SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ALACAMESCİT, ARTIK, TÜM YURTTUR..!

ALACAMESCİT, ARTIK, TÜM YURTTUR..!


ABD Başkanı Donald Trump`ın, PYD`nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri`ne (DSG) ağır silah verilmesini onaylamasından sonra ABD, Rakka operasyonu kapsamında örgüte zırhlı araçlar ve ağır silahlar gönderdi.


Rus haber ajansı Sputnik`e konuşan DSG yetkilisi şöyle demiş:

"ABD Başkanı Donald Trump`un bize ağır silah yetkisini vermesinden sonra ABD`nin IŞİD ile mücadele kapsamında bize gönderdiği zırhlı araçlar ile ağır silahlar dün akşam ulaştı. En fazla Hummer araçlar geldi. Tanklar da geldi. Havan topları, ısı güdümlü füzeler de geldi. Silahlar ve zırhlı araçlar Kürdistan bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla Semelka Sınır Kapısından Rojava`ya sokuldu. Oradan da tırlarla Kobani ve Tel Abyad`ın güneyine (Rakka`nın kuzeyi) getirildi. Bu silahlar ve Hummer zırhlı araçlar yürütülmekte olan Rakka Operasyonu`nda kullanılacak. Rakka kentine girişte aktif olarak kullanılacak."

Hummer’lar, tanklar, ısı güdümlü füzeler, tank savarlar, mayınlar, ağır makinalılar, bombalar vs…


Bu silahlar  ne zaman ABD tarafından Suriye’nin kuzeyinde YPG’ye taşınıp, teslim ediliyor?


BU SİLAHLAR TÜRKİYE’YE KARŞI KULLANILACAK..!


Genelkurmay başkanımız Hulusi Akar, MİT müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın ABD’de Erdoğan’ın ziyareti öncesi ABD’li yetkililerle bir dizi görüşme yaparken ve Erdoğan ABD’ye gitmeden önce..!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesi yaptığı açıklamada Çin’den sonra yapacağı ABD ziyareti ve Trump ile gerçekleştireceği görüşme ve ABD’nin YPG’ye silah yardımıyla  ilgili şöyle dedi:

“ Bu ara bir öncü ekibi ABD`ye göndermiştik. Bu sorunuzdaki içeriği ihtiva eden konularda bazı ön görüşmeleri yetkililerle yaptılar. Şimdi de biz en üst düzeyde sayın Trump`la bu görüşmeleri yapalım istiyoruz. Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacaktır.”


Terörle mücadele konusunda da Türkiye’nin kararlılığını ortaya koyan Erdoğan,” Aynısını bir gece ansınız gelebiliriz, gidebiliriz dedik. Bunu yapmazsak bize olan tehdit devam edecektir. Burada ne Amerika`ya tehdit var, ne Rusya`ya. Tehdit bize. Tehdit bize olduğuna göre başkalarına ne? NATO`da ittifak halinde olduğumuz böyle güçlü bir ülke, güçlü bir ortağı ile bu bölgede adımları bizimle atmalı. Asla bir terör örgütünü Amerika`nın yanına, Amerika`yı da bir terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz. Aynı şeyi, sayın Putin`e de söyledim, Rusya`ya da yakıştıramıyoruz. Şu ana kadar gelen bilgileri adeta dedikodu mesafesinde görmek istiyorum. Bu ziyaretin de bu noktada bir kırılma noktası olacağını düşünüyorum.”


ABD VE NATO İLE ADIM ADIM YOL AYRIMINA..!


Diplomasiye ve uluslararası ilişkilere aşina olan okurlarımız bugün için yaşananların ağırlığını Erdoğan’ın  sözlerinin ciddiyetini anlamakta güçlük çekmeyeceklerdir. Dün de yazdık ve dikkat çektik: Türkiye, varlığına ve güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit altında olmanın ötesinde, bir kuşatma ve saldırı altındadır. Varlığımızı ve güvenliğimizi, geleceğimizi tehdit eden bu kuşatma ve saldırıların koç başı başta ABD ve NATO’dur...!


Siyonistler ve AB de başta Almanya olmak üzere  bu küresel operasyonun saç ayağı, uluslararası işbirlikçileridir. Rusya’nın bu operasyondaki rolünü de  ve ABD/NATO’dan rol çalma çabasını da yadsımamak, küçümsememek  gerekiyor.


Küresel aktörlerin  ülkemize yönelik emellerini gerçekleştirmek için  tepe tepe kullandığı figüran ve taşeron terör örgütlerini insanlarımız zaten biliyorlar. Başta HDP/PKK/YPG/PYD olmak üzere FETÖ olmak üzere irili ufaklı bir dizi terör örgütü…

Dünkü yazımıza, ‘Akbabalar başımıza üşüştü’ başlığı atarken, boşuna atmadık..!


YUNANİSTAN  İLE  YÜZ  YILLIK  GÖRÜLMEMİŞ HESAP..!


Örneğin, ‘komşumuz’ Yunanistan…Başta Kıbrıs olmak üzere  Ege’de yaşanan yıllanmış kıta sahanlığı sorunları, Lozan’a aykırı şekilde Ege’de adaların silahlandırılması, yıllarca ASALA ve PKK ile yaşadığı flört  ve en son FETÖ’cü darbecileri bağrına basması gibi onlarca vakayı burada saymak mümkün…


Evet, şimdi yedikleri son haltı anlatacağız.


Yunanistan, askeri birliklerinden birine Smyrni (İzmir) bir diğerine ise Pontus adını vermiş.Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, Veria bölgesindeki Smyrni (İzmir) Piyade Tümeni ve Kilkis bölgesindeki Pontus Uçarbirlik Tugayını, 26 Nisan 2017’de ziyaret etmiş!!!


Kamu çalışanlarının, emeklilerinin, işçisinin maaşını bile ödeyebilmek için  başta IMF olmak üzere AB’nin himmetine muhtaç olan Yunanistan’ın Kıbrıs ve Ege’de yıllardır sürdürdüğü ve son günlerde şımarıklığa varmış ‘kaşıntı’ sının sonuçta  Yunanistan’a nelere mal olacağını hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Atalarımız kurt puslu havayı sever, demiş ama bunlar ‘kurt’ değil, bunlar ‘çakal’..!


ARTIK, ALACAMESCİT TÜM YURTTUR..!


Türkiye’ye yönelik küresel operasyonu fırsat bilip, Türkiye’den kopartılacak parçanın ham hayali peşindeler.. Yunanistan’ın iflah olmaz sevdasına Ermenistan’ı da eklemeyi unutmayın…HDP/PKK /YPG/PYD de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya gözünü dikmiş..


Bize ne mi kaldı!?


Hadi Konya ovasına…!


Bulun bir SEVR haritası, koyun önünüze.. Dava aynı dava, hesap aynı hesap, oyun aynı oyun..!


Bu oyunu ne mi bozar?


Türkiye’nin her türlü  etnik ve mezhepsel kışkırtmayı boşa çıkartıp, gaflet ve delalete düşmeden, ihanete  kapılarını aralamadan ,  milli birlik ve beraberliğine dört elle sarılması  bozar.


Oyunu bozmaya ve saldırıları boşa çıkartmaya bu yeter mi, YETMEZ..!


Türkiye’nin zamanı en rasyonel biçimde kullanarak, yaşamın her alanında yerli ve milli olanı gözeterek üretmesinden ve ulusal bağımsızlığı ile egemenliğini pekiştirmesinden geçer. Çünkü, ekonomik bağımsızlığını kazanmamış bir ülkenin  gerçek anlamda bağımsızlığından söz bile edilemez.


Balıkesir, işgalin ne olduğunu yaşamış ve Alacamescit de toplaşarak, çoban ateşini ilk yakan kentlerin başında gelmektedir. Onun için Kuva-yı Milliye denilince bu topraklarda ilk akla gelen kent, Balıkesir’dir..


Bugün Alacamescit, tüm yurttur!


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 392