SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • BANDIRMA ROTTERDAMLI OLUYOR..HADİ HAYIRLISI!

BANDIRMA ROTTERDAMLI OLUYOR..HADİ HAYIRLISI!


Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı  2.bileşiminde Bandırma ile ilgili önemli bir karar alındı. Buna göre, Bandırma Şirin Çavuş Bölgesindeki 20 bin 600 metrekare alanın Liman ve Mal Deposu yapılması için kamulaştırma kararı alındı.

Kararın ayrıntılarını, nedenini, niçinini, nasılını şimdilik bilmiyoruz ama bu karar sürpriz değil.

 

 

BAŞKAN MİRZA İLE ENGÜDAR ‘ROTTERDAM’ KONUSUNDA NEDEN, NİÇİN KONUŞMUYORLAR?

 

Çünkü, uzun bir süredir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Bandırma’nın Rotterdam olacağı konusunun hemen her konuşmasında altını çiziyor.

Son bir aydır ise Büyükşehir Başkanı Uğur, Rotterdam’dan  ilgili Bakanlıklara, kendilerine, sanayi ve ticaret odalarına davet  geldiğini belirterek, önümüzdeki günlerde başta Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza olmak üzere bir heyetle Hollanda Rotterdam’a gidileceğini, limanın ve bölgesindeki ulaşım yanı sıra sanayi kuruluşlarını inceleyeceklerini, liman ,sanayi ve çevre konusunda bilgileneceklerini vurguluyor.

Peki, bu konuyla ve ziyaretle ilgili bugüne kadar Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın ağzından tek sözcükle bir açıklama duydunuz mu?

HAYIR!

Bandırma Belediye yönetiminde bir iş bölüşümü var. Üç kişilik! Diğer CHP’Li Meclis üyeleri genel olarak el kaldır-indir işlerinde kullanılıyor.

Başkan Mirza, her türlü imar ve projeler konusunda  Şerafettin Engüdar,  Bandırmaspor başta olmak üzere, ihaleler, gereksiz ve fuzuli işler konusunda Erhan Elmastaş!

Peki, Meclis üyesi ve Mimarlar Mühendisler Odası  Temsilcisi Engüdar’ın ağzından bu konularda en ufak bir sözcük duydunuz mu?

Yine HAYIR!

 

SORULARI SORMAK BİZİM GÖREVİMİZ!

 

Biliyorum ki, Başkan Mirza ,  Engüdar ve Elmastaş bu yazdıklarımdan, sorduğum sorulardan, ırgalamalarım ve ifadelerimden, tanımlamalarımdan dolayı bana kızıyorlar. Ama en başta bir çok CHP’li de tam tersi, birilerinin bu soruları sorması gerektiğine yürekten inanıyor.

Evet, birilerinin inatla, bu soruları sorması, yanıtlarını araması, hatta yanıtlarının peşinden koşuşturması gerekiyor.

 

Çünkü, en başta bu kent benim kentim ve mesleğim, kişiliğim gereği, yaşamımın hiç bir döneminde  yerel yönetimler, seçilmiş siyasiler için sevimli bir ‘mahluk’ olmadım, olamadım…Böylesi bir derdim de yok! Bunun diyeti var, biliyorum. Ne bileyim, kırk yıllık Kani, olur mu Yani..

 

Evet, Bandırma ve Roterdam…

 

BAÇEP BAŞKANI ATA,RAHAT.. O HEP KONUŞUYOR VE ISRARLA SORUYOR..!

ATA’NIN ÇIĞLIĞINI BANDIRMA DUYMALI!

 

Benim de kurucusu olduğum Bandırma Çevre Platformu(BAÇEP) Başkanı Hüseyin Ata, ne Bandırma’nın Rotterdam ne de Bandırma Limanının Rotterdam Limanı olmadığına dikkat çekerek, şöyle belirtiyor:

“Bu konu ve proje yeni değil. AK Parti ve siyasi temsilcileri dışında CHP ve MHP bu konuları da, projeleri de Bandırma’ya biçilen rolü de hiç ciddiyetle gündemine almadı. Boş işlerle uğraşıldı ve  Bandırma’ya biçilmiş rol, hep göz ardı edildi. Kamuoyu oyalandı. BAÇEP ve GÜMÇED’e siyaseten bir operasyon yapılıp, çevre hareketinin ilişkisi koparıldı. Çevre hareketi, Amerikalıların tabiriyle ‘topal ördek’ kılınmaya çalışıldı.1/100 binlik çevre düzen planıyla ilgili ‘Gezi  kalkışması ’ havasında yapay tepkiler örülmeye çalışıldı. Kamuoyuna planlar konusunda hep yalanlar söylenerek, algı operasyonu yapıldı. Şirinçavuş da sanayinin ne işi var diyenler, bir kalemde  kentle bitişik tarım arazilerini düşük bedelle sanayiye açtı. Onun için bu sürecin kazananı hep Ak Parti ve Büyükşehir oldu. Yalan söylemediler ve başından bugüne Bandırma’nın önümüzdeki dönemde üstleneceği rolü açıkça dile getirdiler. Şimdi, Rotterdam, yaşanan sürecin son halkası. Bandırma’nın samimiyet temelinde, bu projeleri masaya yatırması, üstleneceği rolü sorgulayıp, tartışması, bilmesi gerek.”

BAÇEP Başkanı Ata’nın söyledikleri hatta attığı çığlık bu! Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, çığlığı duyarsınız ya da duymazsınınız, sizin bileceğiniz iş!

Bugün için sorulması gereken ve yanıtının peşinde olunması gereken tek soru var: Başkan Mirza ile Engüdar, Bandırma Limanı’nın Roterdam Limanı olması konusunda neden ve niçin konuşmuyorlar!?

Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 723