SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

ETME BULMA AVRUPASI


Teşekkür ederim kim neden yaptıysa. Ama olması gereken ki, yine kan gövdeyi götürüyor Avrupada. Evet yanlış duymadınız. Ölenin arkasından sevinmek olmaz. Ama eğer bazı sonuçlara ulaşılması için kan dökülmesi gerekiyorsa; o zaman şiddete hayır denmemelidir bu Dünyada. Tarihi örnekleri çoktur. Çaresizlik şiddeti doğurur. Çözümsüzlükte! Aklı selim olduğunu idaa eden Batılılar, her kulba bir standart getirirken; başkalarına sattıkları ahlakı, kendi toplum ya da bireylerinde görmemeye aldırmıyorlar. Görmüyorlar! Duymuyorlar! Konuşmuyorlar!
 Aynı Irak, Suriye, Libya, Sudan ve başka ülkelerde ölen insanları görmedikleri, duymadıkları ve anlatmadıkları gibi...
 Aç tokun halinden anlamaz demiş atalarımız. Doğrudur. Güçlü olan güçsüzün halini sormaz. Başı dik olan, ezileni, aşağılananı umursamaz.
 Batının tartışmasız bilimsel, kültürel ve teknolojik üstünlüğü kendilerini kör etmiş durumda. İnsan olmak sadece özgür olmak, birey olmak değildir. 
 Medeniyet içinde çoklu yaşam disturu ile birbirine saygılı olmak yetmez. Başka kültürlere ve başka ülkelerin değerlerine de saygılı olmak gerekir. 
 Özgür düşünce bilimin gelişmesi ve bu gelişimin teknolojiye aktarılması için gereklidir. Bu fikri de Doğusu Batısı, Müslümanı Hristiyanı kabul etmiştir.
 Özgürlük insanların inandığı, inanırken mutlu oldukları değerlerle dalga geçmek midir? Biz eleştiriyoruz diyenlere sorulur. Eleştiri yapmak için milletlere mal olmuş devlet adamlarını, kitleleri arkasında toplamış fikir adamlarını komik çizgi film karakterlerine büründürmek midir?
 Eleştiri eğer gerçekte amacına uygunsa zaten yıkıcı değil yapıcı olmalıdır.
 Bir peygamberin annesini doğum yaparken karikatürleştirmek pek eleştiri kavramıyla bağdaşmamaktadır! Charlie Hebdo adlı mizah dergisinin son sayısında Hz Meryem`i hedef alan kapak çiziminden bahsetmekteyim.
 Bu mizah değildir. Bu basın özgürlüğü değildir. Bu düşünce özgürlüğü hiç değildir.
 Bazı değerler kavramsal olarak eleştirilmelidir. Eleştiri dozu iyi ölçülüp biçilmelidir. 
 Sormakta gerekir. Binlerce yıl önce yaşamış ve fikirleri ile insanları etkilemiş insanları eleştirmek neye yaramaktadır? Hangi amaçla yapılmaktadır?
 Bugün karikatüre alet ettiğiniz Hz Meryem`i ne amaçla kullanmayı düşünüyorsunuz çok merak ediyorum. Evet Batı medeniyeti en iyi provakasyon ve propagandayı yapan medeniyettir. Kendi dini kimliklerini bile daha fazla para ve daha fazla güç elde etmek için kullanmaktan çekinmezler.
 Eski düşman Rusya`ya karşı yürüttükleri algı operasonları sovyetler birliği çöktüğünde sona erdi. Ama bir Roma stratejisidir, düşman yaratmak hazırlık yapmayı gerektirir! Devletleri ve onu perde arkasından yöneten batılı oligarkların benimsediği bir halk yönetim sistemidir düşman yaratmak. 
Yeni düşman İslam ve Batının yarattığı Radikal İslami Terörizmdir. Batı başka ülkeler üzerinde değil kendi ülkeleri üzerinde de provakasyon ve propaganda yapmaktadır.
 İslam karşıtı fikirler bir taraftan siyasetçiler tarafından lanetlenirken; bir taraftan üçüncü Dünya ülkeleri ve halklarının kışkırtılmasına göz yumulmaktadır.
 Avrupa samimi değildir!
 Avrupa samimi ise kendisiyle çelişmekten vaz geçer. Kendi değerlerine sahip çıktığı gibi, diğer kültürlerin de değerlerine sahip çıkar.
 Malesef işler yazmak kadar kolay yürümüyor.
 Avrupa her defasında doğu kültürünü ve yaşam tarzını aşağılıyor. 
 Bakın keskin bir örnek!
 Batıda seks her yönüyle kabul edilebilen bir değer. Bugün sapkın cinsel istekler Avrupa da tatmin edilebiliyor. Mesela birden fazla kişinin yaptığı seks, grup seks olarak biliniyor. Gençlikte yapıldıysa hoş görülüyor. Olgunlukta ve evlilikte ise tercih sebebi sayılıyor. İslam dininde ve diğer doğu kültürlerinde görülen çok eşlilik ise medeniyetsizlik olarak Batı basınınca lanse ediliyor. Bu evliliğe sahip olan toplumlar barbar ve geri kalmış oluyor. Fark ise, çok eşli kültürlerde eşlerin aynı evde yaşarken, batıda bireylerin sadece zevk için birkaç saatliğine aynı yatağa girmesidir!  
 Batı için herşey bu kadar basit bir açıklamadan ibarettir. 
 Bir Avrupa kanalında seyrettiğim programda, Akdeniz bölgesinde birden fazla eşli yaşayan bir yörük ailesi resmediliyor. Programı sunan İngiliz Hanımefendi, hayretler içinde Afrika savanasında da Hayvan belgeseli yorumlar gibi Aile içi ilişkileri yorumluyor.

 Neden mi batı bu kadar yanlıdır? Dayanak olarak belirttikleri fikirleri de, eleştirileri gibi sapkın ve saygısızdır. İslam, Allah ve Peygamberler haşa sahte, sapık ve yanlıştır. Ama Hristiyanlık, Tanrı ve Hz.İsa peygamberin kültürü medeni ve doğru olandır. Tabi Hz İsa`nın öğütleri bugün kabul edildiği gibi midir? Yoksa insan aklı ile çarpıtılıp değiştirilmiş midir? Tartışmaya açıktır. 
 Konumuz hangisinin haklı veya doğru olduğu değil. Bir bireyin başka bir bireyi hakkı olmadan eleştirmesi. Bir devletin başka bir devlete değerler bakımından hakkı olmadan kanun ve standartlar dayatmasıdır.
 Sizin için idam bir yanlışken. Birleşik devletler için zarurettir.
 Suç kimde? Var olan küresel ekomomik sistemde mi? Emperyalist politikaları hali hazırda uygulayan Batı ülkelerinde mi? Yoksa ezilen, sömürülen ve aşağılanan Üçüncü dünya ülkelerinde mi?
Bence suç hepsinde; ama öncelikle bizde!
Biz bizim değerlerimizi eleştiren İngiliz gazeteciye tepki gösterip çürük domates fırlatmıyoruz. Neden mi? Aman sonra batılılar bize ne der` Mazallah...
 Biz bizim peygemberimizi küçük düşüren sözde mizahçıya sahip çıkan Fransa`nın mallarını boykot edemiyoruz. Neden mi? Aman Allah korusun Fransız malı otomobilimizin yedek parçasını bulamazsak; sonra belediye otobüsü ile işe gitmek zorunda kalırız! Ne büyük rezillik!
 Biz bizim kültürümüzle dalga geçen Danimarka ile ilişkileri donduramadık. Neden mi? Allah korusun NATO eski başkanı Rasmussen`di. NATO`dan mı çıkalım yani!!! 
 Neyse Allah`tan şimdi Jens Stoltenberg başkan. Norveç biraz daha ılımlı bir kültürel değere sahiptir. Başkanında ülkesinin değerlerini aldığını umuyorum. 

 Başlangıçta dediğim gibi. Çözümsüzlük şiddeti doğurur. Hele ki şiddeti oluşturan Amerikalıların kurdukları silahlı terörist güçlerse...
 Malesef siyasetçilerde ekonomik çekinceli demeçler vermek için birbirleriyle yarışıyorlar. Efendim İslam bu değilmiş. Doğru İslam bu değil falan filan!
 Ancak İslam, Türkler, Araplar, Orta Doğu ve Asya bir medeniyetin doğduğu coğrafyadır. İlk harfleri bulan, ilk Güneş takvimini tasarlayan, birçok bilimsel ilki gerçekleştiren bugün beğenilmeyen bu coğrafyalardır.
 Güç geçicidir. Bugün Batıdadır. Yarın Çinde belki Türkiyede. O zaman geldiğinde bizim mi üstünlük taslamamız gerekmektedir?
 Hayır bizler İnsan değeri bilen bir kültürüz. Kim ne derse desin. Özellikle tüm okuyucular iyi bilsinler. Biz köklü bir milletiz. Bizler Avrupa ülkeleri gibi altın, gümüş ve elmas elde etmek için insanları öldürmedik. Köleleri ölümüne çalıştırmadık. Emek sömürüsü yapmak için Kara Afrikayı bir yangın yerine çevirmedik. Bir kaos kıtası oluşturmadık.

 Avrupa ve Batı aydınlarının ellerini başlarının arasına alıp düşünme vakti çoktam gelmiştir. Bu çifte standartçılık akımı artık sona ermelidir. Kimse utanmasın ne ölenlerin ne öldürülenlerin suçu bizlerin değildir. Herkes ektiğini biçmektedir. Eşitlikçi bir Dünya`nın var olması demennilerimizle...
 Saygılarımla...

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 894