SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018

BİZDEN UYARMASI..!


2019’da gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP’den ayrılan muhalif grubun liderliğini yapan Meral Akşener, parti kurma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, MHP’den ayrılan eski bakan Koray Aydın, gerçekleşen törenle Akşener’in kuracağı partinin saflarına katılırken, 2019’da cumhurbaşkanı adaylarının Akşener olacağını açıkladı.

Bu giz değil..!

Bir süredir partilerinden ayrılmış MHP’liler ve ülkücüler, Akşener ismine takılmadıklarını, partinin kuruluşu gerçekleştikten sonra, kurucu başkanlığını üstlenecek Akşener’in parti genel başkanlığını bırakarak cumhurbaşkanı adayı olacağını alenen dillendiriyor.


Kiumine göre Akşener sonrası kurulacak partinin genel başkanlığına  Ümit Özdağ, kimine göre Koray Aydın, kimine göre Sinan Oğan, kimine göre Yusuf Halaçoğlu getirilecek ya da seçilecek! Yani hemen herkesin gönlünde bir “aslan” var ve  her “aslan” şimdilik uykuya yatmış gözüküyor.

Ama dikkatinizi çekerim, ”şimdilik”..!


BİZ BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRMÜŞTÜK..!


Anımsar mısınız bilemem ama 2015 yılında gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP ortak aday çıkartma konusunda mutabık olmuş ve her iki partinin tabanından yöneticisine ve milletvekiline kadar ismi pek de bilinmeyen Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçilmesi için  peşine düşülmüş ancak seçim kaybedilmişti.


Daha sonra MHP’den milletvekili seçilmesine karşın ne TBMM’n de ne de ülkenin siyasal ve sosyal gündeminde esamesi okunmayan İhsanoğlu, sırtındaki FETO ‘nun adayı damgasıyla kaybolup, gitmişti…


Akşener’i de aynı akıbet mi bekliyor, bilinemez ama  benzer bir oyunu bıkmamacasına yineleyerek sahneleyen bir “üst akıl”dan söz edebilmek mümkün. Aklınızı “birilerine” kiralama alışkanlığına kapıldığınızda  bir kere kiralanmış bir aklın bir daha ne zaman ve kimler tarafından kullanılması kimseyi şaşırmasa gerek…


MHP ile yollarını ayırmış ve yeni siyasal oluşumda yer alan arkadaşlar bana kızıp, gücenmesin ama bir gazeteci-yazar olarak dikkat çekmek benim görevim.


OYUNA DİKKAT ÇEKMEK BİZİM GÖREVİMİZ..!


Tam da bu nokta da temel siyasi dürtünün ili anlaşılması ve sorgulanması gerekiyor.


Dert ve dava ne..?


Öncelik, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığından indirilmesi ve siyaseten yönetimden uzaklaştırılarak, tasfiyesi… Keza, indirenin bununla yetinmeyeceğini herkes biliyor. Sırada AK Parti’nin iktidardan uzaklaştırılması ve merkezi yönetimden sonra yerel seçimlerde geçmişte olduğu gibi benzer seçim ittifaklarıyla yerel yönetimlerden AK Parti’nin uzaklaştırılması ve tasfiyesi var.


Tekil ya da grup olarak bireylerin TC yurttaşı olarak böylesi bir hakları yok mu?


Bu bir Anayasal bir hak ve tabii ki var! Her siyasi parti siyasi bir iddianın sahibidir ve doğal olarak düşündüklerini gerçekleştirmek için iktidarı seçim yoluyla, demokratik açıdan yasal zeminde, kazanmak için yola çıkar. Bunda sorun yok, olamaz da..!


Demokratik ülkelerde ve bir toplumda iddia sahibi olmak, abartmamak kaydıyla, anlaşılır  ve anlamlı, güzel bir şey’dir… 80 milyonu aynı tornadan çıkmışçasına bir siyasi potaya koyamazsınız. Farklılıklar ülkenizin zenginliğidir..!


Burada dikkat çeken ayrıntı, MHP’den kopuşma sürecinde FETO’culukla itham ettiği Akşener’in bugün etrafında kenetlenen Koray Aydın’ın ve bir çok ismin, eylemini ve siyasal duruşunu izah ederken, Erdoğan ve AK Parti karşıtlığıyla temellendirip, gerekçelendirmesi ve eski partisini Erdoğan’a ve iktidar partisine yakınlığıyla itham etmesidir.


NE SAĞCIYIM NE DE SOLCU EDEBİYATI..!


Yeni partinin kuruluşu ile ilgili yapılan açıklamaları ve yapılan çalışmaları mesleğim gereği ilgi ile yakından takip ediyor ve izliyorum. Partinin kuruluşunda yer alan isimler ve özellikle Balıkesir MHP’den milletvekili seçilmesi sonrası ayrılan eski belediye başkanı İsmail OK’un bugüne kadar ki beyanları ortada.


Kurulacak partinin “merkez “bir parti olacağını siyasetin sağ ve sol’unun dışında “merkezine” oturacağını ne sağcı ne de solcu bir parti olacağı  özellikle vurgulanıyor. Bu ifadelerin halk nezdinde karşılığı “ne sağcıyım ne de solcu, futbolcuyum futbolcu” şeklindedir…Resmi olarak parti kurulmadığı ve program ve tüzüğü açıklanmadığı için absürd  yorumlar yapmanın kolaycılığına kapılmayacağım ama şu sorunun üzerinde düşünmek gerekmiyor mu?


Bir “dava” partisinden kopanlar ve yollarını ayıranların bunu siyasal açıdan gerekçelendirirlerken farklı şeyler söylemeleri gerektiğini sanıyorum. ”Şimdilik köprüyü geçene kadar susalım, kendimizi gizleyelim, geçtikten sonra nasıl olsa konuşuruz” beklentisiyle hareket edenlerin büyük bir oyunun ve aldatmacanın içerisine düşürüldüklerine inanıyorum.


EKMELİDDİN DENEYİMİ AZ BİR DENEYİM DEĞİLDİR..!


Halk dilinde buna şark kurnazlığı deniyor ki, Ekmeleddin’in adaylığı ve bir çok konuda, olay da bu fazlasıyla yaşandı, sahnelendi. Ne ülkeye ne partiye ne de topluma hiç bir yararı dokunmadı..! İddia sahibi olmak ile politik hırs ve egoya yenilmek farklı şeylerdir…Cennet’in yolunu açıyor zannıyla size cehenneme giden yolu döşetir, sırtınızı sürekli sıvazlar ve gaflete ve delalete düşürürler. İhanet çukuruna düşüp, yanıp, kül olduğunuz da ağlamak kar etmez..!


Sabırla partide ve ülkücü camiada gelişmeleri, ayrışmaları, söylenenleri izleyerek partide kalmış olan MHP ve ülkücüler, “eski” bilgi ve deneyimleriyle partilerinde ve hareketlerinde yaşananları doğrudan devletin beka sorunu ile ilişkili görerek, 2015 yılı Haziran ve Kasım genel seçimleri döneminde ve 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ve sonrasında uluslar arası alanda, bölgede ve ülkede yaşananların  iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayarak, partilerine ve ülkücü harekete dert elle sarılınması gerektiğine dikkat çekiyorlar..


Bu iddianın sahiplerine göre Yeni CHP,HDP/PKK/PYD/YPG ve FETO’cularla,ne idüğü belirsiz politik gruplarla ve teröristlerle aynı siyasi pota da buluşmak ve aynı cephede yer almak politik bir kabus olmanın ötesinde tam bir felaket..! Çünkü, tüm bu olup bitenleri dizayn eden kendi emperyal çıkarları için aslında ABD/CIA,İsrail/MOSSAD,AB ve istihbarat örgütleri  ve NATO…!


Lejyonerler sahipsiz değiller ve sahipleri var..!

Bizden uyarması…


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 282