SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • BANDIRMASPOR`UN 50.YIL GECESİ!

BANDIRMASPOR`UN 50.YIL GECESİ!


Dün gece Bandırmaspor’un 50. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Grand Asya Otel de düzenlenen yemek ve Ferhat Göçer konseri gerçekleşti.

DSC_0299 (Small)

 

SONKURŞUN’A DAVETİYE  GELMEDİ!

 

Gece ile ilgili Bandırmaspor Kulübü’nden SonKurşun ve REALİTE’ye bir davet gelmedi. Diğer yerel basın kuruluşlarına ya da gazetecilere katılımları için bir davet  lütfettiler mi, bilemiyorum. Bu onların sorunu… Ancak, Atabey’in yazdığına göre, gecede basına 12 kişilik bir masa ayrılmış olmasına karşın yaklaşık 30 kişi vardı. Salona giriş ve çıkışlarda da  en küçük bir denetim, saygısızlık, sevgisizlik görmediğimi belirtmeliyim.

Evet, Bandırmaspor Kulübü, 50.kuruluş yıldönümünü ‘bir şekilde ‘  kutladı. Şahsen bana veya gazeteme bir davetiye gelmedi. Ben, 50.kuruluş gecesinde eski kulüp başkanlarına mevcut kulüp yönetimince plaket verileceği ve eski kulüp başkanı İhsan Kuruoğlu’na da plaket  verileceği  belirtilerek, davetyesi  ailesine iletildikten sonra Kuruoğlu ve Ailesinin  plaketi benim almamı rica etmesi sonrasında, kendilerine onur duyacağımı belirterek geceyle halvet oldum ve  geceye katılmadan önce de başta Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş’a ve organizasyonu yapanlara bilgi verdim.(Kuruoğlu Ailesi de zaten yönetimi bilgilendirmişti.)

O gece gittim. Kapıda  Süleyman  Takunyacıoğlu ile  hasretlik giderip, ayak üstü sohbetten sonra kapıda davetlileri karşılayan Elmastaş ile de selamlaştım. Salon girişinde  organizasyonu yapanlara bilgi de vererek, basın masasında yerimi aldım.

 

BANDIRMASPOR, 50.YAŞINI KERHEN KUTLADI!


 Erhan Elmastaş Cemal Öztaylan`a teşekkür plaketi verdi

Öncelikle salondaki izlenimlerimi aktarmalıyım.  Genel kanı, organizasyonun kötülüğüydü. Oturma düzenin de yaşanan eksikliklerin ötesinde  salonda kasvetli, ağır bir hava hakimdi. Renk, heyecan, coşku yoktu. Gecenin sunumunu yapan Tuncer Ertuğrul’un başarısı ve mezattaki gayreti ve adeta çırpınışı  dışında ne kulüp başkanı Elmastaş ne de Kaymakam Sonel’in konuşmaları salondaki kasvetli havayı dağıtmaya yetmedi.

Keza, gecenin önemine karşın ne Elmastaş’ın ne de Sonel’in yaptığı konuşmalar,  içi boş, yüzeysel konuşmalardı. Oysa ki, ne Bandırmalı sporseverlerin, ne Bandırma’lıların  Bandırma da spor ve Bandırmaspor konusunda yüzeysel ve içi boş, gaz vermeye yönelik konuşmalara karnı tok ve anlamsız.!

 

BANDIRMA; SPOR DA YATIRIM VE HİZMETE AÇ BİR KENT!

 

Yine vurgulayalım ve belirtelim: Bandırma da spor ve Bandırmaspor konusunda  kentin ciddi bir yatırım ve hizmet açlığı bulunuyor. Derdimiz ve davamız, Elmastaş ve yönetiminin şahsi anlamda niyetinin sorgulanması ve olayın kişiselleştirilerek  yorumlanmaya çalışılması falan  filan değil. Buna kafa yorulmalı!

Bu konuda kentte; Bandırmaspor’a şu veya bu şekilde  bulaşmış , fiilen sorumluluklar almış,  amatör spor kulüplerinde  zamanında top koşturup, yük altına girmiş , Bordo-Beyazlı renklere gönül vermiş insanlar fazlasıyla dolu.

 

OLİGARKLAR,  SUSKUN BİR BANDIRMA İSTİYOR!

 

Şaka falan değil!

Bandırma da, okul çağındaki genç nüfus yaklaşık 30 bin ve belki de daha fazla.. Kent olarak genç bir nüfusa sahibiz ve  sportif  açıdan beklentiler, ihtiyaçlar fazla… Ben, bu sorun ve beklentilerin kenti yönetenler  açısından bilinmediği kanısında da değilim. Hepsi biliniyor ve yıllardır yazılıp,  dillendiriliyor ama icraat ve çözüm yok!

Kentte bıktırıcı bir sağırlar diyalogu yaşanıyor ve sessizliği, suskunluğu bozanlar kenti yönetenler tarafından bir şekilde  afaroz edilmeye karalanmaya, sindirilmeye, susturulmaya ya da  ötekileştirilerek yok kabul edilmeye çalışılıyor.(Kuşkusuz,  üstlendikleri sorumlulukları gönülden  ve layıkıyla yapmaya çalışmış olanlara bir sözümüzün olmadığını da belirtelim.)

Artık, Bandırma’lı da, sporseverler de uyandı!

 

BANDIRMA VE BANDIRMASPOR’UN  DİLİ OLSA DA KONUŞSA..!

 

 50 yıllık kulüp de  sorumluluk almaya çalışanlar, bir şekilde kulübe bulaşanlar ya etiket yapmak ve tanınmak , Bandırmaspor üzerinden kişisel ve siyasi ikbal yolu açabilmek için ya da kulüp üzerinden  bir şekilde rant sağlayabilmek amaçlı spor olayının ucundan tutmaya çalışıyor. Kulüp, taraftar bir anlamda basamak olarak görülüyor. Bu derin ve ayrı bir yazı konusu…

Ya Arıcan, abartıyorsun ve haksızlık ediyorsun diyen var ise başta Takunyacıoğlu,  Özer ve  Zeyat Saygın gibi  olayın bilincinde olan  insanlarla bir konuşsun.! Olmadı mı!? O zaman bugüne kadar kulüp başkanlığı yapmış isimlerle bir konuşun! Yaşanan hoş ve güzel anılar yanı sıra iğrençliklere ve rezilliklere tanık olacaksınız…

Garibim Bandırma ve Bandırmaspor!

 

BANDIRMASPOR, KİMİLERİ İÇİN BALLI ÇÖREK GİBİ YİYENİN İŞTAHI AÇILIYOR!


İşte bu sevimsiz ve şok olmayan hatta biraz da şeytani tablo nedeniyledir ki, gerçeğin gölgesi bir kez daha 50.yıl gecesine ve salona düştü. Yoksa, sorun Elmastaş da falan değil! Samimi bir sohbete girseniz, eminim ki, anında ‘bu iş, bu koşullarda  yapılmaz…kimsenin umurunda bile değil’ diyerek, bırakıp, gidecek!(Hoş bunu diyenlerin bugüne kadar bırakıp gittiğine de tanık olmadım. Bu da ayrı bir hikaye… Bandırmaspor, ballı çörek gibi… Bir kez ısırıp, tadına vardığınız da iştahınız açılıyor… )

 

ERTUĞRUL VE BAŞ  GECENİN NAMUSUNU KURTARDI!

 

Örneğin, 50.yıl gecesinde başta  150 bini veren sunucu Tuncer’in de işini kolaylaştırıp, bizlerin de  salon dışına kaçanların sergiledikleri komiklikleri  görmemize engel olabilecek idi. Hüseyin Baş, gecenin ve arttırmanın bir anlamda namusunu kurtardı.

 Örneğin, kaç yönetim de vazgeçilmez kişi olan Baş, imana gelse de şu yaşadıklarını ve tanık olduklarını bir anlatsa! Kapalı bir kutu!  Pandoranın  kutusu  elbet bir gün açılır… İlgiyle, merakla bekliyoruz…Ki eminim, hasretle dişlerini gıcırdatarak  başka bekleyenler de var!

 

KENTİN  ‘ZENGİNLERİ’  NE YAPSIN!?

BANDIRMASPOR’UN DETLERİNİN ÇÖZÜMÜ NE ZENGİNLERİN CÜZDANINA

NE DE YEREL YÖNETİMİN KASASINA BAĞLIDIR..!

 

Sevgili Atabey, gece ve açık arttırmayla ilgili kentin sanayici ve iş adamlarına, ‘zenginlerine’ göndermede bulunmuş. Bir yere kadar haklı ama  konu Bandırmaspor olduğunda, kapısına ‘para’ diye dayanan yöneticilerden bu kentin ‘ zenginleri ‘de bıktı! Bu bugünün sorunu  olarak da görülmemeli. Çünkü, sorun, kulübün, kendi ayakları üzerinde durmasının sağlanması açısından kendi gelir kaynaklarını yaratabilmesi. Bunun bir ayağı yerel yönetimin finansal desteği olarak görülüyor ki bu konu Elmastaş ile aramızı açtı.

Çünkü, yerel yönetimlerle kent spor kulüpleri arasındaki özellikle finansal ilişki, sorunlu ve kirli bir ilişki. Çünkü, yerel yönetimlerin kent kulüplerine açıktan finansal destek sunabilmesi yasal olarak mümkün değil. O zaman ‘örtülü’ finansal destek gündeme geliyor ki, bu da suistimal ve yolsuzlukların kapısını aralıyor. Bandırma bu muhabbeti geçmiş yıllarda yaşadı. Onun için Bandırma Gençlik, Kültür, Spor Vakfı’nı kurdu! Süreci yasallaştırıp, meşru kılmaya çalıştı.

 

BANDIRMALILAR VE SPORSEVERLER APTAL DEĞİLLER!

 

Mirza’nın Bandırmaspor ‘onursal başkanı’ yapılması  ve Elmastaş’ın kulüp başkanlığıyla Hasan Sur’dan bugüne ilk kez yerel yönetim,  fiilen  Bandırmaspor yükünün altına sokuldu. Bu arayışın ve çabanın  anlamsız bir yönü yok! Ancak, bu sıkıntılı, hatta belalı bir süreç. Son, Grand Asya ihalesi ve yaşananlar skandal boyutunda! Belediye bünyesinde gerçekleştirilen hemen tüm ihalelerde ‘örtülü kaynak’ yaratma arayış ve çabaları herkesin dilinde. Yine, İDO iskelesi karşısında akaryakıt istasyonu  kurulabilmesi izni  için hangi kapıların çalındığı, rica ve minnetler  biliniyor.

Dedik ya, Bandırma ve sporseverler aptal değiller. Film izler gibi tüm yaşananları izliyorlar. Yoksa keramet bizlerin kaleminde değil. Kalemlerimiz sadece yaşananlara tercüman olmaya çalışıp, uyarıyor. Bunu bile hakkını vererek yaptığımızı ,ne yazık ki, söylemek zor!

 

BANDIRMASPOR, 7 KOCALI HÜRMÜZ  DEĞİLDİR!


 

Biz yine 50.yıl gecesine dönelim…

Dikkatimi çekti: 50.yıl davetyesinin altında üç imza var. Üstte Kaymakam Tuncay Sonel, hemen yanında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve altında Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş!

Gece kimin gecesi ve bu geceyi kim düzenledi!?

5 aydır Bandırma da görev yapan ve heyecanı, ataklığı ile  öne çıkan, her geçen gün yeni meziyetlerine tanık olduğumuz  kaymakam  Sonel  mi, Bandırmaspor’un ‘onursal başkanı’ ilan edilen Başkan Mirza mı, kim!?(Sn.Sonel’in ben hala gerçek anlamda Bandırma’yı tanıyıp, anladığı düşüncesinde değilim.)

Bunu da geçtik…

 

PLAKET REZİLLİĞİ!

 

Söz de 50.yıl gecesi, kulübün kuruluşundan bugüne emek vermiş, başkanlık yapmış  eski başkanların onare edileceği bir geceydi. Öyle denmişti. Peki, gece boyunca  bir masada izleyici rol biçilen eski kulüp başkanları, neden ve niçin sahneye alınıp, onore edilmedi! Ve plaketleri, bir çantanın içine konarak  servis edildi!?Kulübün kurucusu Hasan Sur dışında isimleri bile bir kez olsun salonda niçin zikredilmedi!?

Ya siz bu geceyi  niye yaptınız!?

 İnsanlar Ferhat Göçer’i dinlesin diye mi!?

 

NİCE 50’Lİ YILLARA..!

 

Sonuz olarak; eksiği ve yanlışlarıyla, Bandırmaspor Kulübünün 50.kuruluş yıldönümünü  kutladık. Bandırma, bir kez daha bu gece vesilesiyle birbiriyle hasretlik  giderdi. Bu soğuk kış mevsiminde bol bol söyleşti. Her gecenin bir tadı muhakkak ki  vardır. Ben, başta Kulüp Başkanı Elmastaş ve yönetimini, emeği geçenleri  içtenlikle kutluyor, Bandırmaspor’a nice 50’li yıllar, yaşlar diliyorum…

 

Esen kalın….

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 774