SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • AK PARTİ,KONGRELERE HAZIRLANIYOR!

AK PARTİ,KONGRELERE HAZIRLANIYOR!


15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması ve  10 Ağustos’a kadar ‘Demokrasi Nöbetleri’nin son bulması ile birlikte Balıkesir kamuoyunda ve AK Parti içinde anlamsız ve kısır  bir tartışma süreci başlatıldı.


Balıkesir büyükşehir belediye başkanı  ve yönetiminin, partili ilçe yerel yönetimlerinin ve başta il teşkilatı  olmak üzere ilçe teşkilatlarının 15 Temmuz darbe kalkışması karşısında geliştirdiği  tavır ve duruş bilinmesine karşın, doğrudan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’u FETÖ ile ilişkilendirmeye yönelik  itham ve iddialar belli çevreler ve kişilerce ısrarla sürdürülmeye çalışıldı.


Balıkesir AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ile bu siyasi gelişmeler üzerine  karşılıklı söyleşmek imkanı bulduk. Çünkü, özellikle bu tartışmalara tanık olan ya da basından izleyen partililer, genel olarak  gelişmelerden rahatsızlar ve il başkanının  partiye de yansıyan, partiyi olumsuz  etkileyen bu  kısır tartışmalara siyasi açıdan müdahale etmesi gerektiğini düşünüyor ve bekliyorlar.


ORKAN’A GÖRE, UĞUR’A SALDIRILARIN BİRDEN ÇOK NEDENİ VAR!


Orkan, Balıkesir siyasetinin en genç  il başkanlarından ve inşaat mühendisi. İl başkanlığına kadar parti de çeşitli sorumluluklar üstlenmiş olan Orkan, aynı zamanda büyükşehir belediye meclis üyesi.15 Temmuz sonrası Balıkesir de yaşanan tartışmaların anlamsızlığına dikkat çeken Orkan, “ Bu tartışmaların ve  kişileri hedef alan asılsız ithamların ne kentimize ne de partimize bir faydası olacağını sanmıyorum. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’nin  ve büyükşehir başkan adayımız Edip Uğur’un, bizlerin  seçimleri kaybetmesi için hemen her yolu deneyen FETÖ oldu. AK Parti’nin ve Uğur’un Balıkesir’de elde ettiği seçim başarısının altında bu zorlu mücadele vardır. Bu başarıyı o günde içine sindiremeyenler bugün de farklı bir algı operasyonuyla büyükşehir başkanımızı FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışarak, itibarını karalamaya çalışıyorlar. Bu saldırıların farklı farklı  nedenleri var.1.si, AK Parti’yi büyükşehir belediyesinden uzaklaştırabilmek ve önümüzdeki yerel seçimlerde iktidar olabilmek için bu tür algı operasyonlarından medet umanlar.2.si,AK Parti içinde 15 Temmuz sonrası dönemin politik hassasiyetinden faydalanarak makam-mevki için siyasi fırsatçılığa soyunanlar.3.sü,hedef şaşırttırmak ve kafa karıştırmak için büyükşehir başkanımızı FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışanlar. Bu çabaların hiç birinden sonuç alınamayacağı ortada ve biz, parti olarak bildiğimiz, inandığımız yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”


PARTİ İÇİNDE FIRSAT KTOLLAYAN VE ÖN AÇMAYA ÇALIŞANLAR!


Balıkesir’de partinin bu tartışmaların dışına  çıkması, partisel birlik ve beraberliğin korunmasına yönelik milletvekilleri, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe parti başkan ve yöneticileri ,gençlik ve kadın kolları başkan ve yönetimleriyle  toplanarak, ortak basın açıklaması yaptıklarını vurgulayan Orkan, “ AK Parti, Türkiye’nin de Balıkesir’in de en kitlesel, en çok üyeye sahip partisi. Parti olarak, bizim FETÖ ile mücadelemiz 15 Temmuz darbe kalkışması ile başlamadı. Bunun öncesi var.30-40 yıllık bir örgütlenmeden söz ediyoruz. Olayı  şu veya bu şekilde kişiselleştirip, bir cadı avına dönüştüremezsiniz. Devlet ve yargı, ülke genelinde de Balıkesir’de de bu işin üzerine hassasiyetle gitmeye çalışıyor zaten. Asılsız itham ve iddialarla suyu bulandırmaya  ve fırsat bu fırsat diyerek, farklı beklentilere kapılıp, ön açmaya ,siyasi rant elde etmeye çalışmanın kimseye yarar sağlamayacağını düşünüyorum. İşte şerefsizlik, terbiyesizlik  ve alçaklık budur.”


BALIKESİR DEMEK,TÜRKİYE  DEMEKTİR!


Balıkesir’in, ülkeden bağımsız düşünülemeyeceğine dikkat çeken Orkan, “Türkiye’nin önüne konmuş hedeflere ulaşabilmek için verdiği mücadele Balıkesir’de de veriliyor. Büyükşehir belediyemizin verdiği ‘Büyük Balıkesir’ mücadelesi ve  2023 hedefi ortada. O  nedenle herkes üzerine düşeni yapmalı ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeli. Büyükşehrin her alanda hizmet ve yatırımlara, yeni projelere ihtiyacı var. Bakın, büyükşehir belediye başkanı Uğur ile temel atma törenlerinden, açılış yapmaktan, vatandaşın dertlerine çözüm aramaktan bulmaktan başımızı kaşıyacak zaman bulamıyoruz. Doğrusu da budur! İşe koşmayan lafa koşar, boş lafla eğlenir. AK Parti, böyle bir parti değildir.”


AK PARTİ DE KONGRE HAZIRLIKLARI


15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhunun siyasal ve sosyal yaşamda korunup, güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Orkan, “ Ülke genelinde olduğu gibi, bizler Balıkesir de, CHP ve MHP İl başkanlarıyla, partililerle bunu yakaladık ve koruduk.30 Ağustos  da hep birlikte halka seslendik. Yenikapı ruhunu önümüzdeki sürece taşımak hepimizin görevi. Millet bizden bunu bekliyor, istiyor. Kendi içinde birlik ve beraberliği, dirliğini koruyamayanların  milletin önünde birlik ve beraberliği yakalayabilmesi ,koruyabilmesi mümkün değil. Onun için parti içi sorun ve sıkıntıların aşılmasında parti içi demokrasinin  geliştirilmesinin ve kongrelerin önemli olduğuna inanıyorum. Partimiz  ilçe ve il kongresini yapmaya hazırlanıyor. Tüzüğümüze göre kongrelerimizden üç ay öncesinden delege seçimlerini yapmamız gerekiyor. Ancak, genel merkezimiz mevcut delegelerle kongreye gitmeye karar verirse, bu yılın son aylarında ilçe kongrelerimizi yapmaya başlarız. Kongrelerimiz partimizin yenilenmesi ve daha da güçlenmesi, birlik ve dirliğinin pekişmesi demek.”


ANLAMSIZ POLEMİKLERLE ZAMANI TÜKETMEYECEĞİZ!


Balıkesir siyasetinde büyükşehir belediyesinin öneminin tartışılmaz olduğunu vurgulayan Orkan, “ 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi muhalefet partileri ve  büyükşehir başkan adayları genel olarak büyükşehir belediyesinin ne olup ne olmadığını tam olarak bilemiyorlardı. Olaya farklı kaygılarla yaklaştılar. AK Parti’nin büyükşehir belediyesini kazanmış olması ve büyükşehir  de Ahmet Edip Uğur’un sergilediği performans,  zaman içinde muhalefetin de  büyükşehir olayını anlamışına neden oldu. Şimdi, tüm siyasi partiler, öncelikli hedef olarak, önümüzdeki yerel seçimlerde büyükşehir belediyesini kazanmak hedefine kitlenmiş durumda. Onun için büyükşehir belediyemizin ve başkan Uğur’un Balıkesir’de neden  ve niçin birileri tarafından hedef  yapıldığını anlamak bizler için  zor değil. Ne partimiz ne de büyükşehir belediye başkanımız Uğur, dışımızdaki kısır, sonuçsuz ve kimseye yararı olmayan, kişiselleştirilmiş siyasi polemiklerle Balıkesir için değerli olan zamanı boş yere tüketmeyeceğiz ve tüketilmesine de izin vermeyeceğiz. Biz işimize bakacağız ve herkes de işine bakmalı! İşini, sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmeli. Sorun ve sıkıntı çok ve millet, bizden mazeret değil, iş ve hizmet bekliyor.”


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 660