SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • BOSTANCI, BANDIRMA’YA IŞIK TUTTU!

BOSTANCI, BANDIRMA’YA IŞIK TUTTU!


Balıkesir siyasetinin belirlenmesi ve tayin edilmesinde, Güney Marmara nezdinde Bandırma’nın, Körfez nezdinde de yıllardır Edremit’in özel bir yeri ve önemi olmuştur. Bugün gazetemizin  Bandırma’daki Güney Marmara  irtibat ofisini Bandırma AK parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ziyaret etti. Bostancı ile uzun uzadıya büyükşehir, büyükşehir başkanına yönelik yaşanan saldırılar, Bandırma ve bölgedeki hizmet ve yatırımlar üzerine uzun uzadıya sohbet edip, söyleşme olanağımız oldu.


Alp Bostancı, baba mesleğini devam ettiren kentin tanınmış ticaret erbaplarından, esnaflarından  biri. Eşi de eczacı ve iki yetişkin evladı var.


Siyasete ANAP’ta başlamış ve AK Parti’de devam etmiş, 2009-2014 arası AK Parti’den Bandırma Meclis üyeliği yapmış olan Bostancı, 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olmuş ve yoluna meclis üyesi olarak devam etmiş edip, Eşref Kasapoğlu’nun  parti ilçe başkanlığından  ayrılması sonrası 11 aydır bu görevi sürdüren bir isim.


AMAÇ, UĞUR’U TUZAĞA ÇEKİP, DÜŞÜRMEK!


Bostancı, büyükşehir merkezde ve kamuoyunda, 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılmasından  kısa bir süre  sonra tartışma konusu olan Uğur ile FETO ile ilişkilendirme çabalarına  değiniyor ve şöyle diyor:


“Bu tür tartışmalar, bana ve partililerimizi yabancı bir tartışma ve anlamsız bir polemik. Büyükşehir başkanımız Uğur’un Feto ile ilişkilendirilme çabalarını gülerek izliyoruz. Ancak, bu çabaların nedeninin iyi sorgulanması ve anlaşılması gerek. Ben, bir çok kentimizde olduğu gibi Balıkesir’de de FETÖ’nün derin ilişkilerinin sürdüğüne inanıyorum.15 Temmuz öncesi ve sonrası FETÖ dahil, farklı siyasal ve ekonomik çevrelerin, kişilerin  büyükşehir belediyesinin mutlaka partimizden alınması ve Uğur’un bir şekilde siyaseten egale edilmesi yönündeki çabaları içinde olduklarını hep gördük, yaşadık. Büyükşehir de yaşanan büyükşehir belediye başkanımıza yönelik karalama kampanyalarının da bu gayretlerin sonucu olduğuna inanıyorum.”


Bostancı, bu karalama kampanyaları ile amaçlarına ulaşamasalar da ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla Uğur’un itibar suikastine uğradığına ve psikolojik yapısının bozulmaya çalışıldığına dikkat çeken Bostancı, “Sevgili ağabeyimin, başkanımın güçlü bir politik kişiliği ve idarecilikte büyük bir bilgi birikimi, deneyimi var. Ben, bunu da en kısa sürede aşacağına, hep birlikte aşacağımıza  inanıyorum” dedi.


BANDIRMA ‘DA AK PARTİ İÇİNDE  FETÖ TEMİZLİĞİ


Büyükşehir belediye başkanı olarak Uğur ile seçildiği günden bugüne Bandırma AK Parti ilçe yönetimi olarak uyum içinde çalıştıklarını belirten Bostancı, “’Yeni Türkiye’nin yaratılmasının yolu ülkenin 81 vilayetinin yeni bir siyaset anlayışıyla donanmasını  ‘Yeni Balıkesir’ ve ‘Yeni Bandırma’nın yaratılmasından geçiyor.2023,2071 Türkiyesi  hedeflerinin amaç haline  dönüşmesinin lafla olmayacağını hepimiz biliyoruz. AK Parti, bu nedenle ne bir CHP ne  de bir başka parti gibidir. Biz, bir dava partisiyiz. Partimizde herkes ,milletle  her fırsatta paylaştığımız amaç ve hedeflere ulaşabilmek için üzerine düşeni layıkıyla yapmak zorunda. AK Parti, kuruluşundan bugüne siyasal ve sosyal yaşamımızda, ülke ve yerel yönetimlerde ezber bozan bir parti oldu.15 Temmuz  darbe kalkışmasında cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, partimizin sergilediği darbe karşıtı duruş ortada. Balıkesir’in 20 ilçesinde de yerel yönetimlerimiz ve parti teşkilatlarımızla, partililerimizle  FETOCU darbe kalkışmasına karşı bayrak olmuş bir partiyiz.” diyerek, Bandırma’da da  ilçe yönetimi olarak parti içinde gerekli  çalışmayı yapıp, 500’ü aşkın kişinin üyeliklerine son verdiklerini vurguladı.


PARTİ, KİŞİSEL HESAPLAŞMALARIN YERİ OLAMAZ!


Parti’nin kurucu liderinin ve  siyasal anlayışının belli olduğunu, hiçbir belde, ilçe, il örgütlenmesinin şu veya bu kişinin etki ve yönlendirmesinde yorumlanmasının bile mümkün olmadığına dikkat çeken Bostancı,” Bu yöndeki çabalar, konu partimiz olduğunda nafile çabalardır. Partimizin yetkili organları ve iç işleyişi bellidir. Partimiz, diğer partiler gibi, hizipleşmelerin, iç çekişmelerin yaşandığı, şişkin egoların , siyasallaşmış kişisel hesapların tokuşturulduğu bir parti değildir. Biz de parti içi vazgeçilmez kural, herkesin işine bakması ve görevlerini layıkıyla yapması, her seçilmişin, makam ve mevki sahibi kılınmış  kişinin hesap verebilir, denetlenebilir olmasıdır.”


11 aylık başkanlığı döneminde kentin siyasal, sosyal ve kültürel yaşamında etkin bir güç olabilmek için parti yönetimi ile yoğun bir mesai harcadıklarına dikkat çeken Bostancı, “Üye sayısı olarak Bandırma’nın en büyük  en kitlesel partisiyiz. İlçe başkanı olduktan sonra bu üyeliklerin kağıt üzerinde kalmaması için özel bir çalışma yürüttük ve 2500’e yakın üyeyi bu nedenlerle üyelikten çıkardık. Şu anda sekiz bine yakın üyemiz var.15 Temmuz kalkışmasına karşı partimizin üstlendiği  görev ile demokrasiye sahip çıkma ve olası bir işgale karşı tüm parti yönetimimiz ve üyelerimiz günlerce seferber oldu. AK Partililer, artık,’nöbetdaş’ tır. Parti içinde kırgınlıkları ve küskünlükleri aşmak, yol ve dava arkadaşlığımızı güçlendirmek, saldırılara karşı partimizi diri tutabilmek için daha yapacak çok şey olduğunu biliyor, herkesi kucaklamak için  yoğun mesai harcıyoruz.” dedi.


HERKES KENDİ İŞİNİ LAYIKIYLA YAPMALI!


Bandırma da gerçekleşen FETÖ operasyonları kapsamında açığa ya da gözaltına alınmış, tutuklanmış bir çok kişinin ya da ailesinin, yakınlarının  şahsının ve partinin kapısını çalıp, çare aradığına dikkat çeken Bostancı,  “FETÖ’nün ,devlet için de, millet için de, partimiz için de ciddi bir tehlike olduğu  17/25 Aralık kumpasında da, 15 Temmuz darbe kalkışmasında da ortaya çıktı. Millet, doğal olarak FETÖ’nün siyasal uzantılarının da ortaya çıkartılmasını ve temizlenmesini istiyor. Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmiş olmasına bizler de üzülürüz. Ancak, devletin polisinin, savcısının, hakiminin layıkıyla ve titizlikle işini yapması gerektiğine inanıyoruz. Bunun kolay bir iş olmadığını bizler de görüyoruz. Büyükşehir   belediye başkanımız Uğur’a yönelik karalama kampanyasını da bu kapsamda bir hedef saptırma, kamuoyunun kafasını bulandırma çabası olarak görüyoruz. Benzer çabalar kentimizde de yaşanıyor ”dedi.


Bandırma AK Parti İlçe Başkanı ve Meclis üyesi Bostancı ile söyleşimize sonraki yazılarımda da yeri geldikçe değineceğim.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 683