SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

KANLI PARA ve GÖZYAŞIBazı gerçekler gözler ile görülmeli, akıllar ile idrak edilmeli artık. Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik gelişiminin önüne set çekmek için kurulan PKK terör örgütünün iç yüzünü, Kürt vatandaşlarımızın anlaması gerekmektedir. Terör anlamca kaos ve korku anlamına gelir. Terör baskıdır. Halkın herhangi bir fikri kabul ettmesi için uygulanan vahşi bir yöntemdir. Romalı general ve diktatör Sulla`nın bilinen lakabıdır terör. İsyancıları canlı canlı toprağa gömmekle nam salmış Sulla, bu yakıştırmayı sonuna kadar hak etmiştir. PKK kendi gücünü kanıtlamak için yıllarca köy, mezra ve şantiye basmış. Eline geçirdiği sivilleri öldürmüş, dövmüş ve tecavüz etmiştir. Bu halkın korkutulması ve sindirilmesi amacının temel aşamasıdır. Daha sonraki aşama ise hükümranlık ve ranttır. İşte bu yönü ile PKK aslen bir mafya bir diktatörya örgütüdür.
 Geçtiğimiz hafta içindeki yol kapatma eylemleri yapılması, mevcut PKK gücünün halka hatırlatılmasıdır. PKK barış süreci adı ile bilinen pazarlık sürecinde elini güçlendirmek ve toparlanmak istemektedir. Bu süreçte sermaye biriktirmek, silah edinmek ve militan eğitmek asıl amaçtır. PKK basit anlamda kapitalist zihniyete sahip mafyadır.
 Kaçakçılık yapan. Uyuşturucu satan. Haraç toplayan. Para kazanan bir örgüt. 
 PKK ideolojisi yoktur. Göstermelik marksist, sosyalist söylemler, örgütün sevimli ve eşitlikçi görülmesini sağlamaktadır. 
 Barış, hak, adalet ve özgürlük gibi evrensel değerleri sömüren bu örgüt, zulmü kendi halkına da yapmaya devam etmektedir. Bu zulüm çocuk kaçırmak, kendi safında olmayan Kürtlere siyasi baskı yapmak ve şiddeti körüklemek şeklinde devam etmektedir. 
 Uzantı olan Siyasi partinin liderleri ağızlarından barış ve demokrasi yalanlarını eksik etmemezken; çocuk kaçırma ve zorla militan eğitme olaylarını görmezden gelmektedir.
 Görmezden gelme psikolojisi, ellerindeki gücü kaybetmek istememenin zorunlu dürtüsüdür. Çünkü siyasi liderlerde rantın bir parçasıdır.
 Şimdi tüm bu kara düzen Kürtler tarafından bozulmalıdır.
 Bu oyunu en çok bozması gereken annelerdir, kardeşlerdir, babalardır.
 Bunca yıldır PKK rantına alet olan çocuklarına yeni bir gelecek vermek isteyen Kürtler karşı duruş için harakete geçmelidir, ve geçmiştir.
 Analar propaganda ile toplanan çocuk yaştaki çocuklarını geri almak için bir aydır eylemde. Bu protesto gösterisi küçük bir grup tarafından başlatılsada; ses getirmeyi bildi. Kürt siyasi liderler tarafından üstü örtülmeye çalışıldı. Bazı nneler hayin ilan edildi. Protesto hakkı yerel yönetimlerce basit nedenler ile durdurulmaya çalışıldı. Ancak hiçbir güç bir Annenin feryadını bastıramaz, duruduramaz. 
 Devlet PKK ile mücadele sürecinde, mevcut dış borçları ve batıya dönük ihracatı sebebi ile sürekli batı devletleri tarafından negatif baskı altında tutuldu. Askeri mücadelede gerekli adımları atamadı. Sağlıklı sınır ötesi operasyonlar yapılamadı.
 Etkin mücadele ancak Türkiye kamuoyu için bir basit yalandı.
 Şimdi bu barış süreci bulunmaz bir fırsat. Devlet önce Kürtlere PKK`nın kendileri içinde bir düşman olduğunu anlatması gerekli. Sadece anlatmak yetmez. Ağlayan anneler ile birlik olmalı. Anneler bu sürecin kilit noktası. Bir annenin feryadı en büyük silahtır. Bir annenin yüreği en kutsal mahremdir. Bir anne her insanan en yakın değerdir. Şimdi anneler bu süreçte etkin rol oynayabilir, PKK`nın kara düzenini yıkabilir. 
 Kürtler artık PKK yanından çekilerek, Türkiye Cumhuriyeti yanına alınmalı. Kürt ve Türk halkı, hatta tüm etnik unsurlar bir arada olmalıdır. 
 Türkiye içinde yaşanan haraketli haftalar ile güney komşularımızda da yeni siyasi gelişmeler yaşandı. Irak bölünmek üzere.
 Suriyede ise sular durulma döneminde. Türkiye PKK belasını tüm bu bölge haraketleri içinde değerlendirmeye almalıdır. 
 Bölünmüş bir Irak. Kaos içindeki Suriye. Korku içine girmiş Kuzey Irak Kürtleri Türkiye`nin yararınadır.
 Daha güçlü bir Türkiye için hepinize saygılarımla... 
 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1287