SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

998 GÜN SONRA..!


16 Nisan’da 18 maddelik Anayasa değişiklik paketinin referandumla kabul edilmesi sonrası AK Parti’ye üye olan R.Tayyip Erdoğan,  Ak Parti’nin gerçekleşen 3. Olağanüstü Büyük Kongresi  ile partinin genel başkanlığına seçilirken, başbakan Binali Yıldırım da tüzük değişikliğiyle genel başkan vekilliğine seçildi.


Ankara Spor Salonu’nda binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşen kongre de salona dev bir Atatürk, Erdoğan ve Yıldırım’ın posterleri asılırken, "Yeni Atılım Dönemi; Demokrasi, Değişim, Reform" temasını taşıyan kongrenin yapılacağı salonda, "Yürüyeceksin... Gençler yürüyecek arkandan", "Millete efendilik için değil millete hizmet için varız", "Hep birlikte yeni hedeflere", "Değişimin lideri, milletin partisi", "Kutlu dava, güçlü Türkiye", "Sağlam irade, güçlü Türkiye" pankartları asıldı.


AYDINLIOĞLU,YENİ MKYK’NDA..!


Kongreye partililer 81 ilden 565 otobüsle geldi. Merkez Karar Yönetim Kurulu ve parti tüzüğünü değişeceği kongrede bin 470 delege oy kullandı ve yeni  MKYK şu isimlerden oluştu: Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, H. Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, E. Emrah Karayel, Jülide Sarıeloğlu, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumeysa Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zelkif Kazdal, Zeyid Aslan, Zeynep Alkış.


Yeni liste ile birlikte AK Parti genel başkanı seçilen Erdoğan ile birlikte MKYK’nda çalışacak isimler arasında Balıkesir milletvekili Ali Aydınlıoğlu yerini koruyan isimlerden biri oldu. Bu durumun Balıkesir AK parti açısından sonuçları önemli ve büyük. Sn. Aydınlıoğlu’nu siyasette gösterdiği başarıdan dolayı içtenlikle ve yürekten  kutluyorum.


AYDINLIOĞLU’NUN SORUMLULUĞU BÜYÜK..!


Çünkü, 2915 Haziran seçimleri öncesinden başlayarak Balıkesir  AK Parti’de büyükşehir ve ilçelerinde teşkilatlar, milletvekilleri ve belediye başkanları arasında yaşanan sorun ve sıkıntıların çözülüp aşılmasında Aydınlıoğlu’nun konumu ve yeri aynı bir önem taşıyacak. Bir anlamda fındık kabuğunu doldurmayan sorun ve sıkıntılardan hareketle parti içinde yaşanan farklılaşmalar, ayrışmalar, belli isimler etrafında kümelenmeler, hesaplaşma eğilimleri, kişisel çıkar ya da siyasi ikbal arama çabaları temelli yeltenişlerin sonuçlandırılmasında etkin bir rol üstlenecek.


Olağanüstü büyük kongrede 19 eski MKYK üyesinin ismi çizilirken, yeni MKYK’na 19 yeni isim girdi. Yeni MKYK aynı zamanda cumhurbaşkanı ve parti lideri Erdoğan’ın ‘A’ takı olarak kabul ediliyor. Bir anlamda 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlerine,cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine bu kadro ve kurmay heyeti ile birlikte gidilecek.


ERDOĞAN: BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ..!


Erdoğan  yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Biz Allah`tan başka hiçbir gücün önünde eğilmedik, eğilmeyiz. Bu böyle biline. AK Parti milletimizin işte tüm bu taleplerinin, beklentilerinin, umutlarının bir tezahürü olarak ortaya çıkmıştır. Bugün de aynı tarifi yapmaktadır. AK Parti`yi var eden de, bunca yıldır ayakta tutan da bu umuttur. Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye`nin gündemi, öncelikleri, beklentileri değişmiştir. Değişmeyen tek şey bunları karşılayabilen tek partinin AK Parti olduğu gerçeğidir. AK Parti reformun adresidir. Kerameti hiçbir zaman kendimizde görmeden, işin sırrının yaptığımız hizmetler olduğunu görerek mücadeleden mücadeleye koştuk. Elbette yorulanlar oldu, elbette yolunu kaybedenler oldu, çeşitli sebeplerle eksilenler oldu. Ne milletimizle aramızdaki rabıta zayıfladı. Bu yolun uzun ince bir yol olduğunu, daha çok kateceğimiz yol olduğunu bildik. Rabbim ömür ve imkan verdikçe milletimize hizmet yolunda çalışmayı sürdüreceğiz. Çünkü bu kutlu bir yoldur. Kim dönerse dönsün, biz dönmeyiz bu yoldan. İster 3 Kasım 2002`de olduğu gibi Meclise  sokmasınlar, ister 2008`de olduğu gibi partimizi kapatmaya çalışsınlar, ister  2013`te olduğu gibi sokakların altını üstüne getirsinler, ister 15 Temmuz`da  olduğu gibi darbe yapıp canımıza kastetsinler. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu  yoldan dönmeyeceğiz.”


Ak Parti’nin 3.Olağanüstü Büyük Kongresi’nin ana teması ve Erdoğan’ın kongrede yaptığı konuşmanın bütünselliğine dikkat edilir ise, "Yeni Atılım Dönemi; Demokrasi, Değişim, Reform" pankartı önümüzdeki dönemin de ana hattını ele veriyor. Bu yeni dönemde AK Parti’nin TBMM ve kamuoyunda siyasi açıdan en büyük partnerinin  MHP ve Bahçeli olacağını söylemek de bir kehanet sayılmamalı. MHP lideri Bahçeli’nin olağanüstü büyük kongreye katılması bu yönüyle sürpriz görülmemeli ve 16 Nisan referandumunda yaşandığı gibi AK Parti ile MHP arasında ülke ve millet yararına  sergilenen siyasi birliktelik ve uyum, 2015 Haziran genel seçimlerine kadar sağlanmış  ve taşınmış şer cephesinin parçalanmasının da göstergesi kabul edilmeli.


Bunda milat 15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişimini karşı milletin gösterdiği direnç ve direniş oldu! Bu yönüyle kilidi açan anahtar, milletin 15 Temmuz direnç  ve direnişidir..!


AK PARTİ DE PAROLA ’YENİLENME’..!


Erdoğan, konuşmasında önümüzdeki sürecin teşkilatlar bazında ana nirengi noktalarını ve hedefini de somut bir biçimde ortaya koydu ve şöyle dedi:


Şimdi hedefimiz, inşallah bu yıl sonuna kadar  teşkilatlarımızda ciddi bir yenileşmeye gitmektir. İnşallah bu Olağanüstü Büyük  Kongreyle beraber il, ilçe, belde teşkilatlarımızda süratle bir yenilenmeye  gideceğiz. Ardından 6 aylık bir yol haritasını da halkımızla inşallah  paylaşacağız. 18- 25 yaş aralığındaki genç kadrolarımızın il, ilçe belde teşkilatlarımızda yer almasını istiyorum.(…) AK Parti olarak işimiz daha zor. Artık çıta yüzde 50 artı 1`dir. Ne kadar zor olduğunu önce Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonra 16 Nisan`da hep birlikte gördük, tecrübe ettik. Çalışmaya başlamalıyız. Hazır mıyız buna. Genel Merkez`deki, TBMM`deki, belediyelerdeki tüm arkadaşlarımızın bu bilinçle görev yapmaları gerekir. Basit hataların nelere malolabildiğini en son 16 Nisan`da bizzat gördük.(…) Üye sayısı 10 milyona ulaşan bir parti 80 milyona ulaşmada sıkıntı çekemez, çekmemelidir.”


3. AK Parti olağanüstü büyük kongresinin ve Erdoğan’ın genel başkanlığa seçilmesinin parti açısından bir silkeleniş ve yeniden diriliş, yükseliş dönemi olacağı sürekli vurgulandı. Bu, AK Parti’ye gönül vermiş, inanmış ve yola düşmüş milyonlarca partilinin ve seçmenin de temel arzusu ve talebi..


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 553