SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 25.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • 15 TEMMUZ KALKIŞMASI VE İNGİLİZLER`İN ÜLKEYİ İŞGAL PLANI!

15 TEMMUZ KALKIŞMASI VE İNGİLİZLER`İN ÜLKEYİ İŞGAL PLANI!


İngiliz Daily Ekspress gazetesinde   geçtiğimiz günlerde bir haber yayınladı   ve İngiliz Kraliyet Hükümetinin Türkiye’ye yönelik   askeri müdahale ve işgal operasyonu planladığını ifşa etti.


Senaryo basit: 15 Temmuz  askeri darbe kalkışması sonucunda iktidarı ele geçirmek ve kalkışmayı bastırabilmek için bir  iç savaşa evrilen kaotik bir çatışma ortamı doğacak, tatil için Türkiye’de bulunan  yaklaşık 50 bin  İngiliz tatilciyi ya da turisti kurtarmak için İngiliz özel birlikleri, denizden, havadan ve karadan askeri operasyon yaparak, ülkemiz sınırları içinde ‘güvenli bölge’ oluşturarak, bu işgal birlikleri bir mukavemet ile karşılaşırlarsa, çatışmaya girerek, kendilerini savunabilecekler.


15 TEMMUZ KALKIŞMASIYLA TÜRKİYE’Yİ İŞGALE HAZIRLANMIŞLAR!


İngiliz Kraliyeti ve devleti bu işleri ve bu tip uluslararası  operasyonları çok iyi bilir. Yüzlerce yıllık bilgi birikimi ve deneyimine sahip.


Ne yapmışlar ve neyi planlamışlar?


Türkiye’ye askeri müdahale ve işgal! Bunun için de 15 Temmuz darbe kalkışması  öncesinden başlayarak Güney Kıbrıs’ta İngiliz üssünü toplanma ve harekat merkezi olarak belirleyip, özel kuvvetlerini ve özel kuvvetler destek mangalarını, uçaklarını, helikopterlerini, zırhlı araçlarını üsse kaydırıp, Akdeniz sularında seyreden savaş gemilerini hazır tutmuşlar.


Aynı haberde  şöyle deniyor:


Daily Star Sunday`e konuşan önde gelen bir savunma kaynağı: ``Türkiye uçurumun kenarında. Eğer ikinci bir darbe girişimi yaşanırsa iç savaşa dönüşecektir. Eğer böyle olursa büyük ölçekli uluslararası bir kriz yaşanacaktır. Türkiye`de vatandaşları yaşayan ya da tatilde bulunan her ülke onları kurtarmak üzere girişimde bulunacaklardır ve biz oyunun ilerisinde olmaya niyetliyiz,`` sözlerini ifade etmiş!


HEDEF ;TÜRKİYE  VE  MİLLET!


Burada bizim de  15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili eksik veya yanlış bir ‘darbe kalkışması” tanımlamamız ve yorumumuz olduğunu belirtelim. Türkiye’de genellikle  15 Temmuz kalkışması,   TSK içinde Fetullahçı bir asker-sivil grubun devleti ve siyasal iktidarı ele geçirmesi operasyonu  olarak tasvir edildi. Kalkışmanın organizatörlüğü konusunda, ABD/CIA ve NATO bağlantısına hep dikkat çekildi ama utangaç  ve mahcup bir şekilde bu ilişki konusunda diplomatik bir dil kullanılmaya çalışıldı.

Ancak, mevcut durum ve

 Türkiye’nin 15 Temmuz kalkışmasıyla yaşadığı felaketin boyutu çok daha geniş  ve derin bir hesaplaşmayı içeriyor.  TSK içindeki Fetullahçı çete dahil,  işbirlikçilerin asıl hesaplaştıkları cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasal iktidar, AK Parti nezdinde Türkiye’nin  ve milletin ta kendisi!

 

DOMUZDAN POST,BUNLARDAN DOST OLMAZ!


Türkiye ve millete yönelik operasyonun organizatörleri ise, en başta ABD/CIA ve NATO  olmak üzere  İsrail, AB ülkeleri nezdinde de Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda  ve İtalya…!


Dikkat edilirse, tüm bu ülkelerle  yıllardır NATO içinde ve hemen her yerde ittifak içindeyiz ve sözde ‘dost’ ülkeler veya stratejik ortaklarımız.


Peki, Türkiye ve millet, bunlara ne yaptı da, hepsi bir arada, küresel bir güç olarak,  ülkenin ve milletin üzerine çullanmaya, ‘sonucu her ne olursa olsun’ devleti ve siyasal iktidarı ele geçirmeye, olmadı, ülkeyi işgal etmeye,  karar verdiler!?


Bu sorunun yanıtı, tek başına asla Erdoğan ve siyasal iktidarın alaşağı edilip, ele geçirilmesinden ibaret değil! Tam tersi, yıllardır  toplumda her türlü yöntem kullanılarak, suni şekilde  Erdoğan, siyasal iktidar ve AK Parti düşmanlığı yaratılarak, bu düşmanlık üzerinden toplumsal kutuplaştırma, gerilim ve çatışma ortamı ile küresel efendiler, gerçek amaç ve hedeflerine ulaşmaya çalıştı! Başaramadılar.


Her genel ve yerel seçimde, referandumda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Erdoğan ve AK Parti güçlenerek çıktı! AK Parti’nin kapatılması davası dahil, MİT operasyonu, 17/25 Aralık gibi  bir çok operasyonda da sonuca ulaşamadılar.


Bu kez, milleti, oy veren insanlarımızı  ‘makarnacı’ gibi sıfatlarla aşağıladılar. Yine olmadı!


DARBE KALKIŞMASININ  VE İŞGAL NİYETLERİ ADIM ADIM OLGUNLAŞTIRILDI!


Bu kez,  küresel efendiler ile içimizdeki işbirlikçileri,   ‘sandıkla’ ve ‘seçimle’ Erdoğan ve AK Parti’den kurtulamayacakları sonucuna ulaştıkları içindir ki, zora ve  işgale başvurma noktasına geldiler   ve 15 Temmuz darbe kalkışması operasyonu bu koşullarda gerçekleştirildi ama yine başaramadılar!


‘Kasımpaşa delikanlısı’, ülkenin delikanlısı oldu ve Cumhuriyet tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra ilk kez bir devlet başkanı  teslim olup, şapkasını , eşini alıp gideceğine cep telefonundan halkı kalkışmaya karşı direnmeleri için sokağa, meydanlara çağırdı. Ve bu ‘makarnacı’ millet, sokaklara, meydanlara çıktı, ölümüne askerin de tankın da üzerine gitti. Senin tankın topun varsa, benim de iş araçlarım, kepçem, otobüsüm, itfaiyem var diyerek belediyeleri askeri üsleri, garnizonları, yolları kapatıp, halkla birlikte barikat kurdu. Yetmedi! Millet, darbeci avına çıkıp, işgal edilmiş kamu binalarını, hava limanlarını, belediyelerini  darbecilerin işgalinden kurtardı. Günlerdir de, sabah işe akşam demokrasi nöbetine diyerek, elde bayrak,  çoluk çocuk meydanlarda sabahlıyor.


KÜRESEL EFENDİLERİN DE,DARBE SEVERLERİN DE ŞAŞKINLIĞI SÜRÜYOR!


Dikkatinizi çekti mi? 15 Temmuz kalkışmasının ilk dakikalarından bugüne içerde ve dışarda herkes şokta ve şaşkın şaşkın ne olup bittiğini anlamaya, yorumlamaya çalışıyor. Hani 90 yaş gününü kutlayan İngiliz Kraliçesi bile, Türkiye’de olup bitenler  ve gördükleri karşısında, uşaklarına, ‘ bir yaş daha ihtiyarladım’ diye iç geçirip, ‘ahhh bu  Türkler’ diye  Churchill ’in, Lord  Curzon’un ruhunu yad ediyordur. Merkel’i, Obama, ne yapıyorlar bilemem..!


Hani, CIA,MOOSSAD,M-16,BND  gibi istihbari örgütlerine ve Fetullah gibi beslemelerine sorsalar, ‘ efendim, denklemi çözmek için iki şifre var’ derlerse ,şaşırmayın.


Biri, Bayrak ve diğeri, milyonların ağzından semaya yükselen, ‘Allahu ekber Allahu ekber’..!Aslında siz, her ikisine de yabancı değilsiniz. Kut`ül Amare’den, Çanakkale’den, 1918-19-20’li  yıllaıda Mustafa Kemal liderliğindeki  Anadolu isyandan anımsamanız lazım!


Evet, 15 Temmuz darbe kalkışması, küresel efendilerin ve uşaklarının, Türkiye’yi  işgal operasyonunun adıdır! Operasyon bitti mi? Hayır, bitmedi!


Esen kalın…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 650