SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • DİKKAT SOYKIRIM ÇIKABİLİR!

DİKKAT SOYKIRIM ÇIKABİLİR!


Aba altında sopa gösteren ülke ABD! Yaptığı devasa soykırımları gün yüzüne çıkarmaya hep çekinmiş ve soykırım yapan diğer ülkeleri nedense hep kınamıştır.

ABD 19.yy`da Amerika kıtasının yerlileri olan Kızılderilileri, sürekli aşağılık ırk olarak gördüler.Hatta Kızılderisi kellesi getirene ödül dahi veriliyordu.19.yy sonlarına doğru ABD Kızılderililere yardım amacıyla(!) battaniyeler gönderdi.Bu battaniyeleri alan Kızılderililer birden bire yok olmaya başlıyor.Neden acaba?

Çünkü, ABD dönemin yaygın ve tedavisi az olan çiçek hastalığı virüsünü battaniyelere enjekte etmişti.Bundan habersiz olan yerli halk "biyolojik silah" ile soykırıma maruz kaldı.Bu olayı kahraman kovboyların, yerli halkla yapılan mücadelenin zaferi olarak ört bas eden ABD günümüzde halen bu olayı çeşitli yollara(TV,sinema,dergi...) önümüze bir masumiyetle koyuyor.

Yıllardır Kızılderilileri deri yüzen,cani bir ırk olarak gösterdiler.Halbuki dönemin ABD başkanlarından Andrew Jackson, At Nalı Dirseği Savaşı sonrasında öldürülen Kızılderililerinderilerinin yüzülmesini istemiştir.Eldiveninden kan damlayan bir ülke olan ABD aslında kendi yapmış olduğu cani işkenceleri, maruz kalmış edasıyla anlattı.Bu olanları Kızılderili liderlerden Sarı Kurt`un sözleri özetliyor;“Beyazlar olup biteni tek yanlı anlattı. Kendilerini tatmin etmek için böyle anlattılar. Beyaz adamın anlattığı, kendi yaptığı en iyi işlerle Kızılderililerin en kötü işleri oldu.”

ABD`DE KIZILDERİLİ SOYKIRIMI ile ilgili görsel sonucu

Kızılderili lider Sarı Kurt`un sözlerinden çıkaracağımız olay ise şudur; ABD, canice katliamlar yapıp sonra kenara çekilip masum rolünü oynadı.Yani olayı sadece haklı olarak dış dünyaya aktardılar.Bunu çok iyi şekilde başardılar çünkü çoğu insan biyolojik soykırımdan habersiz.

ABD Kızılderili halkın hepsini öldürmeyip,500 bin civarı Kızılderiliyi kötü şartlarda asimile etmiştir.Sonucunda Kızılderili halk ortadan kalkmıştır ve soykırım amacına başarıyla ulaşmıştır.

Peki ABD neden Kızılderili halka soykırım yaptı?

Bu sorunun çeşitli cevapları vardır.Bunlardan önemli olanları;Kızılderli halk bölgenin yerlisi olduğu için bölgeye ABD’den daha fazla hakimdi.Bu yüzden en verimli toplarakları,en verimli madenleri ve kısacası bölgedeki en etkin yerleri iyi biliyordu.ABD bölgede kendisinden etkin kitleyi kabullenemedği için soykırım yöntemine başvurmuştur.Bir diğer husus ise bölgede kendisinden güçlü bir ırk istemeyişidir.Çünkü Kızılderililer ne kadar güç sahibi olursa ABD için o kadar tehditti ve ABD sonucunda kanlı dişleriyle Kızılderilileri ısırdı.

Günümüzde de siyahi ırka ABD aşalayıcı bir tavırla bakıyor.Mesela, 20.yy sonlarına kadar otobüslerde beyazlar varken siyahiler ayakta durmak zorundaydı ya da otoüse hiç binemezdi.Siyahiler en ucuza çalışırdı,en kötü elbiseleri giyer ve en kötü yerlerde barınırdı.

Ben bu olayların gidişatını Kızılderili halka yapılan uygulamalara benzetiyorum.Çünkü siyahi ırk 16.yy’da köle olarak getirilmiş olsa bile olası bir siyahi güç ABD için tehditti.Bu yüzden ABD kanlı elleriyle bu ırkı aşağılamaya devam ediyor.

Her karışı cennet olan ülkemizde, böylesine vahşice bir olay görmek mümkün değildir.Atalarımızdan gördüğümüz hoşgörülü davranışı nesiller boyunca mükemmel şekilde uygulamışızdır.Hangi ırka ve dine mensup olduğuna bakmaksızın bizden saymış ve eşit değerde yaşamışızdır.Atalarımızdan günümüze kadar bu düzen böyle işlemiştir.

ABD`de böyle bir zihniyet olmadığı ve olmayacağı için daha nice kanlı eldivenler giyecektir.

ABD`DE KIZILDERİLİ SOYKIRIMI ile ilgili görsel sonucu


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 785