SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ABD BAYRAĞI ALTINDA ÖZGÜRLÜK TÜRKÜSÜ SÖYLENMEZ!

ABD BAYRAĞI ALTINDA ÖZGÜRLÜK TÜRKÜSÜ SÖYLENMEZ!


Tarihçiler, sosyologlar, stratejistler, ekonomistler, sosyal psikologlar, güvenlik ve uluslar arası ilişkiler uzmanları, siyaset bilimi  açısından Türkiye, tarihi günler yaşıyor. Farkındayız veya değiliz, Türk insanı da bu tarihi günlere tanıklık ediyor. Türkiye, özellikle sosyal bilimler açısından adeta bir laboratuvar gibi…Dünyada çok az ülke böylesine sürekli bir hareketlilik ve dinamizm içerisindedir.


ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Tel Abyad`da PYD`nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağı asılmasıyla ilgili haberleri görmediğini ancak "böyle bir şey varsa bunu ortaklarıyla konuşacaklarını" söylemiş!!!

Gülmeyin !


FETÖ`den haklarında yakalama kararı olan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara`nın, Alman BND ajanlarınca korunduğu ortaya çıkmış!!!


Şaşırmayın!


Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, 15 Temmuz`da Türkiye`de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü söyledi. Wilders, "Askeri rejim, her halükarda Erdoğan`dan iyidir" dedi.


TÜRKİYE SOL’U,  İŞBİRLİKÇİLİK,ETNİK VE MEZHEP AYRIMCILIĞI


Şimdi, 2012 yılına dönün ve Suriye’nin kuzeyinde ‘Rojava Devrimi’ ve  Kobani yani  Ayn el-Arap kentinde yaşanan DAEŞ’le çatışmalar dönemini bir anımsayın. Türkiye’de HDP/PKK,CHP yanı sıra marjinal sol’un o günlerde yaşanan çırpınışlarını, ateşli demeçlerini, bu bölgelere PKK’nın uzantısı olarak faaliyet yürüten PYD/YPG’ye sunulan destek mesajları dün gibi hafızalarımızda….


Ya, 2014 yılında IŞİD`in Kobani`yi kuşatmasına karşılık YPG militanlarının Türkiye sınırları üzerinden silah nakli yapmasına izin vermeyen Erdoğan  Hükûmetine tepki olarak HDP Merkez Yürütme Kurulu`nun 6 Ekim`de aldığı kararla ve “Halklarımızı sokağa çıkmaya çağırıyoruz” çağrısıyla başlayan protesto eylemleri ve 46 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı çatışmalar bütününü anımsıyor musunuz?


Peki, Diyarbakır da, Kurban Bayramında  et dağıtan Yasin Börü ve arkadaşlarının  vahşice katledilmelerini…


TÜRKİYE SOL’U KÖR VE SAĞIR EDİLDİ!


O günlere kadar   anti-emperyalist kimliği ve duruşuyla  öne çıkan, ağızlarından emperyalizmle mücadele  ve bağımsızlık sözleri  düşmeyen marjinal ve radikal sol,HDP/PKK ve ‘Yeni CHP’ hemen burunlarının ucunda gerçekleştiğini ifade ettikleri  ‘devrim’ ve  anti-emperyalist bağımsızlık savaşı’nın gönüllü savunucusu ve ülke içindeki payandası olmadılar mı?


Evet!


Suriye iç savaşının başladığı ilk günden bugüne Suriye’de ve ülkenin kuzeyinde doğan otorite boşluğundan istifade PKK’nın kantonlar kurma ve devletleşme çabalarının ardındaki  ABD/CIA, NATO, İsrail/MOSSAD ve AB ülkelerinin emperyal amaç ve çabaları, istihbarat örgütlerinin faaliyetleri ve destekleri bilinmiyor muydu?


Evet!


Bir atasözümüz vardır. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer, diye…


PKK/YPG/PYD’NİN DALGALANDIRDIĞI ABD BAYRAKLARI!


Esad rejimiyle başından beri flört eden, emperyal ülkelerin orduları ve istihbarat örgütlerinin beslemesi olan PKK uzantısı PYD/YPG’nin DAEŞ’le  savaşılıyor bahanesi ile Türkiye sınırları boyunca Suriye’nin kuzeyinde koridor oluşturma ve  suni devletleşme çabalarını göremeyen(!) bir  ‘sol’un oynanan küresel oyunun politik figüranı ve paydaşı olmaktan ayılıp çıkabilmesi için  bugün ABD bayraklarının asılması ve ABD özel kuvvetlerinin arkasına sığınması  mı gerekiyordu?


Günaydın!


Marjinal ve radikal sol, HDP/PKK ve Yeni CHP’nin bu tarihsel ve güncel yanılgısı aynı şekilde Suriye’de Esad rejimi ve DAEŞ konusunda da yaşandı. Emperyal algı operasyonlarının, dezenformasyonların, manipülasyonların tutsağı olundu. Israrla Türkiye’de devletin ve Erdoğan’ın, siyasal iktidarın DAEŞ’e başta silah olmak üzere her türlü desteği verdiği iddia edildi. DAEŞ üzerinden Türkiye’de Cumhuriyet rejiminin yıkılacağı ve şeriat devletinin kurulacağı  kara propagandası yapıldı.


Gerçekten güldürmeyin!


HDP/PKK/PYD/YPG,FETÖ VE DAEŞ OPERASYON ÇOCUĞUDUR!


Bugün DAEŞ’in kimler tarafından ve nasıl kurulduğu, beslendiği , amaçlananın ne olduğu tüm dünyada  konuşulup, tartışılıyor. DAEŞ, bir ABD,NATO,AB  ve İsrail/MOSSAD operasyonu çocuğudur!


Aynı HDP/PKK veya FETÖ gibi…


‘Yerlileşme’ ve ‘millileşme’ sorunu Türkiye’nin ana ve temel sorunlarından birisidir. Öncelikle ülkede siyasetin sol’u sağı ve merkezi ile yerli ve milli olması, emperyal ülkelerin etkisinden ve gölgesinden kurtulması gerekiyor. Dünyamızda olup bitenlere ve ülke gerçekliğine, halkına yabancı, sol veya sağ siyaset anlayışının,  özellikle de 15 Temmuz sonrası, ülkede ve halkta bir karşılık bulabilmesi artık mümkün görünmüyor. Siyaset anlayışının değişmesi siyasetçi prototibinin de değişimini zorunlu kılıyor.


ANA SORUNUMUZ, ULUSAL BAĞIMSIZLIK!


Burada sorun tek başına siyasetin ve siyasetçinin  yerlileşmesi ve millileşmesi olarak görülmemeli. Burada temel sorun, siyasetin emperyal ülkelerin ve güçlerin, istihbarat örgütlerinin kontrol ve denetiminden çıkması, etki ajanlarından hızla kurtulmasıdır.


Bu aynı zamanda  bir  millileşme ve yerlileşme  seferberliğidir!


 Devlet ve toplum yaşamının her alanında, her kurumunda, bürokraside, ekonomide, eğitimde, savunmada, tarımda, kültür ve sanatta, sporda, medyada, ulaşımda, adalet sisteminde   yerli ve milli olanın gözetilmesi ve öne çıkartılmasıdır.


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 557