SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Ak Parti,Yaşananların Farkında Değil mi?

Ak Parti,Yaşananların Farkında Değil mi?


Geçtiğimiz hafta sonu AK Parti’den 2004-2007 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış Cemal Öztaylan’ın başkan yardımcısı ve   2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı görevini üstlenmiş Recep Eraydın’ın kızının  Eken Prestige Otel’de  düğünü  gerçekleşti.Doğal olarak düğüne  parti de,ilçe ve bölge siyasal ve sosyal yaşamında öne çıkmış bir çok isim  katıldı.


Derdimiz köşeyazımızda düğünü anlatmak değil. Derdimiz ve davamız, AK Parti’nin Güney Marmara ve Bandırma’da adım adım içine sürüklendiği durumu okuyucularımızla paylaşmak. Herkes saatinde yerini aldıktan çok sonra geceye ilçe başkanı Alp Bostancı ve eşi yanı sıra milletvekili Sema Kırcı teşrif etti. Oturacağı masa ve çevresindeki bir avuç insanla tokalaştıktan sonra  Bostancı ile Kırcı yerlerine oturdu.


Oysa ki hemen arkalarındaki masada  partisi adına belediye başkanlığı yapmış ve iki dönem milletvekilliğini üstlenmiş M.CemalÖztaylan ile eski belediye başkan yardımcısı, eski ilçe başkanı Eşref Kasapoğlu yanı sıra ötesinde yine eski ilçe başkanı Adem Şener gibi bir çok partisine omuz vermiş, sorumluluk üstlenmiş, seçilmiş insan bulunmasına karşın Kırcı, bir tek kişinin bile elini sıkmaya, dönüp de bakmaya tenezzül etmedi. Salonu terk ederken de aynı şekilde Bostancı ile birlikte   salondan çekti gitti.(İlçe başkanı olarak Bostancı’nın aynı yanlışa düşmeyerek, salonda hemen herkesle selamlaştığını vurgulayalım.Kırcı’nın tavrı nedeniyle Bostancı’nın oturduğu yerde yüz ifadelerinden yaşadığı üzüntüyü ve sıkıntıyı anlamak mümkündü.)


Oturduğum yerden ilgi ve dikkatle  milletvekili Kırcı’nın yüz ifadesini anlamaya ve ruh haline anlamaya çalıştım. Komik ve trajik bir durum söz konusu idi. Hani Arıcan’lığım tutsa, gidip, hoş ve saygılı bir ifade ile yaptığının yanlış olduğunu belirtip, kibarca yerinden kalkmasını rica edip, salondaki herkesle selamlaşmasını isteyeceğim. Kırcı’nın o an ki ruh halini çözümlemeye ve anlamaya çalışıyorum ama güç..!Bir davetlinin ifade ettiği gibi, sanki buzdolabı…


BİRİLERİ AK PARTİ GERÇEĞİNİ KIRCI’YA ANLATMALI


Bir milletvekilinin, kendi partisine, partilisine,seçim bölgesine yabancılaşması sanırım bu diye düşünüyorum. Ben basın mensuplarına ayrılmış masada oturuyorum ve gazetecilerin artık yabancısı olmadıkları  ve hemen her ortamda aşina oldukları  bu sahne üzerine karşılıklı söyleşiyoruz. Gelişmelerden, parti içerisinde yaşananlara tanıklık eden partililerin öfke ve şikayetlerini, tepkilerini hep birlikte dinliyoruz.


Birilerinin Kırcı’ya hangi partiden vekil olduğunu ve partinin,partililerin dünyasını ve partisinin liderinin Recep Tayyip Erdoğan gibi her fırsatta ve her ortam da genç yaşlı,kadın erkek demedenherkesle özellikle temas kurmaya çalışarak,onların dertlerini dinlediğini anımsatması mı gerekiyor,bilmiyorum.


Buyrun,yazdıklarım da yanlış bir şey var ise sizler düzeltin!


BÖYLE BİR  RESİM OLABİLİR Mİ?


Bir milletvekili düşünün ki, partisinin eski ilçe başkanları ve yönetim kurullarında görev yapmış insanlarla kırgın,küskün  ve davalı..!


Bir milletvekili düşünün ki, partisinden belediye başkanlığı yapmış, iki dönem milletvekilliği yapmış  M.CemalÖztaylan ile  kırgın, küskün ve davalı..!


Bir milletvekili düşünün ki, belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, belediye meclis üyeliği yapmış insanlara karşı kırgın, küskün ve davalı..!


Konu Kırcı’nın kırgınlığı, küskünlükleri ve dargınlıkları,davaları olunca alan genişliyor. Bir milletvekili düşünün ki, partisinin Balıkesir’de kuruculuğunu üstlenmiş, il başkanlığını yapmış ve siyasal sorumluluk ve temsilciliğini partisinin genel merkez yöneticiliğine yıllarca taşımış, üç dönem milletvekilliği yanı sıra büyükşehir belediye başkanlığını üstlenmiş A.Edip Uğur’a karşı  da kırgın, küskün ve davalı..!


KIRCI,YANLIŞLARI İLE PARTİSİNİ DAĞITIYOR


Partisi içerisinde kim ki, milletvekili Kırcı’nın kırgın, küskün ve davalı olduğu isimlere yaklaşıyor ve onlarla da  aynı kırgınlık, küskünlük ve davalı hale gelmiyor, Kırcı, ayrım gözetmeden onlarla da davalı hale geliyor. Kırcı tarafından mimlenip fişleniyor ve bir şekilde parti içinde o kişi ile ilgili yalan yanlış bilgilendirmelerle tasfiye ediliyorsunuz.


Bu yorumları abartılı ve haksız bulanlar, bir milletvekilinin ilçe parti merkezine girdikten sonra duvarda asılı kendisinden önce belediye başkanlığı ve iki dönem  milletvekilliği yapmış M: Cemal  Öztaylan’ın resminin duvardan indirilmesini ilçe başkanından isteme hakkı ve lüksü var mı?


Keza, bir milletvekilinin, Bandırma Eti Maden İşletme Müdürlüğü görevini başarıyla üstlenmiş ve kuruluşu  zarardan kara geçirmiş, partisinin belediye başkan adaylığını üstlenmiş Recep Şekerci’yi başbakana ve cumhurbaşkanına küfür ediyor diyerekAnkara’da genel müdürlük ve Bakanlıklar arasında  görevinden alınması için mesai harcamasının mantığı var mı?


Bu ve benzeri örnekleri ne yazık ki sıralamak mümkün. Bu nokta da sorun ve sıkıntının parti içi bir sorun ve sıkıntı olmaktan çıkarak, Güney Marmara’nın ve Balıkesir’in sorun ve sıkıntısı olmaya başladığı gözleniyor.


BİR DAHA LİSTEYE GİRMEMEYİ SANKİ KABULLENMİŞ GİBİ..


Kuşkusuz,çiçeği burnunda milletvekili seçilmiş olan Sema Kırcı’nın parti içinde neden ve niçin partisine ve partililerine yönelik böylesine hasmane bir hava oluşturduğu sorgulanabilir. Ya da partisi içerisinde partililerinin bu kadar kısa bir zaman içerisinde neden ve niçin kendisine karşı  olumsuz bir kanaat geliştirdikleri ve Kırcı’nın bunu nasıl başardığı sorgulanabilir.


Vekilliğinin ilk dönemlerinde Kırcı’nın da aleyhine oluşan olumsuz havayı ve kanaatleri  aşma, anlama anlamında yakın çevresinde farklı araştırmalar  yaptığını biliyorum. Kırcı’nın, bunun  nedenlerini sorgulama sürecinde gemlenemez egosuna, hırsına, kibrine yenildiğini ya da etrafındaki kişiler  tarafından yanlış yönlendirildiğini iddia edenler ve düşünenler de var.


Sonuç olarak, Güney Marmara ve özellikle bölgenin kentsel odak noktası Bandırma’da  AK Parti, kuruluşundan bugüne  teşkilat başkanlığı ve yönetimi yanı sıra vekillik noktasında da 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesinde farklı karmaşık sorun ve sıkıntılar yaşıyor. Sorunların ve sıkıntıların teşhisi ve aşılması anlamında yaşananların kişiselleştirilerek anlaşılması ne kadar eksik ve yanlış bir yöntem olarak kabul edilse de, sonuçta siyaset insan için ve insan eliyle yapılıyor.


PARTİLİLER ADETA BİRBİRLERİYLE KUCAKLAŞMAYI ÖZLEDİ


Ben,bir gazeteci ve yazar olarak, öncelikle Kırcı’nın ilçe ve il kongreleri arifesinde parti içinde partilileri dağıtıcı konumdan hızla uzaklaşarak, akılcı bir yöntemle, kırgın,küskünve davalı hale geldiği partisi içindeki insanlarla parti birliğini ve beraberliğini daha da güçlendirme ve pekiştirme anlamında ciddi ve samimi bir çaba harcaması gerektiğine inanıyorum.Şahsı ile ilgili yanlış anlaşılmalardan şikayetçi ise o  zaman insanlarıyla bir araya gelerek  bu yanlış anlayışları en kısa zamanda düzeltmeli diye düşünüyorum.“Önümüzdeki genel seçimlerde beni buradan bir daha milletvekili adayı göstermeseler de ben bu karara saygı duyarım” demek, bana kolaycılık ve yapılan eleştirileri kabullenmek olarak geliyor. Bu parti ve partililer hizmetkarlığa sizi uygun görmüş ve takdir etmiş, vekil adayı olarak göstermiş. Seçmen de aynı şekilde sandıkta hizmetkarlığınızı onaylamış ve sizi seçmiş…!


Görev süreniz içerisinde bir  hakkın en iyi şekilde hizmet  edilerek partililer ve millet nezdinde karşılığını bulması gerekiyor. Yoksa 10 600 üyesi bulunan Bandırma AK Parti de,250 üye ile 400 delegeyi tayin etmek, belki tercih ettiğiniz ilçe başkan adayının seçilmesini kolaylaştıra bilirsiniz ama  bu işin kolayı ve ne yazık ki, bunun adı siyasi açıdan şark kurnazlığıdır…


Esen kalın..
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 386