SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • BAŞKANIMIZ DURSUN MİRZA BU İŞLERİ BİLİR!

BAŞKANIMIZ DURSUN MİRZA BU İŞLERİ BİLİR!


15 Temmuz askeri darbe kalkışmasından üç-dört gün sonra, SonKurşun gazetesinin internet sayfasında “BAŞKAN MİRZA VE BANDIRMA CHP, 15 TEMMUZ KALKIŞMASINDAN HABERDAR MIYDI!?” başlıklı bir haber yayınlandı. Aynı haber, Genç BAYRAK gazetemizde de manşetten verildi.


Oligarkların bir müzmin hastalıkları vardır. Ben buna ‘iktidar hastalığı’ diyorum. Her şeyi bilen, gören, duyan ve hakim olduğunu sanan şımarık, iktidar sarhoşu ve kibirli..!


BANDIRMA,BENİ DE MİRZA’YI DA İYİ BİLİR!


Sn. Mirza da, iktidar makamına ulaşamadan önce,  hemen tüm belediye başkanlığı yapmış olanlar ve siyasi kamuoyu, partilileri çok iyi bilirler ki,  ‘iktidar olabilme hırsı ‘ ile yanıp tutuşurken, iktidar olabilmesi sonrası da iktidarını koruyabilmek için aynı hırsla, ardındaki gemileri ve en yakın arkadaşlarını bile yakan bir kişiliktir.


Örneğin,  basın özgürlüğünden, ifade özgürlüğünden, insan hak ve özgürlüklerinden dem vuranların ortak yanlarından birisi, söylemlerini iktidar olmadan önce mi iktidar olduktan sonra mı söyledikleridir. İktidar yüzü görmeden, koltuğu garantiye almadan  önce  her türlü özgürlükten, demokrasiden söz edebilirsiniz amma iktidar olup da, koltuğu garanti altına alınca, hava değişir. Hele bir de iktidar sahibini eleştiriyor, kimi eksik ve yanlışlarını inatla ve cesaretle  dile getiriyorsanız, vay halinize!


GAZETECİ-YAZARIN TEK HAVALE MERCİ YAZMAK,KAMUOYUYLA PAYLAŞMAKTIR!


Sn.Mirza, söz konusu haberden ötürü şahsımı halkın vicdanına havale etmiş! Bunda sıkılacak, üzülecek şey görmüyorum. Halkın vicdanı, kamuoyu takdiri önemlidir. Ben de, aynı şekilde sn. Mirza’nın   yaklaşık 2,5 yıllık başkanlığını, önce partililerinin vicdanına, sonrasında kamuoyunun  takdirine ve Bandırma halkının vicdanına havale ediyorum da aslında mesleki olarak benim böylesi bir hakkım yok.


Sn.Mirza, ‘düz insan’dır  ve   anlamı ‘karmaşık’ şeyleri çözmekte zorluk çekebilir. Gazeteci ve yazar, mesleki olarak bildiğini ve gördüğünü, objektif olarak ,cesaretle yazmak zorundadır. Gazetecinin ve yazarın, öyle vicdana havale  etmek gibi bir derdi  yoktur, olamaz! Mirza’nın anlayamadığı ve  kavrayamadığı, aramızdaki fark budur!


OLİGARKLARIN DERDİ İLE GAZETECİNİN DERDİ BİR DEĞİLDİR!


Örneğin, bir belediye başkanı, aynı otel  ihalesinde olduğu ve yaşandığı gibi,  kamunun malını birilerine peşkeş çekemez, milletin malı üzerinden birileriyle gizli pazarlıklar yapıp, yolsuzluk ve suistimale  çanak tutamız.


Ya da bir belediye başkanı, hizmet alımı veya bir başka kamusal  ihalelerde yüklenici firmalar  arasında, her  ihale dosyası alan kişinin peşine düşüp, ‘kimden’ diye meraklanıp, ‘sen buna girme de başka bir ihalede görüşürüz’ diye  ihale ve emlak komisyoncusu gibi davranıp, sözünden çıkan yüklenici firmaları kamudan aldığı yetkiyi kafasına göre kullanıp, firma ve kişileri cezalandıramaz!


Kötü örnek çok! Yazabilmek için iyi örnek bulmakta zorlanıyoruz. Kuşkusuz, bunun da bedeli var!


Böylesi durumlarda, oligarkların, temel derdi ve davası, yazanın, haberini yapanın, eleştirenin, konuşanın peşine düşmek, dikkatleri o kurumun veya kişinin/kişilerin üzerine çekip, olayları siyasallaştırıp, kişiselleştirmekten geçer.


BUGÜNE KADAR NE YAZMIŞSAK,MİRZA,EYLEMLERİYLE DOĞRULUYOR!


Mirza da, bunu yapmış. Bugüne kadar  başkan olarak eksiklik ve yanlışlıkları üzerinde ne yazmışsak, bir kez daha doğrularcasına, Allah ne verdiyse, kişiliğimize dalmış. Hep birlikte Sn.Mirza’nın açıklamasına dönüp, daldığında bacağımızı mı tutmuş, kolumuzu mu tutmuş bakalım ve tabii ki, koskoca başkandan söz ediyoruz, yanıt verelim:


“Bu kişiyi artık tüm Bandırma tanıyor. Gerçek dışı, kendi kurguları ile karanlık düşüncelerini, çıkarları doğrultusunda yayınlayarak ve her olaydan vaziyet çıkararak hareket etmesi nedeniyle Bandırma´da tüm güvenini kaybettiğini herkes biliyor. Bu kişi, sık sık, çıkarları doğrultusunda renk değiştiriyor.”


Ahh sn.Mirza, bendenizi, ne yazık ki, sadece Bandırma değil, Erdek, Adalar, Gönen, Manyas’tan da öte Balıkesir de  biliyor ve tanıyor. Beni buraları bilmezler mi, Adalar da emlak işlerini, Gönen’de iş mevzularını, Balıkesir de, ihale konularını falan kovalar, aynen dikkat çektiğin gibi, avanta ve lavantasız kalemimi de dötümü de oynatmam! Yahu sevgili başkanım, bunu sen bilmeyeceksin de, bu memlekette kim bilecek!


GAZETECİ VE YAZARIN POLİTİK DÜNYASINDAN,TERCİHLERİNDEN SANA NE!


İncilere devam edelim:

“Onu zaman zaman milliyetçi-mukaddesatçı, kimi zaman devrimci, şimdi de AKP´li görüyorsunuz. Yani, yanar-döner, kıblesi olmayan bir kişi.”


Aynen, doğru! Yaklaşık 30 yıllık meslek yaşamımda ,şu kalemi elime aldığım güne lanet ediyorum. Bazen düşünmüyor da değilim, ya bu kalem denilen şey de bir numara var ya da ben de! Hakikatten, sn.Mirza, sen nesin, ben neyim, biz nasıl homo sapiensleriz ya…  İkimizden de homo sapiens de, homo sapiens sapiens olmaz! Yok arkadaş, eşyanın tabiatına aykırı bi şey…Türkiye’nin siyasal yaşamı gibi, yanar-döner olduk! Sen, Atatürkçüyüm diyorsun ,kimse inanmıyor. Sosyal demokratım diyorsun, kimse inanmıyor. Çok çektim darbecilerden diyorsun, güldürme deniyor.  Vaz geçtik siyasetten ,inan, partililerin bile, cinsini cibilliyetini sorguluyor, inan, şaşırıyorum.. Koca kentin başkanını, bu millet böylesine didikliyor ise, Allah’ın bir garip kulu, maaşlı yanaşması, zindan artığı, sefil emekli ne yapsın! Milletin ağzı torba değil ki bağlayasın. Senin için de bir dükkanı vardı, batırdı. Peynirciliğe soyundu, olmadı. Birileri destek çıktı, başkan seçilip, hayatını kurtardı, diyor!


MİRZA, BÜYÜKŞEHİR VE UĞUR İLE İLGİLİ SÖYLEMEDİ TEK SÖZCÜĞÜ ORTAYA KOYSUN, 

BEN GAZETECİLİĞİ BIRAKACAĞIM! YA SEN, BAŞKANLIĞI BIRAKACAK MISIN?


Şimdi, ciddi bir konuya dokundurmuş, sn.Mirza;


“Zaman zaman da, beni hiç söylemediğim sözlerle Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur Bey´le karşı karşıya getirerek, oradan aldığı söylenen maaşı hak etmeye çalışıyor. Bu kişi, bu davranışlarını yıllardır seçimleri manipüle etmek ve sonucu etkilemek amacıyla da yapıyor.”


Ya bunlar hangi sözlermiş diye kemse aranıp, durmasın. Bugüne kadar bu ne söylemedi de Arıcan yazdı, diye  merak etmesin. . Bu ciddi bir durum! Çünkü, sn.Mirza, artık, başka bir formatta ve dünyada…Allah, kurtarsın, demekten başka yapılacak hiçbir şey yok! Seçimlerin etkilenmesi ve manipülasyona gelince, bu güne kadar bu konularda çok yazdım ve hiç merak etme, bundan sonra da yazmaya devam edeceğim.sn.başkan! Bunu en çok merak  edenler, CHP’liler…Arıcan, şu dikkat çektiğin çetesel faaliyetleri, ‘derin’ ilişki ağını açıkça yazsana diye  sitem edip, duruyorlar. Yazmaz mıyım, yazacağım ,tabii ki…


BUNU BANA DEĞİL,ÖNCE CHP’LİLERE,SONRA BANDIRMA’LILARA SÖYLE!


Evet, devam edelim:


“Bu nedenle benden istediği randevulara da hiç olumlu yanıt vermedim ve vermeyeceğim. Aklı sıra bunun da intikamını almaya çalışıyor. Onu ciddiye alıp da yanıt vermek istemezdim ama bu kez, konu önemli olduğu için açıklama yapma gereği duyuyorum.”


Kim ki, aha bu başkan yalan söylüyor, diyorsa, yalan söylüyor. Başkan, bakın, doğru söylemiş. Evet, sadece bana değil, ip cambazı da olsanız, hikaye! Seçimden önce söylediklerini boş verin. O, seçilmeden öncesinde idi. Şimdi, makamına her türlü sızmaya karşı Hakkı ve korumalarıyla önlem alınmış durumda. Öyle yağma yok! Çat kapı içeri gireceksiniz. Bu,  Pekel ve öncesinde vardı. Geçti, o günler…Hele ki, o çok konuşan, çok bilmiş, tatminsiz CHP’liler ve aşırı solcular, asla!


Ya olayı bu kadar uzatmaya gerek yok! Konu ne idi!?


MİRZA’NIN AĞZINDAN BAL DAMLIYOR:


 15 TEMMUZ DARBE KALKIŞMASINA O DA KARŞIYMIŞ!!! HABERİMİZ YOK!


15 Temmuz askeri darbe kalkışmasına tabii ki, karşılar! Sonuçta, bizler, “demokrasiye gönülden inanan, darbelerden en çok zarar görmüş kişileriz. Demokrasi kültürümüzün de daha gelişmesinden yanayız.”


Kalkışma saatlerinden bugüne  belediyemizin de partimizin de ışıkları yanıyor! Her taraf ışıl ışıl! Partimizden halkın direnişini ve demokrasi zaferini alkışlayan marşlar, türküler yükseliyor. Alanlarda bir kişi  var ise 500’ü mutlaka, kendisini belli etmese de partilidir. Bandırma Belediyesi, darbe kalkışması duyulur duyulmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gibi,  tüm araçlarını hava üssü ve garnizon mıntıkasına yığdı, yollara barikatlar kurdu!


Siz,bakmayın Arıcan’a! sn.Mirza ve meclis üyeleri, ilçe yöneticileriyle darbe anlarından bugüne alanda yatmaktan bel fıtığı oldu. Bağırmaktan, bayrak sallamaktan kimsede mecal kalmadı. Sn.Mirza ,bir kerecik bile Atatürk heykeli önüne çıkıp da, aşkla ve şevkle konuşmamışsa, festivallerde, Ramazan eğlencelerinde ses telleri rahatsızlandığı içindir!


Belediyenin internet sitesinde hiçbir şey yokmuş, yalana bak! ‘Kocan Kadar Konuş’ afişini biraz önce koyduk! Herkes haddini bilmeli!  En iyisi ve en doğrusu siz bu Engin Arıcan’ı okumayın! Benim maaşa bağladıklarım, daha güzel şeyler.


 yazıyorlar.Onları okuyun!


Çok utandım ve çok üzüldüm, sn.Başkanım!


Ben, bunları bilmiyordum. ’Her ne olursa olsun’ ,bu sefer olamasa da, bir daha ki sefere, diyerek, teselli olmaya karar verdim. Nedamet, sana da ,topluma da yabancı bir şeycik değil. Bir de başarırlar, al başına belayı…Bu yaştan sonra çekilecek nane değil…


‘EN BÜYÜK BAŞKAN BİZİM OLİGARK!’

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 895