SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ANKARA VE SONRASINDA YAŞANANLAR!

ANKARA VE SONRASINDA YAŞANANLAR!


Geçtiğimiz hafta sonu Ankara da DİSK, KESK, TTB’nin öncülüğünde gerçekleştirilen ve  CHP,HDP yanı sıra bir çok siyasi partinin destek verdiği ‘barış’  mitinginde  yaşanan terör saldırısı sonucu 97 yurttaşımız   katledilirken, yüzlerce yurttaşımız yaralandı.

 

Yaşananları amatör kamera çekimlerinden , farklı TV kanallarından izlemeye çalıştım. ’İzlemeye çalıştım’ ifadesini bilinçli kullanıyorum. Çünkü, yaşananlar insanın kanını donduracak kadar  dehşet yüklü ve tam bir vahşet!

 

TÜRKİYE; IRAK, SURİYE,FİLİSTİN  OLMAMALI!

 

Öncelikle belirtelim: Kuşkusuz bu görüntüler  ve yarattığı etki açısından böyle.. Oysa ki, benzer şiddet gösterilerine, parçalanmış bedenlere, kan göllerine  alışkın olanlar için öyle değil. Onun için eminim ki, bu ülkede 78 milyon yurtaşın ezici bir kısmı benimle benzer duygular ve öfke içersinde  yaşanan vahşet görüntülerini izledi, izliyor…

Aynı görüntüleri bir Irak’lı, bir Suriye’li, bir Filistin’liye izlettirdiğinizde  bizler gibi  ülkesinde her gün, her saat benzer  vahşetleri yaşadığı için şaşırmayacak, şoka girmeyecektir.

Başka…!?

 

BEYLER, TÜRKİYE  YAŞANAN  VAHŞETİ VE ACILARI HER GÜN YAŞIYOR!

 

7 Haziran genel seçimleri sonrası ‘çözüm süreci bitti, devrimci halk savaşı başladı” diyerek terör saldırılarına başlayan, bombalı tuzaklar kuran, sağı solu kurşunlayan  terör örgütü PKK’lılar da benzer vahşet görüntüleri, parçalanmış bedenleri, kan gölleri karşısında şaşırıp, şoka girmeyecektir!

Keza, her Allah’ın günü ve gecesi terörist peşinde dağ tepe  koşuşturan TSK mensupları ile polisler de böylesi bir vahşet tablosu karşısında şaşkınlığa düşmeyeceklerdir. Çünkü, özellikle bugüne kadar tonlarca bombanın patlatılmasıyla  sayısız kez havaya uçurulan araçlarda parçalanarak yaşamını yitirmiş ya da yaralanmış   onlarca  asker ve polisimiz var!

BOMBALI TUZAKLARLA PARÇALANAN ASKER VE POLİSLERİN AİLELERİNİ,EVLATLARINI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ!?

 

Ankara’da yaşanan patlama sonrası anne-babaların, kardeşlerin, insanların  ‘bunlar ana-baba kuzuları, katlettiniz’, ‘biz bunların analarına babalarına nasıl söyleyeceğiz’, ‘birileri bu işin hesabını versin ulan’ gibi en doğal insani tepkilerine, öfkelerine tanık olduk. Şimdi aynı soruyu bu acılı yüreklere sormak gerekiyor: Peki, PKK’nın bombalı tuzaklarında havaya uçurulan, parçalanan asker ve polislerin ailelerine, çocuklarına, ana-babalarına  bu insanların nasıl katledildiklerini nasıl söyleyebileceksiniz? Hiç düşündünüz mü? Bu acı, hemen her gün yaşanıyor.

 

Ya da eşinin, çocuğunun yanında kurşunlanarak  katledilmiş asker ve polislerin ailelerine oğullarının  yaşadıkları vahşeti nasıl anlatabileceğiz?

 

TÜRKİYE, TERÖR BELASINDAN MUTLAKA KURTULMALI!

 

Demek ki, Ankara’daki terörist saldırıyla ve yaşanan vahşetle bir gerçeği acı da olsa bir kez daha şunu anladık: TERÖR  ve  VAHŞET ÜZERİNE BİR DÜNYA KURULAMAZ!

Benim ya da bizimkilerin canları yanmasın da  kimin canı yanarsa yansın anlayışı ile bu ülkenin  mutlu olabilmesi mümkün değil. Kinle, nefretle, şiddetle, kanla  bir yerlere varılamıyor! Yaşam felsefeniz, inancınız, etnik kökeniniz, mezhebiniz ne olursa olsun ÖLÜMÜ DEĞİL,YAŞAMI GÖZETMENİZ , DİĞER İNSANLARIN YAŞAMA HAKLARINA DA  ÖNCELİKLE SAYGI DUYMANIZ GEREKİYOR!

 

BUYRUN, OYUNUN PERDE ARKASINI İZLEYİN!

TERÖRÜ BASLAYANLAR VE TERÖRÜ KUTSAYANLAR AMAÇ VE HEDEFLERİNİ GİZLEMİYORLAR!

PKK-HDP-DEAŞ  VE  YANDAŞLARI, KANDAŞLARI..!


 

Şimdi,  Ankara vahşetinin  bir başka boyutuna değinelim.

 KCK Yürütme Konseyi ;"Savaşın şiddetlendiği, AKP`nin seçim ortamında seçim güvenliğini tehdit ettiğimiz yalanına sarıldığı ve başlattığı savaşın nedenlerini halktan gizlemeye çalıştığı bir ortamda, Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları da dikkate alan hareketimiz, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe gerilla güçlerimizin eylemsizlik konumuna çekme kararına varmıştır. Gerilla güçlerimiz bu süreçte planlı eylemler yapmaktan uzak duracak, mevcut konumunu koruma dışında bir hareketlilik içinde olmayacak, eşit ve adil bir seçimin yapılmasını engelleyecek veya sakatlayacak hiçbir girişimde bulunmayacaktır." Açıklamasında bulundu.

KCK’nın bu açıklamasının hemen ardından Doğu ve Güney Doğu Anadolu da çatışmalarda, pusularda katledilen asker ve polis haberleri haber ajanslarına düştü.

 

Ankara’daki terör saldırısı ve vahşetten sonra ise KCK-PKK, şu açıklamayı yaptı: "Bu eylemleri IŞİD ve ya şu bu örgüt yaptı demenin AKP`nin zihniyet, politika ve uygulamalarını gözden kaçırmak ve gerçekleri saptırmak olacağını" savundu. "Hareketimizin eylemsizlik kararı aldığı bir günde bu katliamın gerçekleştirilmesi çok manidardır…. Bu katliamın faili Erdoğan ve onun kontrgerilla ekibidir; Saray`ın Gladyosu`dur.”

 

DEMİRTAŞ’TAN TİMSAH GÖZ YAŞLARI…

DEMİRTAŞ: 1 KASIM DA OYUNUZU HDP’YE VERMEYİ UNUTMAYIN!

 

Aynı şekilde hemen terör saldırısı sonrası açıklama yapan PKK’nın siyasal uzantısı HDP Eş Başkanı Demirtaş, saldırıyı AKP İktidarının, Saray ve Saray Gladiosunun gerçekleştirdiğini belirterek, yurt dışından taziyelerini ifade eden ülke ve devlet başkanlarının AKP’yi, Başbakan Davutoğlu’nu  ve Saray’ı muhatap almadan, Kürt halkına taziyelerini iletmesini istedi.

Devamla, “Ama biz katillerimizle acıda nasıl buluşalım? Faşizmle acıda nasıl buluşalım? Yoksa yüreğinde vicdanın insani değerlerin kırıntısını taşıyanlar zaten birleşmiş durumda. Türkiye`nin bütün ezilenleri bu katliam karşısında tek yürek olmuş durumda. Bu devlet bizim bu vatan ortak vatanımızdır diyeceğiz. Kimsenin tepeden gelerek haklarımıza el koymasına müsaade etmeyeceğiz.

"Ayağımızı yere vursak sarayın camları titrer diyeceğiz. İntikamla kinle hareket etmeyeceğiz. Ama hesabını da soracağız. Bunun ilk adımı 1 Kasım…"dedi.

 

DÜNDAR: NEMRUD’U DEVİRELİM!

 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara`da yaşanan katliama ilişkin "Madem "İnadına barış" diyenlerin karşısına "İnadına savaş" diyenler dikildi. Torunlarımızın barış pankartlarından kefen yaparak büyümemesi için… Şahsi iktidarı için meydanı ateşe veren Nemrud`lara karşı, yangına su taşıyan karıncalar gibi, barışın yanında kümelenerek hiç değilse safımızı belli edelim. Bu yangını söndürelim. Nemrud`u devirelim" davetinde bulundu.

 

DEAŞ: KAFİR KOMÜNİSTLER,HAMD OLSUN!

 

Ankara saldırısının baş zanlısı DEAŞ ise  tweetrdan açıklama yapmakta gecikmedi: "Ankara`da gerçekleşen mitingde kafir komünistlerden 40`a yakın ölü ve 100`den fazla yaralı var. Yapanları tebrik ediyoruz. Allah`a hamd olsun ki Ankara`da komünistlerin mitinginde patlama olmuş. Birçok ölü ve yaralı varmış. Allah`ım ölülerinin sayısını artır. Halay çeken komünistler bu meydan kanlı meydan sloganı atarken bomba patlıyor. Barış isteyenler bunlar mı? Kanda boğuldunuz hamd olsun.”

 

ACILARLA YOĞRULAN BİR ÜLKE: TÜRKİYE…!

 

Sonuç olarak;  Türkiye’de siyasal, sosyal, kültürel  yaşamda kin, nefret, şiddet ve terörist yelteniş ve çabaların, anti-demokratik arayışların son bulması gerekiyor. Kuşkusuz, en tehlikeli terör, devlet terörüdür.  Türkiye, devletini de siyasal ve toplumsal yaşamını da her alanda demokratikleştirmeli.

Ben, günümüzde hala 12 Eylül 1980 askeri faşist darbesi döneminde bu topraklara ekilenleri ülke ve toplum olarak biçtiğimizi, faturasını ödediğimizi düşünüyorum. Toplumun önemli bir kesiminde hala devlet ve iktidarlara karşı ciddi bir güven sorunu yaşanıyor. Kuşkusuz, bunu aşabilmek mümkün ama kolay da  değil. Biz, öğrenme de en kötü yöntemi kullanan bir ülkeyiz: Deneme-yanılma…!Sürekli ateşle, şiddetle, ölümle toplum olarak pişmeye, olgunlaşmaya, terbiyelenmeye  çalışıyoruz.

Zaten bu arada hep ‘birileri’ devreye giriyor. Fırsatı hiç kaçırmıyorlar…En zayıf yerimizden bizleri vurmaya, kullanmaya çalışıyorlar….

 

Şimdilik bu kadar…Esen kalın….

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1231