik paketi ile ilgili 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek referandum öncesi ‘nayır’ cephesinde  (aynı Gezi olaylarında yaşandığı gibi) iç de ve dışarıda bir araya gelenleri, sandıktan ‘nayır’ çıkmalı yönündeki organizasyon ve  gayretlerini, diplomatik teamülleri bile ayaklar altına alan dayatma ve zorlamalarını hatta  İsviçre’de tanık olduğumuz gibi cumhurbaşkanı Erdoğan’a  yönelik ‘ölüm’ tehditlerini dikkate aldığınızda, kendi kendimize sormadan edemiyoruz: Ne oluyor? Erdoğan ve siyasal iktidarın boyutunu çoktan aşmış  ve Türkiye, Türklere, müslümanlara yönelik sınırı çoktan aşmış düşmanlığa varan bu ‘nayır’’ gayretlerinin nedeni ne?


 Şu son  gerçekleşecek referandum  oylaması öncesi  maskelerin inmesine neden olduğu  gayretin nedenselliklerinin ve niçinlerinin sorgulanması ve iyi anlaşılması gerektiğine inanıyoruz. İçerde ve dışarda bunların niyeti gerçekten  iddia ettikleri gibi demokrasi, insan hak ve özgürlükleri, hak hukuk mu değil mi, görmek, anlamak gerekiyor.


3.HAVA LİMANI VE AB..!


Almanya’nın Frankfurt havaalanı Avrupa`nın en önemli aktarma noktalarından biri ve  3.hava alanı konusunda Almanya’nın rahatsızlığı biliniyor. Son günlerde Almanya kervanına katılmış Hollanda da devlet televizyonu  Amsterdam havaalanı ile 3.havaalanını karşılaştırarak, Amsterdam Schiphol Havaalanı`nın önceki yıl 55 milyon yolcu ağırladığını söyleyen sunucu, bunun yüzde 40`ının yurt dışından geldiğini ya da transit uçuşların olduğunu  ve yapımı devam eden İstanbul 3.havaalınının hizmete girmesiyle gelirlerinin %50 oranında gerileyeceğini   açıkladı.

Frankfurt Havalimanı`nı işleten Fraport şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Schulte, İstanbul`a yapılacak 3. havalimanının kendileri için üstesinden gelinmesi gereken bir sınama olacağını söyledi.


Artık saklamıyorlar ve gizlemiyorlar…


Dedik ya, MASKE DÜŞTÜ..!


Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir hamle de ABD’den ve başkan Trump’dan geldi. Aralarında İstanbul`un da bulunduğu sekiz ülkedeki 10 havalimanından ABD`ye gitmek isteyenler, yanlarında CEP`ten daha büyük bilgisayar bulunduramayacak! ABD’nin YASAĞINI hemen ardından İngiltere izledi ve İngilizler de Türkiye dahil altı ülkeye benzer bir YASAK koydu!


Ne ABD ne de İngiltere, havaalanları için koyduğu bilgisayar ve elektronik cihaz yasağını, gerekçelendiremiyor! Türkiye ile birlikte YASAK konulan diğer ülkelere bakıldığında yasağın gerekçesinin gerçekte  Türkiye ve İstanbul olduğu,  ABD ve İngiltere’nin daha İstanbul 3.havaaları inşaatı bitmeden, hizmete girmeden  operasyona başlayarak, Türkiye’nin hava ulaşımında burnunu sürterek, 3.havaalanını işin başında iskartaya çıkartma peşinde oldukları görülüyor.


Evet, bu bir savaş ve dün olduğu gibi günümüzde de en büyük savaş PARA üzerinden yaşanıyor. Kızmamak, kapitalizm de paranın hükümranlığının iyi  bilinmesi ve anlaşılması gerekiyor. Biz de günümüz dünyasında bu savaşın ARTIK bir tarafıyız ve oyunun kurallarına göre oynanması gerekiyor.


TÜRKİYE’Yİ DURDURMAYA YÖNELİK HAMLELER..!


Türkiye’nin 3.havaalanı projesi ulusal bir proje! Etrafındaki kuşatmayı aşarak bitecek ve diğer yatırımlar da yaşadığımız gibi, bedeli ne olursa olsun  hizmete girecek! Yeni ve güçlü bir Türkiye, yaşamın her alanında iddialı olmaktan, üretmekten ve yaratmaktan geçiyor.


Ve inanın, Balıkesir’de  büyükşehir belediye başkanı Uğur’un ‘Yani Balıkesir’ hedefi kapsamında kaynakların en rasyonel biçimde kullanılması, kamuoyu gündemine taşıdığı her proje, atılan her temel, çakılan her çivi, hizmete sokulan her yatırım ve öngörülen her hedef  3.havaalanı, 3,köprü, Kanal İstanbul gibi   ‘birileri’nin uykularını kaçırtıyor.


İşte, AB’nin, başta Almanya olmak üzere Belçika, Hollanda, İsviçre, Avusturya ve değerlerinin uykusu bundan kaçıyor ve 16 Nisan da oyunun gereğini yaparak yekten ’nayır’ için  seferber oluyorlar.


Yeni CHP’nin yaşananlar karşısında neden ve niçin uykusu kaçıyor ve küresel güç ve çıkar odaklarının bu emperyal oyunlarına, çığırtkanlıklarına alet oluyor. Okur takdir etmeli.. Hoş artık okurluk da bir şey kalmadı ve millet yurt dışında referandum için çoktan oylarını kullanmaya başladı. Almanya’da belediyeler gurbetçilerimizi PKK/HDP,FETÖ kontrolünde   belediye otobüsleri ile ücretsiz taşımaya başladıkları  haberleri de yayınlandı!!!


Bu gayret ve seferberlik eminim ki gurbetçilerimizin gözlerini yaşartıyordur..


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 339