SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ATA’NIN CHP’Sİ Mİ YOKSA ‘YENİ CHP’ Mİ!?

ATA’NIN CHP’Sİ Mİ YOKSA ‘YENİ CHP’ Mİ!?Ana muhalefet partisinin  lideri ve’Yeni CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  geçtiğimiz günlerde Adana’da gerçekleştirdiği  ‘Ülkemizi Böldürmeyeceğiz” mitinginde yaşananlar ve FETÖ/HDP/PKK operasyonları kapsamında tutuklanmış gazetecileri  partililere alkışlatması bir anda ülkenin gündemine oturdu.


Kılıçdaroğlu , ‘tıpış tıpış’  geldikleri miting meydanında toplaşmış partililere kimleri alkışlattı?(Adana mitingindeki konuşmasında da ‘tıpış tıpış’  ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu’na  artık  ‘tıpış tıpış’ yol mu gözüküyor!)


Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan, Şahin Alpay, Ali Bulaç yanı sıra FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınmış ya da tutuklanmış gazetecileri…!


‘YENİ CHP’ İÇİN YOLUN SONU MU?


‘Yeni CHP’lideri Kılıçdaroğlu’na ilk tepki, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’dan geldi ve , "Ilıcak, Altan, Bulaç`ın isimlerini Adana mitinginde hangi mantıkla okuyup kitleye alkışlatmaya çalışıyorsunuz? Benim için artık bardağı taşıran son damlaydı. Artık CHP, oraya buraya savrulan, hiçbir konuda net duruşu olmayan, hiçbir krizi yönetemeyen bir duruma geldi" dedi ve şöyle dedi:


"Siz yaptıklarınızla, söylediklerinizle ve daha önemlisi tutarsız davranarak, bugün söylediğinizin yarın arkasında durmayarak bu haksız algıların oluşturulmasına zemin hazırlıyorsunuz. Sıkıntı bu. CHP`nin neredeyse hiçbir konuda kırmızı çizgisi kalmadı. Biz öyle İçişleri Bakanlığına iki satır dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değiliz, cumhuriyet kurmuş bir partiyiz. Elbette bizim ilkelerimiz olur, cumhuriyete her zaman sahip çıkarız. Herhalde Ali Bulaç da şaşırmıştır. Cumhuriyete düşmanca tavır takınan, uzun yıllar halkı Cumhuriyetten soğutmaya çalışan bir adam bile Adana meydanında CHP`lilere niye alkışlatıldığını anlamamıştır. Bugüne kadar tutarsız tavrımız yüzünden her krizden zararlı çıktık. Şimdi en büyük kriz kapıda. Başkanlık sitemi. Bugüne kadar hiçbir krizi yönetemedik, bundan sonra en büyük krizi yönetebileceğimize dair bir emare göremiyorum."


CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen de, "Hepimiz genel başkanın konuşmasıyla ilgili önerilerde bulunduk miting öncesi. Benim miting esnasında bu durumdan haberim oldu. Ben kendi adıma Nazlı Ilıcak`ın, Altan kardeşlerin sadece gazetecilikten dolayı orada olduklarına emin değilim. Genel başkan gazeteci olarak söyletti ama hepimiz orada gazeteci kimliği ile orada olmadıklarını biliyoruz. Ben kendi adıma alkışlamam" dedi.


Yazar  Nihat Genç de, “Kılıçdaroğlu, senin belanı Allah`a bırakanın da Allah belasını versin!..” diyerek, sesini ve tepkisini yükseltirken, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CNN Türk`te katıldığı Ahmet Hakan`ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programında "Keşke olmasaydı, buna izin verilmeseydi"  sözleriyle üzüntüsünü dile getirmişti.


Yine  Yeni  CHP’de Adana mitingi sonrası bu gelişmeler yaşanırken dün de, Kılıçdaroğlu`nun başdanışmanı Doç. Dr. Fatih Gürsul, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Ankara`da gözaltına alındı.


CHP’Lİ VEKİLLER TÜM,AKIN VE HAVUTÇA’NIN MANİDAR SUSKUNLUĞU!


15 Temmuz  darbe girişimi öncesi ve sonrasıyla Yeni CHP’de yaşananlar okurlarımız için sürpriz değil.’Ülkemizi Böldürmeyeceğiz’ mitinglerinin ilki Adana yerine İstanbul da gerçekleştirilirken, mitingde HDP/PKK’lılarla birlikte sergilenen tablo hafızalarımızda…


Peki, Balıkesir’de CHP il veya ilçe başkanlarından, yöneticilerinden, CHPH milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Atın ve Namık Havutça’dan, CHP’li ilçe belediye başkanları ya da belediye meclis üyelerinden yaşananlara karşı en küçük bir tepki, rahatsızlık duyduklarına dair beyanları  var mı?


‘Tık’,yok!


Hemen her konuda basın ve yayın kuruluşlarını, gazetecileri, yazarları,  cep telefonlarıyla, mesajlarıyla, sosyal medya üzerinden  beyanlarıyla bilgilendiren  CHP’li yöneticiler ve seçilmişler, dut yemiş bülbül misali,  tam bir suskunluğa gömülmüş durumdalar.


KILIÇDAROĞLU VE EKİBİNİN 15 TEMMUZ’DAN HABERİ VARDI!


Ben, bir gazeteci ve yazar olarak ama en önemlisi bir yurttaş olarak, Yeni CHP lideri Kılıçdaroğlu ve yönetiminin başından itibaren  FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden de haberden olduğuna  da inanıyorum.


Çünkü, aynı suskunluk,15 Temmuz darbe kalkışmasının ilk dakikalarında ve saatlerinde  de Kılıçdaroğlu nezdinde yaşanmış, darbe girişiminin akıbetinin ne olacağını bir köşeye sinerek izlemiş ve beklemişti. Bu süre yani sıcak saatler içinde de Balıkesir CHP’li milletvekilleri dahil, belediye başkanlarının bir çoğu  sosyal medya üzerinden yazdıkları kaçık uçuk  mesajlarla adeta darbe girişimine, darbecilere   alkış tutmuştu…


Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz!


Örneğin, Balıkesir ve Bandırma’da Yeni CHP’yi ve parti yöneticilerini, belediye başkan ve yönetimini sindikleri   yerden, meydanlara çekip, çıkartan başta büyükşehir belediye başkanı Uğur olmak üzere AK Parti olmuştur! Yeni CHP’yi ve Kılıçdaroğlu’nu da Yenikapı’ya taşıyan, kürsüye çıkartan cumhurbaşkanı Erdoğan ve başbakan Yıldırım ile AK Parti’dir!


CHP, RAYINDAN NASIL ÇIKARTILDI?


CHP’de yaşanan bu karmaşık sürecin  iyi  anlaşılabilmesi için, 2010 yılında CHP lideri Baykal’a yapılan FETOCU kaset komplosunun ve kumpasının ve Kılıçdaroğlu’nun partinin başına nasıl taşındığının iyi anlaşılması gerekiyor. 2011’de de aynı şekilde MHP ve lideri  Bahçeli, hedef yapılmış, MHP’li üst düzey yöneticiler ve milletvekillerine yönelik kaset operasyonu gerçekleştirilmiştir.


Kaset operasyonlarını gerçekleştiren ABD/CIA,NATO ve AB ülkeleri ve istihbarat örgütleri nezdinde vatan haini ve ajan beslemeleri FETÖ’dür. FETÖ ve HDP/PKK/YPG/PYD/DAEŞ kardeş ve ortak  vatan haini ve ajan odaklarıdır. Hepsi aynı küresel güç ve çıkar odaklarından beslenmekte, yönetilmekte...


Ne yazık ki, bugün bu vatan haini ve ajan üslerinin siyasal bağlaşığı ve uzantıları da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve  kurucusuna hızla kurucusuna yabancılaştırdıkları  ‘Yeni CHP’nin ta kendisidir! Bunu ben değil, içine  ‘Yeni CHP’yi sindiremeyen, bir çok milletvekili, yöneticisi söylüyor, yazıyor…


Yeni CHP içinde Kemalistlerin parti yaşamından hızla tasfiye edilip, etkisizleştirilmeleri  önümüzdeki süreçte parti içi  ayrışma ve iktidar mücadelesini de kızıştıracaktır. Çünkü, CHP, bu haliyle ve niteliğiyle ne Ata’nın partisi ne Cumhuriyet’in  ne de Halk’ın partisidir!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 724