SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • APO DA, FETO DA BİR LEJYONDUR!

APO DA, FETO DA BİR LEJYONDUR!


15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılmasından sonra  bir dönemin tanığı ya da itirafçı FETOCU’larını okumaktan, izlemekten, dinlemekten   millet bıktı, usandı.  Gazetelerden gazetelere, televizyon kanallarından bir diğer kanala gezinip, konuşup duruyorlar.


Biliyorum, karşınızdaki düşmanı  tanımanın, anlamanın ve dolayısıyla her yönüyle deşifre etmenin en önemli araçlarından biri, tanıklıklara baş vurmak, itirafçıların pişmanlıklarını kamuoyuna taşımaktır. Ancak, ben bunun da gelişi güzel, reyting ya da tiraj kaygılarına düşerek değil, bilinçli ve kontrollü olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum.


Öyle mi yapılıyor, hayır!


BU MİLLET,MASKARALARDAN BIKTI, USANDI!


TV ekranına çıkan, Gülen’le bilmem kaç yıl yol arkadaşlığını, ballandıra ballandıra anlatırken,  konu ciddileşip de örgütlenme ve operasyonlara gelince, hemen hepsinin ortak tepkisi, ‘olayın bu yönüne hiç girmedim, bilmem. Yorum  yapamam, bir şey söyleyemem, belki, kim bilir’ gibi…’ anlamsız bir monologa dönüşüyor.


Bu anlatımlar ve tanıklıklardan ise ortaya, garip, esrarengiz, sır küpü, devlet ve toplum nezdinde her  kuruma ve alana sızmış, herkesi gözü kapalı parmağında oynatan,  aşırı zeki, hesaplı, her konuşması ve davranışı  şifresel  özellikler taşıyan, efsunlu bir  varlık ortaya çıkıyor.


Fetullah ile ilgili ekranlara taşınan yorumculara bakıyorsunuz. 15 Temmuz kalkışmasının bastırılmasından  bugüne gazeteciler ve köşe yazarları önceliğinde, emekli ya da muvazzaf askerler, emekli polis müdürleri, siyasetçiler, hukukçular ve güvenlik uzmanları ön planda.


Hemen herkes, birer FETÖ uzmanı gibi, adeta, vakayı ve varlığı daha da gizemli ve daha da anlaşılmaz kılmak adına ellerinden geleni yapıyor. Zaten her şekilde kafası karışık olan vatandaş, ekran başından daha da kafası karışmış, allak bullak vaziyette  kalkıyor.


KAFALARI KARIŞMIŞ OLANLAR,MİLLETİN KAFASINI DA KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR!


Bu  vaka ve varlıkla ilgili karmaşanın, bilgi kirliliğinin kaynağının sadece yazılı ve görsel medya olduğunu sanmayın. Toplumumuzda da kahvede, ev sohbetlerinde, misafirliklerde, meyhanelerde, iş yerlerinde, sokakta  benzer  muhabbetler tüm karmaşası ve bilmeceleriyle  sürdürülürken, genel de şöyle tamamlanıyor:


-Haberin var mı, ……mağazasının sahibi  Ahmet Bey’i de  almışlar?


-Deme ya, o da mı Fetocuymuş?


- Vay be! Daha düne kadar ayağına giymeye ayakkabı yoktu, birden arabalar, mağazalar…Demek ki, böyle bulmuş parayı!


TÜRKİYE,  ALGI  OPERASYONLARINA  YENİK  DÜŞMEMELİ!


Baştan belirtelim ve vurgulayalım: Bu, tehlikenin ta kendisidir! İş yapayım ,derken göz çıkartma buna denir. Devletin ve siyasal iktidarların acziyetini  anlatmak ve göstermek istiyorsanız, ancak böyle davranabilirsiniz.


Türkiye, dün, HDP/PKK ve  Apo  konusunda  içine düştüğü yanlışı, bugün, FETÖ ve Gülen konusunda yapıyor! Terör örgütlerini fetişleştirirken,  liderlerini  mitleştiriyor. Terör örgütleri de, liderleri de ulaşılmaz, anlaşılmaz, esrarengiz, çok güçlü, dokunulmaz bir görüntü ve zırh kazanıyor!


Şöyle  ki, 15 Temmuz öncesi ve sonrasıyla, ekranlarda bir kez olsun, sunulan ve anlatılan, tanıklık edilen Gülen’le ilgili örneğin, bir psikoloğun ve sosyal psikoloğun; düşünce dünyasının anlaşılması anlamında bir felsefecinin, sosyoloğun, tarihçinin ,siyaset bilimcinin, ilahiyatçının görüşlerine baş vurulduğunu göremedim, dinleyemedim.


VATANSIZLAR VE HAİNLER!


Tanıkların ve itirafçıların tüm abartılı ve esrarengiz kıldığı Gülen’in bilimsel ve akli açıdan sorgulanmasının ortaya nasıl bir profil  çıkartacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok. Ülkenin ve milletin başına bela olan Apo da, Gülen de düşünsel açıdan, davranışları yönünden MASKARA  ve HASTALIKLI  kişiliklerdir. Her ikisi de zaman içinde gücünü ve etkisini iradelerini ve kişiliklerini bir  başka güce biat ederek, biat ettikleri bu gücün şemsiyesi altında  ve desteğini sağlayarak geliştirmiştir. Zaman içinde her ikisi de bu güç odağı ile içselleşmiş, hızla TC kimliğinden, insanlığından uzaklaşarak VATAN HAİNİ   olarak, VATANSIZLAŞMIŞLARDIR.


Dün de bugün de farklı coğrafyalarda ve farklı milletler içinde, biz de yetiştirildiği ve  baş belası kılındığı gibi, bir çok VATANSIZ ve MİLLETSİZ, ajan ve hain ortalıkta dolaşmaktadır.


Lütfen, lejyon, sözcüğünün karşılığını anımsayın. Bilmiyorsanız, Google amca’ya girin, bakın, öğrenin!


APO DA FETO DA BİRER MASKARA VE LEJYONDUR!


Terörist PKK’nın hain lideri Apo da, terörist FETÖ’nün hain lideri Gülen de  birer  lejyondur! Dün, Roma’nın  ve Osmanlı’nın da lejyonları vardı, bugün de ABD’nin, NATO’nun, İsrail’in lejyonları var. Türkiye de, kelimenin tam anlamıyla, yıllardır  devletinin ve toplumunun içine kanserli bir virüs gibi yerleştirilip, besilenmiş , lejyonlarla mücadele etmektedir.


Hafızalarımızı biraz daha zorlayalım. Çanakkale’de en büyük ve en güçlü sömürgeci güç, Birleşik Krallık yani İngiltere, kapımıza dayandığında Kanada’lılar, Avustralya’lılar, Yeni Zelanda’lılar, Hintliler İngiliz lejyonları olarak Kraliçe adına karşımıza çıktılar. Keza, kurtuluş savaşı yıllarında da, Yunan askeri, işgalci olarak, yine karşımıza İngiliz lejyonları olarak karşımıza sürüldü.


DEVLET VE TOPLUM,LEJYONİSTLERDEN TEMİZLENMELİ!


Bu topraklar, lejyonistlere ve lejyonlara aşinadır, aşılıdır. Banların dünyasını anlamak için tanıklığa, itirafçılarının anlatımlarına da ihtiyacımız yok. Sorun, zamanında  ve onlarca yıldır, devletin ve siyasi yöneticilerin üzerine düşeni gerektiği gibi yapmamaları, gaflet ve delaletin ihanet kapılarını sonuna kadar açmasıdır.


Bedeli ağır olsa da  devlet ve millet olarak, düşe kalka öğreniyoruz. Kuşkusuz, bu da bir öğrenme yöntemi ama bedeli ve sonuçları çok ağır. Tarihine ve kültürüne yabancılaşmış olanlar, topraklarına da, milletine de yabancılaşırlar. Biz, ülke olarak salakça bir dürtüyle, lejyonistlerin, hainliklerinin mazeretlerini bile anlamaya çalışırken, çok şeyimizi unuttuk. Çuvaldızı hep kendimize iğneyi hep lejyonistlere batırdık!


Onun için, yıllardır yaralıyız. Onun  için, bu topraklar yıllardır kanıyor.


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 545