SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • AB YANI SIRA ABD DE DEVREYE GİRDİ!

AB YANI SIRA ABD DE DEVREYE GİRDİ!


ABD de Savcı Bharara`nın vekili New York Güney Bölge Savcısı Vekili Joon H. Kim tarafından gözaltına alınan Halkbank`ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Mehmet Hakan Atilla, ABD New York’ta bulunan John Kennedy Havalimanı’nda çıkarıldığı mahkeme tarafından FBI tarafından  gözaltına alınarak çıkartıldığı mahkemede tutuklandı.


Atilla’nın tutuklanma gerekçesi  daha önce ABD de aynı akibete uğrayan ve aylardır tutuklu bulunan Sarraf ile aynı. İran ve  Irak petrol ve doğalgaz gelirlerinin Halk Bank üzerinden dolar ve altına endekslenmesi ve yaşanan dolar ile altın transferleri..!


ABD’de FBI  üzerinden gerçekleştirilmiş bu operasyonların Türkiye ayağı 17/25 Aralık  darbe girişimi ile gerçekleşmiş ancak son anda  Erdoğan ve devletin, iktidarın müdahalesiyle  boşa çıkartılmıştı.


Farkında mısınız?


Türkiye’de  gerçekleştirilen 17/25 Aralık darbesinde  Emniyet ve Adliye kanadındaki FETÖCÜ çete kullanıldığı gibi ABD’de de sürdürülen operasyonlarda da FBI ve yargı ayağı kullanılmakta!


ABD-AB VE SİYONİSTLERİN ANA HEDEFİ..!


16 Nisan referandumu öncesi Türkiye ile AB ülkeleri arasında hızla derinleşen ve  SKANDAL rezillikleri içinde barındıran  ‘kriz’in vardığı boyutun sonuçta başta Almanya olmak üzere diğer AB ülkeleri nezdinde de referanduma yönelik ‘nayır’ ile bir kampanyaya dönüştürüldüğüne, Erdoğan ve AK parti karşıtlığının düşmanlığa evrildiğine her gün yeni bir olayla yaşamakta ve tanık olmaktayız.


Bir çok okurumuz, referandum ile ilgili ABD’den ses çıkmadığına bakıp, neden ve niçin sorularını sorarak, Avrupa’da yaşanan Erdoğan ve AK parti karşıtlığı ile kendisini dışa vuran Türkiye düşmanlığı konusunda ABD’nin tavrını anlamaya çalışıyordu. Hep yazdık ve hep vurguladık. Dedik ki, AB’den yükselen  Erdoğan ve AK Parti karşıtlığının gerçek organizatörü, kaynağı ve baş aktörü ABD ve NATO’dur diye..


Bir anlamda referandum öncesi AB ülkeleri ‘altın vuruşu’   küresel efendileri ve hamileri ABD ve NATO’ya bıraktı..! Halkbank`ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Mehmet Hakan Atilla’nın New York’ta bulunan John Kennedy Havalimanında  FBI tarafından gözaltına alınarak, tutuklanması bunun somut halkalarından birisidir ve operasyon bununla da sınırlı kalacağını kesinlikle  düşünmüyoruz.


Hedef kim..?


Hedef öncelikle 17/25 Aralık çete operasyonunda yaşandığı gibi cumhurbaşkanı Erdoğan ve  en yakınlarıdır…!


EMPERYALİSTLER VE SİYONİSTLERİN ÖZLEDİĞİ TÜRKİYE..!?


Amaç ise, her ne olursa olsun, Erdoğan ve yönetiminin  devlet ve  siyasal iktidardan uzaklaştırılması ; Batı’nın ‘haylaz’ ve ‘söz dinlemez çocuğu’ ve NATO’cuların tabiriyle ‘yoldan çıkan’, ‘güven vermeyen’ Erdoğan ve ekibinden yani ‘diktatörden’ bir şekilde kurtulmak, Türkiye’yi ‘eski yörüngesine’ sokmaktır..! İşte, 16 Nisan da gerçekleşecek referandumdan( bir şekilde) ‘nayır’ sonucunu almak, Erdoğan ve ekibinin hırpalanması yani sopalanması, ördüğü surlarda bir gedik açabilmek açısından ‘altın’ bir fırsattır..!


Küresel güç ve çıkar odakları bu gerçeği görmesine  ve kendilerine göre uygun siyasi, ekonomik, askeri, stratejik, psikolojik, istihbari, medyasal  politikalarını geliştirmelerine karşın her zaman olduğu gibi  ülke  içindeki ‘nayırcılar’ yine sınıfta kaldı ve bu politikaların  gönüllü olarak savunuculuk rolünü üstlendi. Referandumda ‘nayırcı cephe’ ye baktığımız da içinde kimler yok ki!


İşte mandacılık ve muhiplik dediğimiz budur!


Yaşananlar karşısında öncelikle 17/25 Aralık operasyonu sürecini bilmemiz ve anlamamız, Türkiye’nin BM ve ABD’nin İran’a yönelik ambargosunun nedenselliğini  ve sonuçlarını sorgulamamız ve  ülkenin İran’a yönelik ambargo karşısında takındığı  politikanın ve Irak Kuzey Kürt özer bölgesiyle  petrol ve doğalgaz alışverişi üzerinden ilişkilerin ve para transferlerinin iyi bilenmesi gerekiyor.


ERDOĞAN VE AKPARTİ DÜŞMANLIKLARININ NEDENİ NE?


Türkiye toplumuna ve insanlarımıza on yıllardır  sömürgecilik ve emperyalizm gerçeği ; Türkiye’nin emperyalizme karşı verilmiş ilk anti-emperyalist mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak, Cumhuriyet Devletini kurduğu gerçeği unutturulmak, yaşadığımız bu yılların anti-emperyalist niteliği bir şekilde  geçiştirilmek  isteniyor. Daha Gazi Mustafa Kemal’in son yıllarında başlamış ve 2.dünya savaşı sonunda  dünyayı kendi emperyal çıkarları için düzenleyen ABD ve İngiltere’nin ‘yeni dünya düzeni’ne kölece bağımlı hale getirilmiş Türkiye’de  egemen kılınmış statükonun devamını zorlayan, ulusal bağımsızlık ve milletin egemenliğini savunan her yönetici, genç yaşlı, kadın erkek herkes emperyalizmin ve işbirlikçilerinin ‘baş düşmanı’ oldu!


BM’in ve ABD’nin ya da AB’nın, İsrail’in İran’a yönelik  siyasi, ekonomik ve askeri kuşatmasından ya da ambargosundan  bize ne ?


Türkiye, ambargo kararının dışında kalarak, İran ile ekonomik iş birliğini sürdürerek, petrol ve doğalgazını alıp,  ödemelerini altın ve dolar üzerinden gerçekleştirerek   ve bu amaçla Halk Bankası’nı aracı kılarak  ABD,AB ve İsrail nezdinde  suç işlemiş!!!


Irak Kürt özerk bölgesi üzerinden ülkeye taşınan petrol ve doğalgaz paraları Halk Bankası’na yatırıldığı, ABD’nin  bu para benim bankalarıma gelecek, uyarılarına kulak tıkadığı için  ‘suç’ işlemiş!!!


TÜRKİYE NE ZAMAN ‘SUÇ’ İŞLEDİ?


Daha önce de yazdık, vurguladık: Sömürgeciler yani emperyalistler için  her şeyi ‘belirlenen’ bir ülke ve yönetim olmaktan çıkarak ‘belirleyen’ bir ülke ve yönetim olma sürecine adım attığınız zaman, ‘köle ilişkilerini’ ve ‘köle kültürü’nü ret ederek, her türlü biatı ret ettiğiniz zaman  ‘suç’ işlemiş ve  bir şekilde ‘cezalandırılılmanın’ önünü açmış olursunuz.


İnsanlık tarihini köleler  hiçbir zaman yazmadı!


Roma da Spartaküs’ü günümüze taşıyan kölelik zincirlerini kırması ve verdiği mücade idi. İşgal ve kurtuluş savaşı yıllarında da  yokluk ve yoksunluk içerisinde bu milletin kendisinden kat be kat  güçlü  sömürgeci ülkelere karşı verdiği zorlu, çileli ama muzaffer kıldığı mücadelenin, Anadolu isyanının yüceliği  burada aranmalı…


Tarihte varlığımıza, topraklarımıza, bağımsızlığımıza, egemenliğimize göz dikmiş olanları hep yendik ve tarihimizi kendi elimizle yine kendimiz destanlaştırarak yazma becerisini gösteren ender uluslardan biriyiz.

Yine kapitalist emperyalizmi  yenen ve kazanan bu millet olacak!


Esen kalın..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 392