SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ABD/CIA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ!

ABD/CIA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ!Türkiye’nin ABD, NATO yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri ve İsrail’le ilişkilerinin 15 Temmuz darbe kalkışması öncesi ve sonrasıyla sorunlu olduğu , inişler-çıkışlar,  zig zag’lar yaşandığı biliniyor.


Dün, sabah saatlerinden itibaren TSK, Suriye’nin kuzeyinde DAEŞ’in kotrolündeki  sınır boylarındaki köy ve kentlere yöneldi ve askeri operasyonlarla bir yandan DAEŞ’i Türkiye sınırlarından uzak tutarken, diğer yandan da YPG’nin ‘Kürt  koridoru’ açma sevdasını somut bir biçimde önleyerek, YPG’nin Fırat’ın doğusuna çekilmemesi durumunda, müdahale edeceğini dünya kamuoyuna deklare etti.


DÜŞMANLARINIZ SİZE ÖFKELENİYORSA DOĞRU YOLDASINIZ DEMEKTİR!


ABD`nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey Hürriyet`te, TSK’nın Suriye harekatından 9 gün önce  yayınlanan röportajında, “Erdoğan’ın da ötesinde Washington’da genel olarak Türklerden hoşlanmama durumu da var. Türk Ordusu çok zor, selam çakıp IŞİD’le savaşmaya gitmiyorlar, aylar süren müzakereler oluyor.” Sözleriyle Türkiye ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiriyordu.


‘Stratejik ortağımız’, ‘dostumuz’, ‘müttefiğimiz’ ABD ve NATO temsilcileri,  Türkiye ve devlet yönetimi, devlet temsilcilerimizle ilgili böylesi serzeniştlerde bulunuyor ise, biliniz ki, doğru işler yapıyorsunuz demektir.


15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılmış olmasının ve onlarca yıldır besledikleri FETOCU tosuncuklarının devletin ve toplumun her katından temizlenmesinin şaşkınlığını da yaşayan ve Gülen’i Türkiye’ye iade etmemek için  kıvrım kıvrım kıvrılan ABD, son günlerde ülkemizi komşu kapısı eyledi ve son olarak, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.


Biz, ABD’li üst düzey veya  sıradan Amerika’lıları  en üst düzeyde şaşalı bir biçimde karşılamaya, arz-ı endam etmeye alışkınız. Ancak, bu sefer, tam tersi oldu ve TC.Devleti, siyasi temsilcileri   Obama’dan sonra 2.adam olan Biden’ı soğuk ve asık bir yüzle  karşıladı. Kapılarda bekletti, ilgilenmedi.


‘YENİ TÜRKİYE’ ADIM ADIM LAF OLMAKTAN  ÇIKIYOR!


Bir de, bu kadar da olmaz ki, dercesine, ABD ve NATO’nun tüm hassasiyeti bilinmesine karşın, TSK,tankıyla topuyla  Kuzey Suriye’ye  yönelik, askeri operasyon başlattı. TSK, bir yandan DAEŞ’lileri kovalıyor öte yandan YPG’lilere Fırat’ın doğusuna çekilmeleri yönünde zorlayarak, ‘çekilmezseniz, biz çekilmenizi sağlarız’ diye  uyarıp ,tehdit ediyor.


Bu, ABD’ye de, NATO’ya da, AB’ye de, İsrail’e de küfür etmek gibi bir şey!


Adamlar haklı, yıllarca alışmışlar her söylediklerinin Türkiye’de ‘emir’ gibi algılanıp, yerine getirilmesine.


 Peki, şimdi engel kim?


Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasal iktidar ve AK Parti!


Üstüne üstlük 15 Temmuz kalkışması sonrası tüm devlet organları, CHP’si, MHP’si , medyası, STK’ları hatta alevisi-sünnisiyle, Türk’ü ve Kürdüyle herkes  bir olmuş, ne bir fire ne bir gedik  var! FETÖ üzerinden devleti ve milleti kuşatıp, ülkeyi ve toplumu işgal etmeye yeltenenlerin hali, gerçekten de  içler acısı!


Orada burada patlattırdıkları bombalar, parçalanan, öldürülen  canlar. döktükleri kanlar bile kar etmiyor .Adamın canı gitmiş, ‘vatan sağ olsun’ diyor.. Oğlu ölüme koşmuş, ‘bugün ölmek için ne güzel gün anne’ diyor. Kadının bebesi parçalanıp ,ölmüş: ‘yenisini doğururum’ diye  söyleniyor.


ABD/CIA,NATO,AB VE SİYONİSTLERİN YEDİĞİ TOKAT!


Ben, ABD’li üst yöneticilerinin  ve CIA’nın  elemanlarının yerinde olsam, Gülen’i, FETOCULARI, PKK ve YPG’lileri, DAEŞ’lileri günde on posta  döver, harcadığım dolarları bunlara fatura eder, yedikleri ABD hamburgerleri  ve pizzalarını burunlarından getirirdim.


Adı üzerinde, lejyon!


 Efendilerinin isteklerini yerine getirmekle mükellef olan, paralı asker bunlar!


Sosyal paylaşımda huşu içinde Kuzey Suriye’de hızla ilerleyen Türk tanklarını izledim. Evet, mehter marşı ve ‘Türkler geliyor’  eşliğinde , tozu toprağı savurarak, hızla ilerleyen, atış yapan   tanklar… Hızını alamasalar, sanki  Şam da soluğu alacaklar!


ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Yıldırım ile görüşmesi sonrası, yaptığı basın açıklamasında Gülen’in iadesi için ABD olarak çalışmaları başlattıklarını açıkladı.


İade etseler ne olur, etmeseler ne olur, diyebilirsiniz. Ya da,’ APO’yu paketleyip, verdiler de ne oldu? Yıllardır gardiyanlığını yapıyoruz’ da denebilir.


Doğru mu, hayır, doğru değil!


GÜLEN,TESLİM ALINIP,YARGILANIP,CEZALANDIRILMALI!


Öncelikli olarak, Gülen’in ABD’den iadesinin sağlanması, ülkenin devlet olarak gücünü gösteren ve bizzat Gülen üzerinden oyun kuruculara karşı, tüm dünyada,  Türkiye’nin  siyasi ve diplomatik bir başarısı olarak kabul edilecektir.


Hiç bir emperyal ülke ve istihbarat örgütü, Türkiye’ye dönük, bugüne kadar serbest çalışma ve operasyon düzenleme rahatlığını asla bulamayacaktır. Bu durum, ülkeler ve istihbarat örgütleri kadar, ülke içinde kullanabildikleri ajanlar, lejyonlar için de  ciddi bir risk  sürecinin miladı olarak görülecektir.


FETÖ vakasında Türkiye’nin APO olayından farklı bir misyon üstlenmesi söz konusudur. APO, bir CIA-MOSSAD operasyonuyla, anlaşmalı ve şartlı olarak, Türkiye’ye sunulmuş bir pakettir. Gülen ise, Türkiye’nin zorlama ve dayatmasıyla, irade ve duruşuyla, operasyonun Efendilerinden  uşağını teslim alma, kendi hukukuna göre yargılama ve cezalandırma sürecini zorlayan bir olaydır. Bir anlamda, devletin bağımsızlığının somut bir göstergesi olacak bir  vakadır.


Yaşanan, devletin, dış müdahalelere yönelik alan daraltması operasyonudur!


Esen kalın…

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 481