SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.09.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • ’FAŞİST ÖZTAYLAN, İŞBİRLİKÇİ ARICAN’!

’FAŞİST ÖZTAYLAN, İŞBİRLİKÇİ ARICAN’!


2004 Yerel seçimlerinde Bandırma Belediye Başkanlığını AK Parti’den M. Cemal Öztaylan kazanmıştı. Tarihsel, siyasal ve toplumsal bellek önemlidir. Biz, bir anlamda, ‘balık hafızalı’ bir toplumuz. Yaşadıklarımızı, tanık olduklarımızı çabuk unutuyoruz.

Oysaki Öztaylan’ ın belediye başkanlığını kazandığı dönem de, öncesi belediye başkanlıkları dönemleri de Bandırma ve Bandırma’lılar için farklı öneme sahiptir. Sorgulanmalı ve tartışılmalı, kent için gerekli dersler çıkartılmalıdır.

ÖZTAYLAN’IN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI VE SONRASI!

Örneğin, Öztaylan’ ın 2004 yerel seçimleri öncesi AK Parti’den başkan aday adaylığı söz konusu bile değildi ve partinin, beş başkan aday adayı vardı. Öztaylan, telefon görüşmesiyle yukarıdan aşağıya ani bir kararla başkan adayı yapıldı. Öztaylan’ ın adaylığı ne ilçe başkanlığı, ne ilçe yönetimi tarafından kabul edilmedi. Ankara’ya parti genel merkezine otobüsler kaldırıldı ama karar değişmedi.

Öztaylan da, politik bir manevra ile tüm başkan aday adaylarını Meclis listesine alarak, seçim sürecini kucakladı. Öztaylan ve ekibi için kolay bir seçim süreci olmamasına karşın, seçimi kazandı. Ortada elle tutulur, ciddi bir çalışmanın ürünü, seçim programı, vaatler dizini bile yoktu.

Bir şey anlatmaya ve yazmaya gerek bile duymuyorum. Çünkü Bandırmalı gördü, yaşadı ve tanık oldu. Kazma-kürek sesine hasret kentin adeta altı-üstüne getirildi. Her yağmurda, sele çamura doyan kent, alanın da genişletilmesi, moloz döküm yeri haline dönen sahilin de düzenlenmesiyle adeta nefes aldı. Akla hayale gelmeyen devasa projelerle kent coştu.

FETÖRİSTLER İLE ‘DERİN’ 2007’LERDE DEVREYE GİRDİ!

Öztaylan ve ekibinin, yerel yönetimde eksiği ve yanlışı yok muydu? Tabii ki vardı. İş yapan, eksik de yanlış da yapar. O yıllarda Öztaylan ve ekibi, AK Parti’ye ve yönetimlerine yönelik, ‘derin hesaplaşmalar’ ile tanıştı. Yönetimde çatlak yaratılmaya, aleyhlerinde kullanılabilecek bilgi ve delil elde edilmek için farklı çabalara tanık oldu.

Takmadı, takılmadı!

2007 milletvekilliği genel seçimleri öncesi Balıkesir milletvekili Turhan Çömez’in parti yönetimiyle ayrı düşmesi ve farklı nedenlerle Öztaylan, belediye başkanlığından istifa edip, milletvekilliğine aday olduğunda, AK Parti Belediye Meclis Grubu içinde ve belediyede yaşananlar tam bir macera filmi konusudur. Zar zor, başkan yardımcısı Recep Eraydın. 1 oy farkla başkanlık koltuğuna oturdu.

2007 genel seçimleri öncesi Öztaylan’ ın seçmene üç vaadi vardı: DYP’den vekil olduğu dönemde başlayan Devlet Hastanesi inşaatı ve Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaatının yanında çevre yol çalışmalarının bitirilmesi.
Ancak çok geçmedi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, AK Parti’nin “laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği” gerekçesiyle, partinin kapatılması ve ilgili dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil 71 kişinin 5 yıl süre ile siyasetten uzaklaştırılması istemiyle hazırladığı iddianame Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edildi ve Öztaylan,2008 de bu davanın sanığı oldu.

2009 YEREL SEÇİMLERİ BANDIRMA’DA ‘DERİN’ OPERASYONDUR!

2009 yerel seçimleri öncesi başlı başına bir filmdir. ‘Her ne olursa olsun AK Parti’nin yerel de ve genel de iktidar yüzü görmemesi’ için seferber olanlar Fetöristler, Sahte Kemalistler ve Sorosçular basın içi ilişkilerini kullanarak Gönen’de bir şehit cenazesinde Öztaylan’ ın yaptığı konuşmayı tepe taklak ederek, Öztaylan’ ın Bandırma’lılara ‘hayvan’ dediğini montaj oyunlarıyla servis etti.

Yetmedi!

Eraydın başkanlığındaki yerel yönetimle belediyede örgütlü ve yetkili Genel İş Sendikası Şube Başkanı Mertkan Güner arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerin de Öztaylan’ı bahane olarak kullanıp, işçiyi ve kamuoyunu provoke edip, seçim gününe kadar belediye önünde davullu zurnalı eylem yapıp, ‘Faşist Öztaylan, işbirlikçi Arıcan’ sloganlarıyla fiilen seçim sürecini sabote etmeye çalıştı.

‘HER NE OLURSA OLSUN AK PARTİ’Yİ BİTİRMEK’ HEDEFİ!

2009 yerel seçimlerine uzanan süreç de Bandırma da bu rezillikler yaşandı ve sonuçta yerel yönetimden Ak Parti uzaklaştırıldı. Ancak, çok değil, 5 ay sonra Fetöristlerin, Sahte Kemalistlerin, Sorosçuların Emniyet-Adliye uzantıları, basın içi ilişkileriyle 28 Ekim 2009 operasyonunu başlattı. Telefon dinlemeler, tapeler, ortam dinlemeler, gizli tanık ifadeleri, sahte polis fezlekeleri, sahte bilgi notları havada uçuştu. Kamuoyuna ‘belediyede ihale yolsuzluk ve suiistimalleri’, ’20 trilyon liralık yolsuzluk’ gibi hayali iddialar ve ithamlarla bir taşla hem İhsan Kuruoğlu’nun şahsında İlk Haber,hemde AK Partinin yerel yönetim dönemi zan altında tutulmaya, algı operasyonu yürütülmeye çalışıldı.

Fetöristlerin 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılması ve Fetöristlere yönelik operasyonlarla oynanan oyunlar bugün bir bir deşifre oluyor. Dünün Fetöristlerinin birçoğu da, sinmiş, bir köşede devlet tarafından keşfedileceği günü, an’ı bekliyor.

FETÖRİSTLER VE ÖZTAYLAN!

Derken, Akşam gazetesi yazarı Emin Pazarcı, gazetedeki köşesinde Fetöristlerin kara listesinde Balıkesir AK Parti milletvekili Öztaylan’ ın da bulunduğunu çarpıcı bir örnek ile aktardı ve şöyle dedi:

“”Şimdi yazacaklarıma belki inanmayacaksınız, ama maalesef o dönem TRT’nin gerçeği buydu: Ekrana çıkmaması gereken “yasaklılar” vardı… Kimdi bunlar biliyor musunuz?… İktidarda bulunan İktidar içindeki Paralel Yapı’nın haz etmediği isimler! Bunlardan biri de Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dı. O dönem Ak Parti Balıkesir Milletvekili olan Cemal Öztaylan’ı ekrana çıkarttığım için TRT içinde ciddi tartışmalar yaşandı. Bunlara ilave olarak Paralel Yapı’nın hoşlanmadığı ve sırf bu yüzden devletin televizyonuna çıkartmak istemediği daha başka isimler de sayabilirim.”

Evet, hiçbir şey karanlıkta kalmıyor. Dün, yaptıklarını, eylemlerini yanlarında kar olarak görenler, gün olup da devran döndükten sonradır ki, bir şekilde tüm çıplaklığıyla kamuoyunun önüne bir bir geliyor.

Ben bunları yazmıştım, diye böbürlenmeyeceğim. Yazmak, benim işim ve mesleğim.

Esen kalın…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 823